Nowa sztuczna inteligencja zapewnia streamerom Twitch stały, przerażający kontakt wzrokowy

Nvidia wprowadza nową technologię opartą na sztucznej inteligencji, która zamienia twoje prawdziwe oczy na cyfrowe, które nigdy nie przestają patrzeć na twoją kamerę internetową. To bardzo przerażające i kolejny dowód na to, jak nienaturalnie musisz być online, aby stać się popularnym streamerem w 2023 roku.

Zgadza się: aby odnieść sukces w świecie transmisji na żywo, musisz być cały czas “włączony”.zawsze „zaangażowani” i nigdy nie robiący zbyt wielu przerw z obawy przed zmniejszeniem ich potencjalnie kapryśnej publiczności. Może to szybko doprowadzić do wypalenia zawodowego. Nieraz widzieliśmy duzi, średni i mali streamerzy tracą swoją pasję grać w gry online, prowadzi do dłuższych przerw, atak panikii więcej. Ale co, jeśli narzędzie oparte na sztucznej inteligencji czy mógłbyś pomóc ci udawać część tego jakże ważnego zaręczyn? Wchodzić Najnowsza aktualizacja Nvidii do oprogramowania do transmisji.

Ten zestaw narzędzi został zaprojektowany, aby pomóc Ci wyglądać i brzmieć lepiej podczas przesyłania strumieniowego dzięki funkcjom, takim jak usuwanie tła i redukcja szumów klawiatury. Począwszy od tej nowej wersji, możesz teraz jednym kliknięciem zastosować fałszywe gałki oczne napędzane sztuczną inteligencją do swojej prawdziwej ludzkiej twarzy. A te nowe oczy zawsze patrzą prosto w kamerę, dzięki czemu nigdy nie przestajesz kontaktować się z publicznością, nawet gdy czytasz czat lub rozglądasz się po pokoju. Wygląda dziko i bardzo przerażająco!

Niektórzy twierdzą, że ta technika może pomóc osoby z autyzmem którym trudno jest utrzymać kontakt wzrokowy podczas spotkań i transmisji na żywo. I chociaż szanuję ten przypadek użycia, wątpię, że w ten sposób chcemy iść. Nie sądzę, aby stały kontakt wzrokowy – szczególnie przerażający, bezpośredni kontakt wzrokowy – jest czymś, czego wszyscy potrzebujemy lub powinniśmy chcieć. Zdecydowanie nie uważam, że przyklejanie przerażających oczu AI do wszystkich jest dobrą rzeczą. I jak zauważył jeden z tweetów, takie statyczne martwe spojrzenie nie wygląda tak, jak ludzie rozmawiają z dużymi grupami. Spoglądanie w kierunku innych ludzi i aparatów lub od nich jest naturalne i może być przydatne, a nawet ważne.

Online reactions to this new tech have included people freaking out over how creepy and weird it looks and pointing out how unnatural it feels. Even so, you can also find a lot more positive responses to the above tweet and other online examples of this strange new AI gizmo: people excited about how it will help their YouTube videos or livestreams on Twitch, and happy they can read chat or look away from the stream, while their audience is tricked into thinking they are still “engaged” with them. To me that just seems like a really unhealthy (and unsustainable) mindset that will eventually lead to more burnout that AI-powered tech can’t fix, treat, or prevent.

Leave a Comment