Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Suella Braverman rezygnuje ze studiów po przekroczeniu terminu pobytu na wizie studenckiej: raport

Suella Braverman planuje znieść wizy dla studentów, którzy chcą pozostać w Wielkiej Brytanii po ukończeniu studiów, sugerują media

Londyn:

Brytyjska minister spraw wewnętrznych Suella Braverman jest podobno na kursie kolizyjnym z krajowym Departamentem Edukacji w sprawie planów skrócenia czasu pobytu zagranicznych studentów na trasie wizowej po studiach, zgodnie z raportem brytyjskich mediów w środę.

Oczekuje się, że nowa trasa wizowa dla absolwentów, która umożliwia zagranicznym absolwentom, w tym Hindusom, poszukiwanie pracy i zdobywanie doświadczenia zawodowego przez okres do dwóch lat bez konieczności posiadania określonej oferty pracy, ma zostać obniżona w ramach proponowanego przeglądu Bravermana.

Według The Times, minister spraw wewnętrznych pochodzenia indyjskiego opracował plan „zreformowania” trasy absolwentów, który wymagałby od studentów uzyskania wizy pracowniczej poprzez zapewnienie wykwalifikowanej pracy lub opuszczenie Wielkiej Brytanii po sześciu miesiącach. Gazeta powołuje się na informacje, które wyciekły, że brytyjski Departament Edukacji (DfE) próbuje zablokować zmiany, ponieważ obawiają się, że zaszkodzi to atrakcyjności Wielkiej Brytanii dla studentów zagranicznych.

Źródło rządowe, które popiera plan Bravermana, powiedziało, że wizy dla absolwentów są coraz częściej wykorzystywane przez studentów biorących udział w krótkich kursach na „mniej prestiżowych uniwersytetach”.

„Jest wykorzystywana jako tylna droga imigracyjna” – podało źródło, cytowane przez gazetę.

Jednak DfE twierdzi, że dwuletnia wiza dla absolwentów, często cytowana jako brytyjska oferta po studiach, była zgodna z większością głównych konkurentów Wielkiej Brytanii, a tylko Stany Zjednoczone oferowały roczną wizę.

Według najnowszych statystyk Office for National Statistics (ONS), Hindusi wyprzedzili Chińczyków jako największa grupa studentów zagranicznych, a Hindusi zdominowali nową trasę wizową dla absolwentów wprowadzoną w lipcu 2021 r., stanowiąc 41 procent studentów. przyznane wizy.

Mówi się, że propozycja Bravermana jest jedną z kilku sporządzonych po tym, jak premier Rishi Sunak poprosił Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i DfE o przedstawienie propozycji zmniejszenia liczby zagranicznych studentów przybywających do Wielkiej Brytanii. Dane opublikowane w zeszłym tygodniu pokazały, że w Wielkiej Brytanii jest 680 000 studentów zagranicznych. Rządowa strategia szkolnictwa wyższego na 2019 r. przewidywała cel 600 000 studentów do 2030 r., który został osiągnięty w zeszłym roku.

Inna rozważana propozycja podobno umożliwiłaby studentom zagranicznym zabranie ze sobą członków rodziny pozostających na utrzymaniu tylko wtedy, gdy ubiegają się o stopień naukowy, taki jak doktorat, lub co najmniej dwuletni stopień naukowy.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odmówiło komentarza w sprawie wycieku, ale rzecznik rządu powiedział: „Nasz system punktowy został zaprojektowany tak, aby był elastyczny, aby sprostać potrzebom Wielkiej Brytanii, w tym przyciągać największe talenty z całego świata, aby przyczyniały się do doskonałego poziomu akademickiego w Wielkiej Brytanii. reputację i pomóc utrzymać konkurencyjność naszych uniwersytetów na arenie światowej.

„Nieustannie dokonujemy przeglądu wszystkich naszych polityk imigracyjnych, aby upewnić się, że leżą one w najlepszym interesie kraju i odzwierciedlają priorytety opinii publicznej”.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana na kanale konsorcjalnym).

Polecane wideo dnia

Czy „BharOS” może przełamać dominację iOS i Androida?

Leave a Comment