Napastnicy ścinają głowę przewodniczącemu rady Imo

Napastnicy ścięli głowę jedynemu zarządcy gminy Ideato Põhja Imo Stan.

Ofiara, Christopher Ohizu, została porwana wraz z dwoma innymi osobami w piątek, kiedy napastnicy zaatakowali go i podpalili jego rezydencję.

Pan Ohizu pochodził z Imoko, społeczności na obszarze rady stanu.

Hunowie ścięli głowę ofiary po tym, jak jego rodzina zapłaciła im okup w wysokości 6 milionów funtów.

Źródła podały, że napastnicy zaatakowali tych, którzy poparli przeprowadzenie wyborów w 2023 roku na południowym wschodzie.

Nie jest jasne, kiedy napastnicy zabili administratora, ale od niedzieli na grupach WhatsApp krąży klip wideo pokazujący jego ścięcie głowy.

„Oni (napastnicy) opublikowali wideo (klip) z odcięcia mu głowy swoim telefonem na jego statusie WhatsApp. W ten sposób ludzie dowiedzieli się, że został ścięty” – powiedziało źródło, które prosiło o zachowanie anonimowości.

W klipie widzianym przez PREMIUM TIMES napastnicy, którzy twierdzili, że są agitatorami Biafry, związali ręce ofiar z tyłu, zanim ścięli im głowy.

„Nie jesteśmy Eastern Security Network (ESN). Nie jesteśmy Rdzenni mieszkańcy Biafry (IPOB). Walczymy o naszą wolność i nie będzie wyborów w Regionie Południowo-Wschodnim” – można było usłyszeć jednego z bandytów w tle klipu.

Rzecznik policji stanowej Imo, Henry Okoye, potwierdził incydent, ale nie podał szczegółów.

„Dochodzenie trwa” – powiedział zastępca komisarza policji, pan Okoye.

IPOB, zdelegalizowana grupa i jej bojowe skrzydło ESN, które agituje na rzecz niezależnego stanu Biafra na południowym wschodzie i niektórych częściach południa-południa, zostały obwinione za śmiertelne ataki w obu regionach.


Kogi AD

Reklama TEKSEM


Niektórzy bandyci, których uważa się za część agitacji Biafry na południowym wschodzie, zagrozili zakłóceniem wyborów parlamentarnych w 2023 roku w regionie.

Jednak IPOB konsekwentnie wyrzeka się bandytów, twierdząc, że nie jest zaangażowany w plany zakłócenia wyborów w 2023 roku.

Grupa secesjonistów również wielokrotnie zaprzeczała udziałowi w atakach i zabójstwach w obu regionach.

Baner reklamowy Dangote 728x90_2 (1)


Wspieraj kompleksowe i rzetelne dziennikarstwo PREMIUM TIMES

Dobre dziennikarstwo kosztuje dużo pieniędzy. Jednak tylko dobre dziennikarstwo może zapewnić dobre społeczeństwo, odpowiedzialną demokrację i przejrzyste rządy.

Aby nadal mieć bezpłatny dostęp do najlepszego dziennikarstwa śledczego w kraju, rozważ skromne wsparcie tej szlachetnej sprawy.

Wnosząc wkład do PREMIUM TIMES, pomagasz zachować odpowiednie dziennikarstwo i zapewniasz, że pozostanie ono bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

PodarowaćREKLAMA TEKSTOWA: Zadzwoń do Williego – +2348098788999


Kampania PT Mag AD

Leave a Comment