Nintendo Switch został koronowany na najlepiej sprzedającą się konsolę w USA piąty rok z rzędu

Obraz: Nintendo

Gdy Switch zbliża się do szóstej rocznicy, wygląda na to, że ukochany system hybrydowy Nintendo pobił kolejny rekord. Według najnowszych danych NPD Group z 2022 r. (za pośrednictwem analityka branżowego Mata Piscatelli), Switch był oficjalnie najlepiej sprzedającą się konsolą w USA piąty rok z rzędu.

Na drugim miejscu znalazła się konsola PlayStation 5 firmy Sony, a na trzecim Xbox Series X|S firmy Microsoft. Pod względem przychodów najwięcej w zeszłym roku zarobiło PS5. A całkowity rynek podobno przekroczył 56,6 miliarda dolarów, ale spadł o 5% w stosunku do 2021 roku. Piscatella zauważa, że ​​„czynniki wpływające na wydatki w 2022 r.” obejmowały ciągłe ograniczenia podaży, skromne premie i warunki makroekonomiczne.

Najlepiej sprzedające się gry w USA w 2022 r. (w dolarach) Call of Duty: Modern Warfare 2 zajął pierwsze miejsce, a następnie Koło Seniora w drugim i Madden NFL 2023 w trzecim. Również wejście do pierwszej dziesiątki było Pokemony Scarlet i Violet na szóstym miejscu i Legendy Pokémon: Arceus na ósmym miejscu. I tylko poza tym Mario Kart 8 Deluxe w jedenastej.

Sprzedaż Nintendo Switch w USA w 2022 r
Zdjęcie: Via Mat Piscatella na Twitterze / The NPD Group

Nintendo zdołało utrzymać sprzedaż w zeszłym roku dzięki kluczowym wydaniom, takim jak Splatoon 3 oraz Kroniki Xenoblade’a 3a nawet niektóre DLC do gier takich jak Mario Kart 8 Deluxe. Wykorzystano również specjalne zestawy tematyczne do wymiany sprzętu, wypuszczając modele OLED inspirowane grami takimi jak Pokémon Scarlet i Violet oraz najnowszym wpisem Splatoon.

Znasz kogoś, kto kupił nowy Nintendo Switch w zeszłym roku? czy zrobiłeś Zostaw komentarz poniżej.

Leave a Comment