Netflix aktualizuje swoją aplikację na iPhone’a, dodając płynniejszy wygląd • TechCrunch

To nie tylko wysokiej jakości treści, które wyróżniają się na tle konkurencji w usługach przesyłania strumieniowego. Poprawa doświadczenia użytkownika pozostaje integralną częścią walki z odmową korzystania z usługi. W poniedziałek Netflix wprowadził aktualizacje swojej aplikacji na iPhone’a, które wprowadziły ulepszony interfejs, który obejmuje nowy układ trybun, nowe przejścia map, nowe animacje zarówno dla ekranów startowych, jak i profilowych, zaktualizowane elementy dotykowe i nie tylko.

„Niedawno zaktualizowaliśmy aplikację Netflix na iOS, dodając lepszą grafikę, bardziej responsywne interakcje i animację. Ta najnowsza globalna aktualizacja obejmuje takie funkcje, jak nowy styl wyglądu, tematyczne tła do ulubionych programów i filmów, nowe animacje profili i nie tylko” — Rzecznik Netflix powiedział TechCrunch.

Były projektant produktów Netflix, Janum Trivedi tweetował o aktualizacji wraz z filmem prezentującym nową wersję aplikacji. Napisał, że Trivedi chciał, aby aplikacja była płynniejsza, bardziej atrakcyjna i bardziej dopracowana.

Gdy użytkownicy iPhone’a otwierają aplikację Netflix, widzą dużą kartę filmu lub serialu, która zajmuje większość ekranu. To miejsce na billboardzie ma na celu promowanie polecanego tytułu dostępnego w serwisie streamingowym. Co ciekawe w tej aktualizacji, mapa wykorzystuje teraz efekt paralaksy, co oznacza, że ​​gdy użytkownik iPhone’a przechyla urządzenie w przód iw tył, obraz tła porusza się lub przesuwa. Ponadto karty tytułowe są teraz otoczone kolorową ramką, która jest podstawowym kolorem filmu/programu telewizyjnego.

Wygląda na to, że usunięto również kartę „Informacje” u dołu mapy. Zamiast tego użytkownicy mogą po prostu kliknąć kartę, która przeniesie ich na osobną stronę z informacjami o programie lub filmie.

Wcześniej przejście mapy było mniej płynne w aplikacji. Po wybraniu tytułu sekcja informacyjna po prostu przesuwała się w górę. Przejście na nową mapę oznacza, że ​​mapa powiększy się, a następnie informacje otworzą się w wersji pełnoekranowej.

Kolejną ciekawą innowacją jest animacja ekranu profilu. Zamiast klasycznego przesunięcia w bok, które miało miejsce, gdy użytkownik przełączał profile w starej aplikacji, użytkownicy zobaczą, jak ikona profilu powiększa się, gdy wyskakuje na środek, a następnie zmniejsza się do normalnego rozmiaru i pojawia się w prawym górnym rogu aplikacji . na stronie.

Subskrybenci serwisu Netflix prawdopodobnie będą zadowoleni z aktualizacji aplikacji na iPhone’a, ponieważ nawigacja będzie przyjemniejsza i bardziej interaktywna.

Zaktualizowano 1/17/23 o 17:52 ET o oświadczenie rzecznika Netflix.

Leave a Comment