Najstarsza osoba na świecie, francuska zakonnica, siostra André, zmarła w wieku 118 lat

skomentować

Francuska zakonnica Lucile Randon przeżyła dwie wojny światowe – i kilka pandemii – jako najstarsza osoba na świecie. Zmarł w wieku 118 lat.

Znana również jako Siostra André – i według Księgi Rekordów Guinnessa najstarsza żyjąca zakonnica i najstarsza osoba, która przeżyła COVID-19 – przedstawicielka domu opieki, w którym spędziła ostatnie lata, zmarła we wtorek, zaledwie kilka tygodni przed swoimi 119. urodzinami. powiedział agencji Associated Press.

„Jest wielki smutek, ale… jego życzeniem było dołączenie do ukochanego brata” – powiedział rzecznik David Tavella. agencja prasowa AFP. „Dla niego to wyzwolenie”.

Siostra André, urodzona 11 lutego 1904 roku, przeżyła zarówno grypę z lat 1918-1919, jak i korona wirus pandemie.

On — powiedział francuskim mediom w 2021 roku, że jego objawy covid-19 były tak łagodne, że nawet nie wiedział, że jest zarażony.

Jako młoda kobieta, Siostra André pracowała jako nauczycielka i guwernantka, zanim została zakonnicą katolicką w 1944 r., powiedział Guinness po jego śmierci. Pracował także w szpitalu dla sierot i osób starszych we Francji przez prawie trzy dekady.

W późniejszych latach stracił wzrok ale nadal się podobało czekolada i codzienny kieliszek wina.

Został oficjalnie uznany za najstarszego żyjącego człowieka w kwietniu ubiegłego roku po śmierci 119-letniej Japonki Kane Tanaki.

„Mówią, że praca zabija, ale dzięki niej żyję” – powiedział po otrzymaniu tytułu. Według francuskich mediów. „Pracowałem do 108 roku życia”.

Jego następca tytułu najstarszej osoby świata nie został oficjalnie ogłoszony, ale jest Według światowego rankingu superstulatków Gerontology Research Groupnową rekordzistką wydaje się być María Branyas Morera, 115-letnia Hiszpanka urodzona w USA.

Jest jedną z dwóch żyjących osób, które obchodziły swoje 115. urodziny: drugi, Fusa Tatsumi, mieszka w Osace w Japonii i jest od niego młodszy o 52 dni.

Rekord najstarszej osoby w historii należał do Francuzki Jeanne Louise Calmentktóry zmarł w 1997 roku w wieku 122 lat i 164 dni.

Leave a Comment