Niebieskie czeki Twittera zakupione przez talibskich urzędników zostały anulowane

Certyfikowany „niebieski czek” dla rodzica urzędnicy talibów Wygląda na to, że Twitter został cofnięty po tym, jak media doniosły, że zapłacili serwisowi społecznościowemu opłatę w wysokości 8 USD miesięcznie za zweryfikowany status.

Dwóch talibskich urzędników subskrybowało Twitter Blue, miesięczną usługę oferowaną po tym, jak nowy właściciel Elon Musk przejął platformę mediów społecznościowych. Poczta Nowego Jorku zgłoszone.

BBC poinformowało we wtorek, że talibscy urzędnicy Abdul Haq Hammad, najwyższy urzędnik medialny w Ministerstwie Informacji i Kultury Afganistanu, oraz Hedayatullah Hedayat, szef talibskiego departamentu dostępu do informacji, zapłacili za niebieski czek.

9 AFGAŃCZYKÓW OPUBLIKOWANYCH ZA PRZESTĘPSTWA PODCZAS NOWYCH WYBORÓW

Talibscy bojownicy patrolują Kabul w Afganistanie. Talibowie od lat korzystają z Twittera i od czasu zakupu platformy chwalą Elona Muska. (Zdjęcie AP/Rahmat Gul/Obrazy AP)

Niektórzy zwolennicy talibów również otrzymali niebieski czek, chociaż symbol ten nie pojawił się na ich zestawieniach rachunkowych. Po zgłoszeniu ich zweryfikowany status zniknął, poinformował Post.

Fox News Digital skontaktował się z Twitterem.

Talibowie, którzy przejęli Afganistan po sierpniu 2021 r Wycofanie wojsk amerykańskichkorzysta z Twittera od dłuższego czasu, choć nigdy nie zweryfikowano urzędników.

„Co ciekawe, talibowie chwalą Elona Muska za kontrolowanie ich kont i nawet oni mówią, że Elon jest Afgańczykiem z prowincji Logar. Gratulacje Elon!” napisał na Twitterze mieszkający w Londynie afgański dziennikarz Tajuden Soroush.

Zanim Musk kupił Twittera za 44 miliardy dolarów, niektóre konta zostały sprawdzone w celu zweryfikowania ich statusu jako dziennikarzy, osób publicznych, wybranych urzędników, celebrytów i innych wybitnych osobistości.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Po zakupie przedstawił się Musk Niebieski Twitteraco pozwala użytkownikom płacić 8 USD miesięcznie za niebieski znacznik.

Akcja zaczęła się nieprzyjemnie, kiedy żartownisie zaczęli tworzyć konta przywódców politycznych i gwiazd sportu, publikując podżegające tweety.

Leave a Comment