Odważne prognozy dotyczące play-offów dywizji NFL 2023: rachunki ujawniają nieszczęścia Bengals O-line; Przepustka 49ers Shanahana

Minął tydzień do playoffów NFL, a liczba drużyn, które pozostały do ​​Super Bowl, spadła do ośmiu. Do końca tego weekendu ograniczyliśmy się do zaledwie dwóch drużyn AFC i dwóch drużyn NFC rywalizujących o reprezentowanie swoich konferencji na największej scenie piłkarskiej.

Jak zwykle spodziewamy się, że na początku tych gier wydarzy się coś szalonego. A więc znów jesteśmy bez śmiałych prognoz. Podobnie jak w zeszłym tygodniu, mamy jeden na każdy mecz w harmonogramie.

Kiedy Chiefs i Jaguars grali w 10. tygodniu, Travis Kelce miał dobrą grę. Złapał 6 z 7 podań rzuconych w jego stronę na 81 jardów i przyłożenie. Ale jak wiemy, Kelce potrafi znacznie więcej niż nawet te statystyki. A Jaguary walczyły o obronę ciasnych końcówek w tym sezonie. Według Football Outsiders Jacksonville zajęło 32. miejsce (znane również jako ostatnie) w DVOA w NFL. The Jags stracili 81 przyjęć na 1066 jardów i siedem punktów dla graczy na tej pozycji, a widzieliśmy, jak ich obrońcy przyzwyczajają się do zasięgu przez cały rok. Nawet przeciw Ładowarki w zeszłym tygodniu Gerald Everett i Donal Parham razem zaliczyli 10 przyjęć na 133 jardy i 13 przyłożeń. Spodziewaj się, że Kelce będzie miał wielki dzień w sobotę.

Danny Dimes wykazał ogromną poprawę w prawie każdym obszarze w tym sezonie. Nigdzie nie było to bardziej widoczne niż w jego występie wikingowie Super Wild Card Weekend w prawdopodobnie najlepszym meczu w jego karierze. Jones wykonał 24 z 35 podań na 301 jardów i dwa przyłożenia oraz rzucił się 17 razy na 78 dodatkowych jardów. W dwóch meczach przeciwko Minnesocie w tym sezonie Brian Daboll and Co. pozwolił Jonesowi wysadzić grę w powietrze, wykorzystując jedną z bardziej przyjaznych podań linii obrony NFL. Orły nie mają przyjaznej obrony przed podaniem. Mają jedną z najlepszych jednostek podających w lidze i niezwykle lepką grupę graczy z zasięgiem. Ostatnim razem, gdy te dwie drużyny grały, Jones miał 18 z 27 podań na 169 jardów i przyłożenie, a chociaż dodał cztery podania na 26 jardów i dodatkowy wynik, wziął też cztery worki. Ofensywa Giants jest teraz lepsza niż wtedy, ale radzenie sobie z obroną Filadelfii jest nadal znacznie trudniejszym zadaniem niż tydzień temu.

Rachunki vs. bengalski: Buffalo ujawnia brak głębi Cincy z przodu

Bengalczycy od tygodnia mają krwotoki w ofensywie. W 16. tygodniu stracili najlepszego w sezonie kopacza La’ela Collinsa z powodu zerwanej ACL. W 18. tygodniu stracili rozgrywającego Alexa Cappę z powodu kontuzji kostki. A w zeszłym tygodniu przeciwko Wild Card Game Wrony, stracili lewy obrońca Jonah Williams przez problem z kolanem. Bengalczycy prawdopodobnie rozpoczną zaledwie dwie piąte początkowej linii ofensywnej. Może ujdzie im na sucho rozpoczęcie Hakeema Adenijiego, Jacksona Carmana lub Maxa Scharpinga… ale wszyscy? To po prostu za dużo, aby przetrwać przeciwko obronie Buffalo – nawet z Joe Burrowem na czele. Greg Rousseau, Shaq Lawson, Ed Oliver, DaQuan Jones, AJ Epenesa, Boogie Basham, Tim Settle, Bills mają po prostu zbyt duży talent. I mogą dodać do tej grupy Matta Milano i Tremaine Edmunds płynących przy piłce.

49ers vs. kowboje: Shanahan Show trwa

Brock Purdy ledwo się spocił podczas ofensywnego wybuchu 49ers Seahawki Zeszły tydzień. Według NFL.com Next Gen Stats, tylko DWA z jego 30 prób podania trafiły w ciasne okienka. To jest efekt Kyle’a Shanahana. Ofensywny liniowy z San Francisco może otworzyć graczy równie dobrze lub lepiej niż jakikolwiek trener w NFL, a wraz z Christianem McCaffreyem, Deebo Samuelem, Brandonem Aiyuki, George’em Kittle i Elijahem Mitchellem ma jeden z najlepszych zestawów umiejętności w NFL. pracować z. To jest na granicy niesprawiedliwości. Obrona Dallasa zamknęła Tampę w poniedziałek wieczorem, ale nadal działa na shortstopie w drugorzędnym, a Jayron Kearse może być trochę niechlujny po tym, jak doznał kontuzji kolana w meczu z Bucs. Zakład jest taki, że San Francisco znajdzie sposób, aby wykorzystać tę grupę z tyłu na swoją korzyść.

Leave a Comment