Nieznany dokument BBC o premierze Narendra Modi, bardzo dobrze zaznajomiony z Common Values: US

BBC wyemitowało dwuczęściowy serial atakujący kadencję premiera Modiego jako głównego ministra Gudżaratu podczas zamieszek w Gudżaracie w 2002 roku.

Waszyngton:

„Nie znam dokumentu, do którego się odnosicie, ale bardzo dobrze znam wspólne wartości, które wyrażają Stany Zjednoczone i Indie jako dwie kwitnące i tętniące życiem demokracje” – powiedział stan USA.
Rzecznik departamentu Ned Price powiedział w poniedziałek w odpowiedzi na zapytanie mediów o film dokumentalny BBC o premierze Narendrze Modi, który wywołał kontrowersje od czasu jego publikacji.

Na konferencji prasowej w poniedziałek (czasu lokalnego) Price powiedział, że globalne partnerstwo strategiczne USA z Indiami opiera się na kilku elementach, w tym politycznych, gospodarczych i wyjątkowo głębokich więziach międzyludzkich.

Nazywając indyjską demokrację tętniącą życiem, powiedział: „patrzymy na wszystko, co nas łączy i staramy się wzmocnić wszystkie te elementy, które nas łączą”, podkreślając więzi dyplomatyczne, które łączą Stany Zjednoczone i Indie.

Podkreślił również fakt, że partnerstwo, które USA łączy z Indiami, jest wyjątkowo głębokie i że oba kraje podzielają wartości wspólne dla demokracji amerykańskiej i demokracji indyjskiej.

„Nie znam dokumentu, o którym mówisz, ale ogólnie powiedziałbym, że istnieje kilka elementów, które wspierają globalne partnerstwo strategiczne, które mamy z naszymi indyjskimi partnerami.

Stany Zjednoczone i Indie mają bliskie powiązania polityczne, powiązania gospodarcze i wyjątkowo głębokie więzi międzyludzkie. Ale jednym z tych dodatkowych elementów są wartości, które podzielamy, wspólne wartości demokracji amerykańskiej i demokracji indyjskiej” – dodał.

W zeszłym tygodniu premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak bronił premiera Narendry Modiego i zdystansował się od serialu dokumentalnego BBC, mówiąc, że „nie zgadza się z charakterystyką swojego indyjskiego odpowiednika”.

Pan Sunak wygłosił uwagi na temat kontrowersyjnego filmu dokumentalnego podniesionego w brytyjskim parlamencie przez pakistańskiego posła Imrana Hussaina.

„Stanowisko rządu Wielkiej Brytanii w tej sprawie było jasne i ugruntowane i oczywiście się nie zmieniło, nie tolerujemy prześladowań tam, gdzie się one pojawiają, ale nie jestem pewien, czy zgadzam się z charakterystyką przedstawioną przez szanownego dżentelmena” Sunak powiedział w odpowiedzi na pytanie Hussaina w raporcie BBC.

Brytyjski nadawca krajowy, BBC, wyemitował dwuczęściowy serial atakujący kadencję premiera Narendry Modi jako głównego ministra Gudżaratu podczas zamieszek w Gudżaracie w 2002 roku. Dokument wywołał oburzenie i został usunięty z wybranych platform.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedziało na historię BBC, mówiąc, że jest ona całkowicie stronnicza.

Rzecznik MEA podczas rozmowy z cotygodniową prasą w New Delhi

Arindam Bagchi powiedział: „Uważamy, że to fragment propagandy
nie ma obiektywizmu. Jest stronniczy. Należy pamiętać, że nie został wydany w Indiach.

Nie chcemy już na to odpowiadać, więc nie ma to wiele godności”.

Podniósł nawet pytania dotyczące „celu ćwiczenia i programu, który za nim stoi”.

„Dokument jest odzwierciedleniem agencji i osób, które ponownie rozpowszechniają tę narrację. To sprawia, że ​​​​zastanawiamy się nad celem ćwiczenia i programem, który się za nim kryje; szczerze mówiąc, nie chcemy uznawać tych wysiłków” – dodał .

Odnosząc się do oczywistych uwag byłego sekretarza Wielkiej Brytanii Jacka Strawa w serialu dokumentalnym, pan Bagchi powiedział: „Wydaje się, że on (Jack Straw) odnosi się do jakiegoś wewnętrznego raportu w Wielkiej Brytanii. Jak uzyskać do niego dostęp? Ma 20 lat. idźcie teraz? Tylko dlatego, że Jack Straw tak mówi, jak dają temu tyle legitymacji ”.

„Słyszałem słowa takie jak śledztwo i śledztwo. Jest powód, dla którego używamy sposobu myślenia kolonialnego. Nie używamy słów luźno. Jakie śledztwo prowadzili ci dyplomaci… prowadzą śledztwo, czy rządzą krajem?” zapytał pan Bagchi.

Wybitni obywatele Wielkiej Brytanii pochodzenia indyjskiego potępili serial. Wybitny obywatel Wielkiej Brytanii, Lord Rami Ranger, powiedział, że „BBC wyrządziła wiele krzywdy ponad miliardowi Indian”.

Ponadto rzecznik Departamentu USA powiedział, że Stany Zjednoczone zawsze kładły nacisk na stabilność regionalną w Azji Południowej i że ich stosunki z Indiami i Pakistanem są niezależne.

Zauważył ponadto, że tempo i zakres dialogu między Indiami a Pakistanem jest wyraźnie kwestią dwóch krajów.

„Od dawna apelujemy o stabilność regionalną w Azji Południowej. Nasze stosunki z Indiami i Pakistanem układają się same i nie uważamy ich za sumę zerową. Ale tempo, zakres i charakter dialogu między Indiami a Pakistanem jest sprawą obu krajów” – powiedział Price na konferencji prasowej.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana na kanale konsorcjalnym).

Polecane wideo dnia

Wielka uwaga Ministra Sprawiedliwości wśród sędziów na temat centrum vs. sądownictwo

Leave a Comment