Neil Young oddaje hołd zmarłemu koledze z zespołu Davidowi Crosby’emu po latach napięć: „Pamiętaj najlepsze czasy”

Dni później śmierć muzyka Davida Crosby’ego, Odseparowany kolega z zespołu, Neil Young, mówił o stracie swojego byłego przyjaciela, pisząc, że „wspomina najlepsze czasy” w szczerym hołdzie na swojej stronie internetowej „Archiwum Neila Younga”.

Young podpisał powiększone zdjęcie zmarłego rockmana:

„Dawid odszedł, ale jego muzyka żyje. Dusza CSNY, głos i energia Davida były sercem naszego zespołu. Jego wspaniałe piosenki reprezentowały to, w co wierzyliśmy, a wspólne granie zawsze było zabawne i ekscytujące. „Almost Cut My Hair”, „Dejavu” i wiele innych świetnych piosenek, które napisał, były wspaniałe do jamowania, a Stills i ja świetnie się bawiliśmy, kiedy wysyłał nas w nieskończoność. Jej śpiew z Grahamem był tak niezapomniany, że ich duet jest punktem kulminacyjnym wielu naszych koncertów”.

„Przeżyliśmy tak wiele wspaniałych chwil, zwłaszcza we wczesnych latach. Crosby był bardzo wspierającym przyjacielem we wczesnych latach mojego życia, ponieważ dzieliliśmy razem duże części doświadczenia. David był katalizatorem wielu rzeczy”.

DAVID CROSBY, CZŁONEK ZAŁOŻYCIEL BYRDS I CROSBY, STILLS & NASH, ZMARŁ W WIEKU 81 LAT

David Crosby występuje w Mayo Performing Arts Center 17 czerwca 2018 roku w Morristown w stanie New Jersey.
(Bobby Bank/Getty Images)

Young napisał swoje serce i „dużo miłości” do żony Crosby’ego, Jan Dance i ich syna, Django.

Zakończył hołd, mówiąc: „Dziękuję, Davidzie, za twojego ducha i piosenki. Kocham cię, człowieku. Pamiętam najlepsze czasy!”

77-letni Young i Crosby przeżyli lata napięcia po tym, jak Crosby publicznie skrytykował obecną żonę Younga, aktorkę Daryl Hannah, w 2014 roku, nazywając ją „czysto toksycznym drapieżnikiem”. W wyniku swojego komentarza Young ogłosił, że zespół „nigdy więcej nie będzie koncertował”.

Crosby przyznał później Howardowi Sternowi, że żałuje tych komentarzy i powiedział, że bezskutecznie błagał parę o przebaczenie.

„Mają prawdziwą wołowinę” – powiedział Crosby The Guardian w 2021 roku. – Powiedziałem coś złego o jego dziewczynie.

Duet miał również kilka rozłamów w polityce.

DAVID CROSBY NAPISAŁ NA TWEETCIE, ŻE NIEBO BYŁO „PRZECENIONE”, „CIEMNE” W DZIEŃ PRZED ŚMIERCIĄ

Crosby założył grupę rockową Crosby, Stills & Nash ze Stephenem Stillsem i Grahamem Nashem pod koniec lat 60. Young później dołączył do zespołu i stał się znany jako Crosby, Stills, Nash & Young.

Był także członkiem-założycielem zespołu The Byrds, który opuścił w 1967 roku, podobno z powodu sporów z innymi członkami.

The piosenkarz/autor tekstów i gitarzysta został po raz pierwszy wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame w 1991 roku jako członek The Byrds. Został wprowadzony po raz drugi w 1997 roku jako członek Crosby, Stills & Nash.

(LR) Stephen Stills, Neil Young, David Crosby i Graham Nash Crosby z Stills Nash And Young występują na scenie w Oakland Coliseum 13 lipca 1974 roku w Oakland w Kalifornii.

(LR) Stephen Stills, Neil Young, David Crosby i Graham Nash Crosby z Stills Nash And Young występują na scenie w Oakland Coliseum 13 lipca 1974 roku w Oakland w Kalifornii.
(Gijsbert Hanekroot/Redferns)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Według Dance, Crosby zmarł w środę w wieku 81 lat wraz z żoną i synem.

Pozostawił pięcioro dzieci. Syn, którego dzielił poprzez oddanie nasienia z piosenkarką i autorką tekstów Melissą Etheridge, Beckett Cypher, zmarł po uzależnienie od opioidów w 2020 r w wieku 21 lat.

Przyczyniła się do tego raportu Janelle Ash z Fox News.

Leave a Comment