NXT Recap and Reactions (17 stycznia 2023): Uważaj na toksyczne związki

Zawsze dziwnie jest relacjonować program pod czymś w rodzaju strasznej chmury w świecie wrestlingu. Kondolencje dla rodziny Jaya Briscoe i wszystkich dotkniętych jego śmiercią. WWE zrobiło bardzo elegancką rzecz, przyznając się do jego śmierci podczas pokazu. Nie mogę sobie wyobrazić, jak trudne musiało być dla tych w budynku, którzy znali Jaya lub dzielili z nim szatnię w pewnym momencie jego kariery.

Dziwna zmiana, ale hej, czuję się teraz tak samo jak ty, więc zrozum mnie. Claire’s blog wciąż narkotyki i galaretki na moim organicznym maśle orzechowym. Przeczytaj go i wróć tutaj, aby zapoznać się z kontekstem.


Odpady chemiczne

Toxic Attraction wycięło w tym tygodniu promocję, która niewiele dla mnie zrobiła. Słowa były, ale dostawa się nie łączyła. Wciąż znajdują swój głos bez Mandy Rose, przynajmniej przy mikrofonie. Ale przejdźmy do tego, co powiedzieli, a nie jak to powiedzieli: nie ma między nimi animozji, a to wszystko było częścią zeszłotygodniowego planu spieprzenia kobiet. Trasa zemsty Toxic Attraction idzie pełną parą i zmierza do Roxanne Perez w Charlotte w Karolinie Północnej.

Cóż, Lyra Valkyria miała myśli.

Lyra upomniała obie kobiety, że nie są wystarczająco kobietami, by poradzić sobie samotnie z Roxanne, i gdyby nie Cora Jade, walka o tytuł w Zemsta NXT wyglądałby dużo inaczej. Jacy Jayne i Gigi Dolin się to nie spodobało, więc doszło do wybuchu. Roxanne pobiegła na ratunek i otrzymaliśmy konfigurację naszego głównego wydarzenia: Lyra i Roxanne kontra. Toksyczna atrakcja.

Roxanne i Lyra zaczęły trochę wolno, ponieważ to ich pierwszy raz razem. Nie wspominając już o tym, że ich przeciwnikami są byli mistrzowie tag teamów. Ale w końcu znaleźli swój rytm, który napędza historię, że Gigi i Jacy nie są tak małomówni, jak chcą, żebyśmy myśleli.

Punkt zwrotny nastąpił, gdy pojawiła się pani Jade i zepchnęła Lyrę z górnej liny za sędzią. Wściekła Lyra zaatakowała Corę i pobili się w szatni, zostawiając Roxanne samą z byłymi mistrzami. Poza tym dobre opowiadanie, ponieważ Cora wyraźnie chce mieć wołowinę z Lyrą, więc trzymaj się jej oraz Tymczasem jego były najlepszy przyjaciel ma cały rozsądek na świecie. Poza tym Lyra nie chce tytułu Roxanne, więc nie jest wobec niej lojalna. Ich partnerstwo było zwykłą wygodą.

Ale och, toksyczna atrakcja, jak nie możesz być po tej samej stronie. Jacy i Gigi mieli Roxanne dokładnie tam, gdzie chcieli, ale nieporozumienie spowodowało, że Jacy został rosyjskim Leg Sweepem Gigi, a nie mistrzem. Roxanne użyła pop-roxa Gigi i wyjechała z budynku z W i jej tytułem w ręku. Toxic Attraction kłócił się na ringu, wyraźnie część szwów.

Bardzo podobała mi się narracja w tym meczu. Mamy crossoverowe historie, zasiewając ziarno nadchodzącego meczu o tytuł, jednocześnie pokazując więcej pęknięć w fundamencie Toxic Attraction. To standardowa stawka za mecz potrójnego zagrożenia, w którym dwóch zapaśników jest częścią zespołu, ale uwielbiam egzekucję. Problemy Gigi i Jacy wybrzmiewają bardziej w szerszym kontekście odejścia Mandy i rządów Roxanne. Nie wiem, czy Roxanne zwymyśla Lyrę za to, że z niej zrezygnowała, ale to też nie wydaje się nie pasować. Oznacza to, że jeśli/kiedy dojdzie do tego sporu, bohater będzie miał już coś do przeżucia.

Solidne wydarzenie główne, które sprawiło, że poważnie zainwestowałem w postacie i ich dramat. Niesamowite, jak działa wrestling, gdy jest prosty.


Zajęcia pozalekcyjne

Przemoc

Ten tytuł to wszystko, czego potrzebujesz do meczu Gallusa. Ich rewanż przeciwko Briggs & Jensen w NXT był bardzo dokładny. Lubię mecze tagów, które pasują do osobowości i stylu wojowników. Briggs i Jensen uwielbiają dobrą bójkę w barze prawie tak samo jak faceci z Gallus, więc dlaczego nie pozwolić im na wysiłek fizyczny? Na początku meczu Gallus usunął matę z części wejścia, odsłaniając betonową podłogę. Przyszło to później w meczu i zdecydowanie wpłynęło na wynik meczu.

