Nottingham Forest vs. Manchester United – Sprawozdanie z meczu piłki nożnej – 25 stycznia 2023 r

Manchester United zbliżył się do finału Carabao Cup po pokonaniu Nottingham Forest 3:0 w pierwszym meczu półfinałowym na City Ground w środę.

United strzelił gola na początku i pod koniec pierwszej połowy, aby przejąć kontrolę Marcusa Rashforda strzelając gola solo, aby kontynuować swoją gorącą formę i Wout Weghorst wykorzystał proste odbicie i zdobył swojego pierwszego gola dla klubu od czasu wypożyczenia z Burnley.

– Stream ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Forest, który dotarł do swojego pierwszego finału Pucharu Ligi od 1992 roku, dobrze się zaprezentował, ale nie wykorzystał w pełni kilku obiecujących ataków. A gol Bruno Fernandesa w 89. minucie oznacza, że ​​powrót na Old Trafford w przyszłym tygodniu z pewnością będzie dla Manchesteru United jedynie formalnością, która zapewni mu wyjazd na Wembley.

– Jestem zadowolony z występu, kontrolowaliśmy grę przez ponad 90 minut – powiedział trener United Erik ten Hag. „Był jeden moment, który mógł zmienić grę i musimy być tego świadomi i naprawić to.

Determinacja Ten Haga, by jak najlepiej wykorzystać szansę na zdobycie trofeum w swoim pierwszym sezonie na Old Trafford, była widoczna w innym silnym wyjściowym składzie, w którym znaleźli się m.in. kazirodztwo wracając z zawieszenia, strzelił gola w niedzielnym meczu Premier League z Arsenalem.

Wystarczyło sześć minut, aby goście wyszli na prowadzenie, gdy Rashford ponownie trafił do siatki. Tym razem gol był dziełem samego napastnika reprezentacji Anglii, który jechał do przodu z lewej strony na własnej połowie, a następnie wjechał między dwóch obrońców Forest i oddał strzał lewą nogą w najbliższy słupek.

Był to 10. gol Rashforda w 10 meczach od mundialu, najwięcej strzelony przez zawodnika z pięciu najlepszych lig europejskich.

„Jestem zadowolony z występu Marcusa i jego rozwoju” – powiedział Ten Hag. „Rośnie od początku sezonu i nadal będzie to robić.

„Musimy utrzymać go w trakcie, a kiedy jest w takim nastroju i duchu, myślę, że jest nie do powstrzymania. Zespół musi ustawić go na właściwych pozycjach”.

Ale Forest nie zraził się tym wczesnym ustępstwem i kilkakrotnie był bliski wyrównania. Brennana JohnsonaTempo było ciągłym zagrożeniem dla obrony United, pozwalając mu na wymuszanie niskich rzutów obronnych David De Gea a później przeleciał nad barem, kiedy w końcu opuścił go niepokój.

Gospodarze myśleli, że wyrównali w 23. minucie, kiedy nastąpiła kulminacja błyskawicy Sama Surridge’a znalazł siatkę, ale analiza VAR orzekła, że ​​był na spalonym.

Następnie, tuż przed przerwą na przerwę, United wykorzystało potencjalnie decydującą sekundę. Antoniktóry widział już odrzuconą dobrą okazję, zmusił bramkarza Metsy Wayne’a Hennessey’a aby zablokować jego dobrze uderzony wolej, pozwalając Weghorstowi otworzyć swoje konto United.

Podobna sytuacja miała miejsce w drugiej połowie. United było blisko 3:0 Christiana Eriksena pierwszy strzał trafił w poprzeczkę. Na drugim końcu Forest po raz kolejny cierpiał z powodu braku kontaktu klinicznego za życia Morgan Gibbs-White strzelił dziko na bramkę po zdobyciu piłki tuż za polem karnym.

Późne uderzenie Fernandesa, które uderzyło nisko z wnętrza pola karnego, mogło być okrutne dla Forest, ale Manchester United z pewnością pojedzie na Wembley, aby zdobyć pierwsze duże trofeum od sześciu lat.

„Oczywiście było to rozczarowujące” – powiedział trener Forest Steve Cooper. „Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to iść na Old Trafford z takim wynikiem.

„Oczywiście Rashford jest jednym z najbardziej w formie piłkarzy w kraju, ale pozwolenie mu na to, co zrobił, nie jest wystarczająco dobre”.

Newcastle United pokonało Southampton 1:0 w pierwszym meczu drugiego półfinału.

W tym raporcie wykorzystano informacje z agencji Reuters.