Nr 4 Alabama wygrywa 7. z rzędu podczas emocjonującej nocy w Vanderbilt

We wtorkowy wieczór w Nashville emocje były nie do pomylenia.

Kilka łez zostało przelanych podczas rozgrzewki podczas strzelaniny przedmeczowej podczas trudnej nocy dla drużyny koszykówki nr 4 z Alabamy. Zwycięstwo 78-66 nad Vanderbiltem nastąpiło zaledwie trzy dni po byłym koledze z drużyny Darius Miles został oskarżony o morderstwo co było obciążające psychicznie.

Siódme z rzędu zwycięstwo Karmazynowego Przypływu nigdy nie było tak blisko, aż do ostatnich chwil. 23-punktowa przewaga Alabamy spadła do 68-62 na mniej niż minutę przed tym, jak Tide po raz ostatni wycofał się z linii faulu.

Tragedia w Tuscaloosa wciąż miała duży wpływ na ten mecz.

„Niekoniecznie widziałem wiele emocji w przedmeczu, ale widziałem, jak niektórzy faceci załamali się po meczu” – powiedział po meczu trener Alabamy, Nate Oats, przez Zoom. „Myślę, że trochę spartaczyli. Wiesz, mieliśmy robotę do wykonania. Musieliśmy dostać się do gry, dostać się do gry, zająć się biznesem, a potem jest prawie ulga, że ​​gra się skończyła i wypuściliśmy westchnienie ulgi.

Gracze Karmazynowego Przypływu nie byli dostępni do komentowania po meczu.

Alabama (16-2, 6-0 SEC) uzyskał najwyższą notę ​​30 od nowicjusza All-Star Brandona Millera w meczu u siebie z produktem z okolic Nashville. Napastnik dodał 10. zbiórkę późno i zakończył z podwójnym dubletem w nocy kiedy poszedł 10 z 16.

Gracze z Alabamy rozmawiają przed meczem koszykówki NCAA przeciwko Vanderbilt we wtorek, 17 stycznia 2023 r., Nashville, Tenn. Darius Miles z Alabamy został usunięty z zespołu i wraz z innym mężczyzną jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci po śmiertelnej strzelaninie w pobliżu. kampus niedziela. (Zdjęcie AP/John Amis)AP

Chociaż dzieliło ich kilka godzin od domu, w uroczym Memorial High School na kampusie Vanderbilt pojawiła się szkarłatna obecność. Tłum gości był w trybie imprezowym, kiedy Miller 3 osiągnął wynik 53-30 na 12:44 do końca, ale zimna strzelanina Vanderbilta na chwilę zniknęła. Commodore Tyrin Lawrence strzelił 17 ze swoich 20 po przerwie, ale Commodores nie zbliżyli się do sześciu w ostatnich chwilach.

To nie wystarczyło, aby zakończyć passę Alabamy, która utrzymywała siedmiu prostych przeciwników poniżej 70 punktów.

„Myślę, że w przeszłości pokazaliśmy wytrzymałość psychiczną” – powiedział Oats. „Pokonaliśmy Houston, drużynę nr 1 w kraju, tracąc do przerwy 15. Pokonaliśmy Arkansas, jedno z najtrudniejszych miejsc do gry. Wszyscy wybierali ich w pierwszej dwójce lub trójce w lidze. Więc wyruszyliśmy w drogę i wygraliśmy wcześniej. Mieliśmy nieco inne okoliczności – tutaj znacznie inne – to wciąż zwycięstwo na drodze. Po prostu myślę, że jesteśmy twardą psychicznie grupą”.

Vanderbilt spadł do 9-9, 2-3 w SEC i przegrał cztery dni po pokonaniu nr 15 Arkansas na tym samym piętrze.

Alabama wyszła szybko, biegnąc na prowadzenie 13-3, gdy gospodarze spudłowali 12 z pierwszych 13 strzałów. The Tide pracował w środku, gdy Vanderbilt grał bez 7-metrowego czołowego strzelca i obrońcy obręczy Liama ​​Robbinsa. Bez lidera blokującego strzały Alabama pokonała Commodores 20-8 przed przerwą i 40-26 w meczu.

Miller zdobył 5 z pierwszych dziewięciu i 12 z 36 w połowie, kiedy grał na krawędzi. Dwukrotnie w pierwszej połowie powiedział coś do ławki Commodore po zrobieniu lay-upów, ponieważ trzy z pierwszych sześciu koszy Alabamy były strzałami.

Vanderbilt odpowiedział ogniem, gdy Tide skupił się na obwodzie. Po wykonaniu pierwszych dwóch rzutów wolnych, Alabama spudłowała kolejne osiem rzutów, gdy Commodores objęli prowadzenie 22-21 po trójce Malika Dia.

Potem nastąpił bieg 10-0 w Alabamie, a Vanderbilt ponownie ostygł, oddając zaledwie 2 z 12 strzałów. Przy przewadze 36:26 po pierwszej połowie Commodores strzelali zaledwie 25,6% z gry.

Michael Casagrande jest reporterem Alabama Media Group. Śledź go na Twitterze @ByCasagrande lub do przodu Facebook.