Gallus pracował nad dolną częścią pleców Brooksa przez cały mecz. Brooks próbował podnieść Coffeya, ale jego plecy po prostu nie mogły tego znieść. Kiedy więc Brooks znalazł się na zewnątrz ringu, nie było niespodzianką, gdy Gallus uderzył go od tyłu betonową kroplą.

To pozostawiło Josha samego, a wtedy było to akademickie. Kiana James rzuciła się, by sprawdzić, co z Brooksem, co oczywiście potarło Fallon Henley w złą stronę.

Siedząc na oddziale medycznym, Fallon rzucał pytaniami i oskarżeniami. Uważa, że ​​Kiana knuje coś niedobrego i wykorzystuje tylko Briggsa, na co Briggs zwrócił uwagę: po co ją wykorzystywać? Ma własny bar, więc czego właściwie chce od niego Kiana?

Później Fallon wykazał prawidłowy wzrost! Poprosił o tag match w przyszłym tygodniu z Kiana James jako jego partnerką. Guma uderza w drogę i naprawdę dowiadujemy się, czy uczucia Kiana są prawdziwe, czy też pierwsze instynkty Fallona były słuszne.

Zostali złapani

Carmelo Hayes i Trick Williams strzelili i chybili. To jest tytuł, który wyszedł z meczu tag team przeciwko Axiom & Apollo Crews. Czwórka trwała około 15 minut, a Trick i Axiom zaczęli, gdy obaj mężczyźni chcieli się rozerwać.

Axiom tak szybko wyślizgujący się z nadgarstka Tricka jest naprawdę fajny. To subtelne, ale świetny przykład jego zwinności w przeciwieństwie do siły, którą Trick pokazał wkrótce potem. Nie mamy wielu Trikki, ale to jego najlepszy występ. Melo wykonał większość ciężkiego podnoszenia później, ale Trick trzymał się w pierwszych chwilach i wyglądał jak potęga przeciwko mniejszemu Aksjomatowi. Sztuczka często służy jako komiczna ulga, ale dawanie mu więcej chwil, takich jak walka z ramionami Aksjoma, ilekroć Aksjomat próbował go zaatakować, dodaje kolejną warstwę do jego osobowości.

Apollo podniósł W, zaskakując Melo. Melo wspiął się na szczyt, aby uderzyć w Nothing but Net, ale Apollo zablokował to i zamienił w kombinację pinfall. Zasadniczo wygląda na to, że ukradli zwycięstwo, ale to tylko Crews stosujące tę inteligencję weterana nad kimś, kto wciąż musi się wiele nauczyć. Dobry mecz, który przygotowuje scenę na więcej i daje Trickowi pracę.

Herb?

Słuchaj, nie mam pojęcia, jak wygląda mój herb rodzinny. Właściwie wątpię, by moja rodzina miała herb, więc może nie na miejscu, by powiedzieć to, co mówię: herb Tony’ego D’Angelo wygląda tandetnie jak cholera. To jak logo Eagle Fang Karate, tylko mniej fajne.

Tony dał swojemu świeżo upieczonemu zastępcy, Stacksowi, skórzaną kurtkę. A z tyłu tej kurtki widniał herb rodziny. Zachowałbym awans, ale spalił kurtkę, bo wow. W każdym razie głównym wnioskiem jest to, że Stacks nie jest już głupi; jest zastępcą szefa w rodzinie po zeszłotygodniowym finiszu między Tonym D i Dijakiem. Tony kocha Stacksa i postrzega go jako rodzinę i równego sobie.

Ognisty wojownik

Alba Fyre zdominował ten mecz. Jakby był całkowicie na Sol Ruca. Wykazywał nowo odkrytą agresję, która wyraźnie wynikała z jego trwającej waśni z Isla Dawn. Cóż, Isla pojawiła się wysoko na niebie w centrum wydajności. Alba straciła koncentrację i zapłaciła cenę, gdy Sol uderzył ją pięknym Sol Snatcherem.

To była świetna okazja, aby wykorzystać występ Sola w zeszłotygodniowym zamieszaniu, kontynuować tę historię między Albą a Islą i położyć ostatni ruch Sola w wielkim stylu przeciwko jego największemu jak dotąd przeciwnikowi.

Jeśli chodzi o Albę, wyładowała swoje frustracje na sędziego, mając tylko Katanę Chance i Kaydena Cartera, którzy powstrzymali ją przed popełnieniem ogromnego błędu. Zamiast podziękować mistrzom, Alba wyzwał ich na mistrzostwa tag team w przyszłym tygodniu. A JA mówi, że nie potrzebuje partnera. Alba jest zmęczona przegrywaniem i to mi się w niej podoba. Jestem prawie pewien, że Isla Dawn będzie jego partnerem w przyszłym tygodniu, nawet jeśli niechętnie. prawidłowy? Mam na myśli to, dokąd zmierzamy, czy się mylę?

