NFL rozważa przeniesienie meczów mistrzostw konferencyjnych do neutralnych miejsc

Getty Images

Założyciel Chiefs, Lamar Hunt, przez lata nalegał, aby NFL przeniosła mecze mistrzostw konferencyjnych do neutralnych miejsc. Za każdym razem, gdy Hunt przedstawiał propozycję właścicielowi, własność odrzucała ją.

Teraz, gdy Hunt’s Chiefs i Buffalo Bills są o jedno zwycięstwo od ich pierwszej w historii neutralnej gry tytułowej konferencji, wizja Hunta może stać się rzeczywistością.

Przedwczesne publiczne ogłoszenie fanów Bills and Chiefs kupił 50 000 biletów w ciągu 24 godzin staje się dowodem poszlakowym że liga myśli o zmianie wszystkich meczów mistrzostw konferencyjnych na neutralne. Prywatnie znaleźliśmy kilka bezpośrednich dowodów intencji NFL.

W biurze ligi zainteresowanie grami o neutralne tytuły stało się bardzo realne. NFL zazdrości atmosfery najważniejszych meczów uniwersyteckich, w których kibice noszą barwy drużynowe w stosunku 50/50. Jest jedna rzecz w futbolu uniwersyteckim, której zawodowy futbol nie do końca naśladuje.

Super Bowl, który od samego początku był rozgrywany w neutralnym miejscu (ostatnie dwa Super Bowl odbyły się przypadkowo na stadionie macierzystym jednej z dwóch drużyn), nie ma tego samego stylu, co główna gra w kręgle w college’u. Sam tłum jest często zbyt neutralny podczas Super Bowl. Wielu uczestników Super Bowl robi to dla doświadczenia i dlatego, że mogą sobie na to pozwolić. Ponadto dwa tygodnie przed rozpoczęciem meczu jest za późno, aby fani drużyn kwalifikujących się mogli zdobyć bilety — z wyjątkiem ograniczonej kwoty przekazanej każdej franczyzie.

Bilety na mecz o mistrzostwo konferencji w neutralnym miejscu byłyby prawdopodobnie dystrybuowane w taki sam sposób, jak na tegoroczną ewentualną próbę: połowa dla posiadaczy biletów sezonowych na jedną drużynę, połowa dla posiadaczy biletów okresowych. od drugiego.

Po pierwsze, niektórzy w strukturze władzy w lidze chcą meczów o mistrzostwo konferencji na neutralnym terenie. Jest drugi, jeśli głosuje na niego co najmniej 24 właścicieli. Ale nawet jeśli Bills and Chiefs nie przejdą do następnej rundy w tym roku, decyzja ligi o promowaniu sprzedaży biletów pozwoli NFL sprzedać okazję właścicielom i fanom (z których wielu nie jest zainteresowanych). gra o mistrzostwo konferencji w neutralnym miejscu) jako innowacyjna i przełomowa oraz kolejny krok w rozwoju gry poprzez organizowanie co roku dwóch kolejnych najważniejszych wydarzeń w różnych miastach i na stadionach.

Nie szkodzi, że miasta walczą (i płacą) o przywilej goszczenia konferencji o mistrzostwach.

Tak, pozbawia to wyższego rozstawienia szansy na zorganizowanie meczu, co jest jedną z prawdziwych korzyści płynących z zdobycia wyższego miejsca w drzewku play-off. Wpływa również na część zysków osiąganych przez gospodarzy. Ale nie tak bardzo, jak zwykła gra domowa.

Chociaż rozumiemy, że zespół będący gospodarzem mistrzostw konferencji otrzymuje obecnie zwrot kosztów (nie przekraczający 15 procent przychodów z biletów brutto), reszta pieniędzy trafia do ligi, która ma zostać rozdzielona między wszystkie drużyny. Jedyny prawdziwy zysk z hostowania takich gier pochodzi z parkingów, koncesji i dodatkowej gościnności.

Teoretycznie fanom się to nie spodoba. Jeśli tak się stanie w tym roku, fani będą tego świadkami – a liga będzie mogła bezlitośnie to przyspieszyć. Nawet jeśli to nie wystarczy, aby zmienić opinię publiczną, opinia publiczna nie powstrzymała ligi przed wprowadzaniem innych innowacji.

Kibice nie lubili eksportować meczów u siebie w sezonie regularnym do Europy. I tak jest i rośnie od 15 lat.

Co robimy poza oglądaniem meczów o mistrzostwo konferencji? Liga wie, że nie mamy dość NFL, a nasz apetyt nie zmniejszy się, nawet jeśli/jeśli mistrzostwa konferencji zostaną rozegrane na neutralnym terenie.

Leave a Comment