Neil Young składa hołd Davidowi Crosby’emu: „Kocham cię, człowieku”CNN

Legendarny rockman Neil Young złożył hołd byłemu koledze z zespołu Crosby, Stills, Nash & Young, Davidowi Crosby.

„David odszedł, ale jego muzyka żyje. Dusza CSNY, głos i energia Davida były sercem naszego zespołu” – czytamy w oświadczeniu. zamieszczone na stronie YoungaPółnocny zachód.

Rodzina Crosby’ego poinformował w czwartek, że nie żyje W wieku 81 lat.

„Jego wspaniałe piosenki reprezentowały to, w co wierzyliśmy, a kiedy razem graliśmy, zawsze było zabawnie i ekscytująco” – kontynuował hołd Younga. „Przeżyliśmy tak wiele wspaniałych chwil, zwłaszcza we wczesnych latach. Crosby był bardzo wspierającym przyjacielem we wczesnych latach mojego życia, ponieważ dzieliliśmy razem duże części doświadczenia. David był katalizatorem wielu rzeczy.

Young zakończył, mówiąc: „Dziękuję, Davidzie, za twojego ducha i piosenki, kocham cię, człowieku. Pamiętam najlepsze czasy!”

Ścieżki Younga i Crosby’ego skrzyżowały się w 1970 roku, kiedy Young dołączył do Crosby, Stills & Nash. Supergrupa stała się wówczas znana jako Crosby, Stills, Nash & Young i wydała „Déjà Vu”, na którym znalazł się przebój „Woodstock”.

Pomimo wielu wspólnych etapów, pionierzy rocka nie zawsze byli po tej samej stronie.

„Kiedy się spotykasz, kiedy zakładasz zespół, jesteś zakochany” Crosby – powiedziała Christiane Amanpour z CNN w 2019 roku. „Czterdzieści lat później, kiedy robisz to od czterdziestu lat i twoim przeznaczeniem jest po prostu włączenie maszyny do dymu i granie twoich hitów, nie jest to ekscytujące muzycznie, nie jest zabawne, a my nie byliśmy przyjaciółmi.

Amanpour zapytał, czy Crosby mógłby naprawić swoją przyjaźń ze swoimi byłymi kolegami z zespołu CSNY, na co Crosby odpowiedział: „To właśnie chciałbym zrobić”.

Stephen Stills i Graham Nash również złożyli hołd Crosby’emu.

„Tylko wspomnienie tak wyjątkowego i satysfakcjonującego życia, tak dobrze przeżytego, musi nas podtrzymywać w tym okresie głębokiego smutku” — powiedział Stills. oświadczenie.

Stills dodał, że „David żył z głębokim i trwałym poczuciem wdzięczności i był niezwykłą istotą o bogatym umyśle”, dodając, że „jego muzyka żyje w nas wszystkich”.

W hołdzie Nash zastanawiał się nad ich czasami „niestabilnym” związkiem zamieszczone na Facebooku, dodając, że „dla mnie i Davida najważniejsza zawsze była czysta radość ze wspólnego tworzenia muzyki”.

Leave a Comment