Nie twoja szafa

Indi Hartwell nie zgadzała się z komentarzami Tiffany Stratton z zeszłego tygodnia. Do tego stopnia, że ​​wyrzucił Strattona z własnej garderoby. Indi oczywiście przemawia w imieniu wszystkich kobiet w NXT, ale będzie pierwszą, która w przyszłym tygodniu dostanie crack w Stratton.

Ivy ma już dość…

Ivy Nile poradziła sobie z jakimkolwiek kryzysem tożsamości macho BS, przez który przechodzą Creed Bros. Powiedział im, żeby rozbudowali zestaw i wrócili do tego, co robią najlepiej, zamiast wdawać się w drobiazgi z Jinderem Mahalem. Obaj bracia zgodzili się, więc zobaczmy, jak to idzie.

Więcej od Steviego…

Stevie Turner dostroił się w tym tygodniu, przerywając dudnienie kobiet i powrót Strattona. Zauważył, że Elektra Lopez pomogła Valentinie Feroz podczas zamieszania i zapytał, dlaczego. W końcu to każda kobieta dla siebie, więc co daje? Dobrze…

Oszuści nigdy nie prosperują

Thea Hail zdobyła swoje pierwsze W w NXT! Pokonała Valentinę Feroz po tym, jak Valentina odmówiła użycia kastety, które wręczyła jej Elektra Lopez. To był szybki mecz z małą intrygą: dlaczego Elektra interesuje się Valentiną? A o co chodzi z Chase U? Andre Chase pokazał kilka materiałów przed meczem, dzięki uprzejmości NXT Anonymous, które nie postawiły Duke’a Hudsona w najlepszym świetle. Anonimowy przyłapał Hudsona na rozmowie z innym uczniem Chase U o wszystkim, co jego zdaniem Andre Chase robi źle. Chase pedałował szybciej niż obrońca, ale Chase nie był do końca przekonany. Kiedy nastąpi eksplozja? Myślę, że wkrótce, ponieważ to ukryte napięcie gotuje się wystarczająco długo.

Elektra odwiedziła Valentinę w szatni i próbowała przemówić jej do rozsądku. Podoba mi się to dla nich obojga, ponieważ daje im to coś do zrobienia, jednocześnie dając Ferozowi postać, której potrzebuje.

Przemoc nowego dnia

New Day pojawił się na ringu ubrany w swoje niedzielne najlepsze stroje. Świętowali, że całkowicie skończyli z Pretty Deadly i przenieśli się do Gallu. Pretty Deadly powiedział „nie” temu wszystkiemu. Uważają, że są prawowitymi pretendentami nr 1. Oczywiście logika mówi, że nie, ponieważ nie zdali tego testu w zeszłym tygodniu. Gallus wszedł na ring, wszedł do mikrofonu i Xavier powiedział, że nikt nie zrozumiał ani słowa z ich wypowiedzi, ale najwyraźniej chcą walczyć, a New Day jest gotowy do walki.

Pretty Deadly jakoś pomyślał, że skoczenie tych czterech mężczyzn było dobrym pomysłem. Nie poszło im tak dobrze i segment zakończył się ładną walką.

Nowy dzień vs. Gallus intryguje mnie, ponieważ style są tak różne. Szczerze mówiąc, nie chcę włączać Pretty Deadly, ponieważ wierzę, że Gallus Vs. New Day to ciekawsza gra. Ale hej, mamy potrójne zagrożenie Zemsta.

Big Strong Boy kontra Big Body Javi

Część mnie czuje, że przejście od Brona Breakkera i JD McDonagha do Javiera Bernala jest upadkiem Tylera Bate’a. Inna część mnie wie, że Big Body jest cholernie zabawne. Ale nie jestem też pewien co do tłumu nienawidzi jego. Myślę, że większość z nich jest tak samo rozkojarzona jak ja, co oznacza, że ​​zobaczenie, jak Tyler pokonał go w swojej pierwszej grze, nie jest aż tak satysfakcjonujące. To nie znaczy, że zrobili coś złego! Dali świetny mecz bez zbytniego czasu na zajęcie się, ale widok pobitego Javiego już mi nie robi. Nawet jeśli jego muzyka wciąż jest okropna.


To był spektakl, w którym działo się bardzo dużo. Ale faktycznie znaleźli naprawdę dobry rytm i tempo dla wielu z nich i opowiedzieli ciekawe historie. Mamy solidne zapasy z fantastycznym meczem tagów w środku i wieloma przygotowaniami Zemsta NXT. Nawet nie wspomniałem o wywiadach z Bronem i Graysonem Wallerem! Tak naprawdę były wypełnione te dwie godziny. Mimo to wywiady wspominały nadchodzący mecz w stalowej klatce i fakt, że Grayson mógłby mieć numer Brona i zostać mistrzem, gdyby nie wadliwa lina. Znowu solidna fabuła.

Ocena: B+

To moja ocena i tego się trzymam. Twoja kolej.

Leave a Comment