Nate Silver i FiveThirtyEight występują w programie ABC Chopping Block

Ta relacja jest jedną z kilku wskazówek w wydaniu z tego tygodnia Powiernik, biuletyn zaciąga kurtynę medialną. zamówienie tutaj i przesyłaj swoje pytania, wskazówki i skargi tutaj.

Confider dowiedział się, że słynny guru statystyk Nate Silver i jego strona internetowa FiveThirtyEight znajdują się na „bloku do krojenia”, gdy ABC News stara się obniżyć koszty.

Oczekuje się, że decyzja w sprawie przyszłości popularnego serwisu poświęconego polityce, ekonomii i analizom sportowym zostanie podjęta latem, kiedy wygaśnie kontrakt Silvera, powiedziało nam kilka osób znających sytuację.

Często wojowniczy Srebrny, który jest w dole zaktualizowana kontrola dla opcji ankietowania swojej witryny stoi teraz przed niepewną przyszłością, ponieważ szef wiadomości Kim Godwin patrzy na publikację, która nigdy nie przyniosła zysku.

FiveThirtyEight nie obsadziło kluczowych stanowisk, w tym redaktora naczelnego (Micah Cohen odszedł w zeszłym roku w serwisie danych Stacker), redaktora politycznego (odeszła Sarah E. Frostenson Washington Post) i redaktor sportowy (kłusownik Sary Ziegler New York Times).

Znawcy skarżyli się Confiderowi, że brak entuzjazmu ABC do budowania biznesu subskrypcyjnego FiveThirtyEight był „straconą szansą”, która mogła zmienić witrynę w źródło dochodu dla Disneya.

Ale zamiast tego ABC może pobrać wersję.

Podoba ci się to, co czytasz? Zapisz się do newslettera Confider tutaj i otrzymuj wspaniałe raporty od zespołu medialnego The Daily Beast prosto do Twojej skrzynki odbiorczej w każdy poniedziałek wieczorem.

To nie byłby pierwszy raz, kiedy dyskutowano o przejęciu FiveThirtyEight: w 2017 roku Silver rozmawiał z obydwoma Ocean Atlantycki i sprzedaż The Athletic, powiedziały nam dwie osoby zaznajomione z sytuacją.

Pytania o przyszłość FiveThirtyEight pojawiają się, gdy Silver spotyka się z publiczną krytyką za poleganie na sondażach, które błędnie przewidywały „czerwoną falę” w wyborach śródokresowych.

„Nie mam wątpliwości, że FiveThirtyEight zostało wykorzystane przez partyjne źródła do fałszywego przedstawiania wyborów i że Nate był tego świadomy i nie zajmując się tym, pomógł wprowadzić Amerykanów w błąd co do tego, co działo się w wyborach” – powiedział Simon Rosenberg , demokratyczny strateg i były producent ABC News, do Confider: „To egzystencjalne zagrożenie dla FiveThirtyEight. Jeśli odmówi przeprowadzenia znaczących reform i zmian, elita polityczna powinna zwrócić się do innych źródeł informacji sondażowych.

Silver nie odpowiedział na prośbę o komentarz, ale rzecznik ABC News wysłał Confiderowi wiadomość: „Nie ma żadnych zbliżających się decyzji dotyczących naszych relacji z 538”.

Zapisz się do newslettera Confider tutaj i otrzymuj wspaniałe raporty od zespołu medialnego The Daily Beast prosto do Twojej skrzynki odbiorczej w każdy poniedziałek wieczorem.

Leave a Comment