Nie USA, Wielka Brytania czy Chiny. Najgorsi pracoholicy na świecie to…

Francuscy menedżerowie, którzy pracują najciężej, według nowego badania. (Przedstawiciel)

Amerykanie spopularyzowali „kulturę hubów”, ale według nowych badań to francuscy kierowcy przejadają się najbardziej.

Według ankiety przeprowadzonej przez ubezpieczyciela zdrowotnego Bupa Global, prawie czterech na dziesięciu francuskich biznesmenów przyznaje, że pracuje intensywnie, przez długie godziny bez regularnych przerw, znacznie powyżej światowej średniej wynoszącej 25% i najlepszych stawek w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Chinach. Ze wszystkich badanych krajów francuscy menedżerowie byli również najbardziej zaniepokojeni wynikami swojej pracy. Autorzy badania stwierdzili, że obawy o zdolność ich organizacji do przetrwania obecnej niestabilności gospodarczej i niechęć do pracy zdalnej w porównaniu z ich globalnymi rówieśnikami przyczyniły się do ich tendencji do pracoholizmu.

„To połączenie zewnętrznej presji ekonomicznej i tendencji do brania odpowiedzialności może być największym czynnikiem przyczyniającym się do przejadania się francuskiej kadry kierowniczej” – powiedział Anthony Cabrelli, dyrektor zarządzający Bupa Global, która obsługuje emigrantów, menedżerów i inne osoby o wysokich dochodach.

Wyniki mogą być zaskakujące, biorąc pod uwagę francuską politykę i styl życia w miejscu pracy. Większość pracowników fizycznych i usługowych pracuje krócej niż 35 godzin tygodniowo, a wakacje letnie mogą zająć większość sierpnia. W 2017 roku Francja jako pierwszy kraj europejski wdrożyła ustawę dotyczącą „prawa do rozłączenia”, która wymaga od organizacji zakazu wysyłania wiadomości e-mail, rozmów telefonicznych lub innych ingerencji w miejsce pracy po określonych godzinach. Przejście na pracę zdalną w czasie pandemii skłoniło inne kraje do wprowadzenia podobnych przepisów. Francuski kodeks pracy od lat zabrania jedzenia lunchu przy biurku, chociaż ustawa została zawieszona w szczytowym momencie pandemii.

Według badania Bupa, w którym w sierpniu i wrześniu zapytano 2439 zamożnych osób w ośmiu regionach, objadanie się było bardziej powszechne wśród kadry kierowniczej, która pracowała w biurze w pełnym wymiarze godzin, w porównaniu z tymi, którzy pracowali zdalnie.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana na kanale konsorcjalnym).

Polecane wideo dnia

Pathaan zarabia 300 crores na zamówieniu w przedsprzedaży

Leave a Comment