Mulayam Singh Yadav, Zakir Hussain, KM Birla wśród 106 laureatów nagrody Padma

Późny przywódca partii Samajwadi, Mulayam Singh Yadav, jest jednym z laureatów nagrody Padma

Nowe Delhi:

Mulayam Singh Yadav, Zakir Hussain, KM Birla i Sudha Murty znajdują się wśród 106 laureatów nagrody Padma w tym roku. Rząd ogłosił nazwiska przed 74. Dniem Republiki.

Padma Awards – najwyższe odznaczenia cywilne w kraju – przyznawane są w trzech kategoriach: Padma Vibhushan, Padma Bhushan i Padma Shri za doskonałość w różnych dyscyplinach i dziedzinach działalności, takich jak sztuka, praca socjalna, public relations, nauka i inżynieria, handel i przemysł, medycyna, literatura i edukacja, sport, służba cywilna itp.

Pan Yadav, nieżyjący już przywódca Partii Samajwadi, został odznaczony Padma Vibhushan w dziedzinie public relations. Pan Hussain otrzymał nagrodę Padma Vibhushan w dziedzinie sztuki. Pan Birla otrzymał nagrodę Padma Bhushan dla Handlu i Przemysłu. Pani Murty otrzymała Padma Bhushan za pracę społeczną.

Nieżyjący już inwestor Rakesh Jhunjhunwala, aktor Raveena Tandon i prezes Manipur BJP Thounaojam Chaoba Singh również zostali uhonorowani nagrodami Padma.

Gratulacje złożył na Twitterze premier Narendra Modi. „Indie doceniają ich bogaty i różnorodny wkład w naród oraz ich wysiłki na rzecz poprawy naszej trajektorii wzrostu” – powiedział.

Padma Vibhushan jest przyznawana za wyjątkową i wybitną służbę; Padma Bhushan za wybitne zasługi na wysokim poziomie i Padma Shri za wybitne zasługi w każdej dziedzinie.

Prezydent Droupadi Murmu wręcza te nagrody na uroczystych imprezach odbywających się w Rashtrapati Bhawan, zwykle w marcu i kwietniu każdego roku.

W tym roku Prezydent zatwierdził 106 nagród Padmy, w tym 3 podwójne przypadki (duos
w tym przypadku nagroda jest liczona jako jedna).

Lista obejmuje sześć nagród Padma Vibhushan, dziewięć Padma Bhushan i 91 nagród Padma Shri.

Leave a Comment