Ogłoszenie Baseball Hall of Fame 2023: data, godzina, kanał telewizyjny, oglądanie online, najciekawsze momenty, prognoza

Wyniki głosowania w BBWAA Baseball Hall of Fame Class of 2022 zostaną ogłoszone we wtorek wieczorem. Wiele intryg w tym głosowaniu kręci się wokół tego, czy Scottowi Rolenowi się uda, sukcesowi kilku graczy (zwłaszcza Todda Heltona) oraz temu, jak poradzą sobie Alex Rodríguez i Carlos Beltrán.

The Głosowanie 2023 można obejrzeć w całości tutaj. Zasady: Gracz może zostać umieszczony na karcie do głosowania po pięciu latach przejścia na emeryturę. Gracze, którzy otrzymają co najmniej 75 procent głosów zwróconych przez kwalifikujących się wyborców BBWAA, zostają wprowadzeni do Hall of Fame. Ci, którzy uzyskają mniej niż pięć procent, są odrzucani z głosowania. Ci, którzy spadną między 5 a 75 procent, mogą pozostać na karcie do głosowania przez okres do 10 lat. Członkowie BBWAA, którzy są aktywni i mają dobrą opinię od co najmniej 10 lat, mogą co roku głosować na od 0 do 10 graczy.

Bez względu na głosy BBWAA, klasa 2023 ma już jednego nowego Hall of Fame: Freda McGriffa. Zrobił to po drodze Głosowanie Komisji Ery Nowożytnej odbywało się na spotkaniach zimowych.

Oto szczegóły wtorkowego programu selekcji:

Ogłoszenie zajęć w Baseball Hall of Fame 2023

 • Czas: 18:00 ET | Data: wtorek, 24 stycznia
 • kanał TV: Sieć MLB (transmisja rozpoczyna się o 16:00 czasu wschodniego i trwa cztery godziny)
 • Transmisja na żywo: fuboTV (Wypróbuj za darmo)

Poniżej znajduje się sześć historii, które warto obejrzeć po ogłoszeniu sumy głosów we wtorek wieczorem. UWAGA. Kiedy mówię „badanie”, mam to na myśli Śledzenie głosowania Ryana Thibodaux (to tak naprawdę nie jest ankieta, ale zbiór kart do głosowania, ale tak najłatwiej ująć to w ramkę).

1. Czy to jest rok Rolena?

Awans Scotta Rolena na karcie do głosowania to kwestia „kiedy, a nie czy”. Właściwie to coś więcej niż uczucie. W zeszłym miesiącu, Przejrzałem ostatnie historyczne trendy w głosowaniu aby pokazać, że Rolen najprawdopodobniej się dostanie.

Jednak ważne jest, czy będzie to rok bieżący, przyszły, czy rok późniejszy. Po pierwsze, z ludzkiego punktu widzenia Rolen jest zdecydowanie podekscytowany wejściem, a jeśli po prostu przegapi, będzie musiał czekać kolejny rok. Z punktu widzenia głosowania w Hall of Fame to miejsce jest na karcie do głosowania, a usunięcie ich pomoże wszystkim innym kwalifikującym się kandydatom. Pamiętaj, że na karcie do głosowania elektora jest maksymalnie 10 miejsc, a niektórzy wyborcy z małej sali sztucznie ograniczają się poza to. Krótko mówiąc, im szybciej Rolen zniknie z listy, tym łatwiej będzie wszystkim innym graczom odnieść sukces — w tym przyszłorocznym debiutantom, takim jak Adrián Beltré, Joe Mauer i Chase Utley.

Ankieta pokazuje, że Rolen ma duże szanse na osiągnięcie wymaganych 75 procent, ale wydaje się, że ma całkiem przyzwoitą szansę, że nie spadnie. W zeszłym roku uzyskał w sondażach 71 procent, a faktyczne głosowanie pokazało mu 63,2 procent. Obecnie ma 79,2 procent sondaży, a jeśli sondaże prywatne wykażą podobny niedobór, brakuje mu tylko kilku punktów procentowych, by się tam dostać.

Jak mówiłem, jest blisko. To tutaj większość dramatów jest głosowana we wtorkowy wieczór.

2. Liczby A-Rod wciąż niskie?

A-bar jest przypadkiem polaryzacyjnym. To już wiemy. Mocno wierzę, że to będzie wielki rok dla głosowania A-Rod. Jeśli zrobi duże postępy, jest szansa, że ​​dotrze do Sali. Jeśli tego nie zrobi, prawdopodobnie skończy w niewoli. Omówiłem teorię znacznie bardziej szczegółowo tutaj.

Obecne liczby nie wróżą dobrze A-Rod. Sondaże pokazują mu tylko dwa głosy z zeszłego roku (kiedy utknął na 161 głosach). Zawsze jest możliwe, że istnieje zbiór niepublicznych głosów na A-Rod, ale nie było go w zeszłym roku. W tej chwili wygląda na to, że będzie miał mniej niż 40 procent, a jeśli tak jest, trudno jest zobaczyć, czy robi wystarczające postępy, aby osiągnąć 75 procent.

3. Jak skandal związany z kradzieżą etykiet wpływa na Beltrána?

Od lat mamy ogólne pojęcie o tym, jak gracze zaangażowani w PED są ogólnie traktowani w organie głosującym. W postaci Barry’ego Bondsa i Rogera Clemensa mamy dwóch wielkich wszechczasów, którzy nigdy nie uzyskali pozytywnego wyniku testu w czasie testów, ale byli blisko spokrewnieni. W przypadku Rafaela Palmeiro i Manny’ego Ramireza mieliśmy graczy, którzy wpisali ofensywne numery w Hall of Fame, ale wynik testu był pozytywny. A-Rod’s, no wiesz.

Jednak nie mamy dobrego porównania z Beltránem z tym zespołem głosującym, a może to stanowić mapę drogową tego, jak sprawy potoczą się dla Jose Altuve i innych. Tutaj jest moje długie omówienie jego sprawy i skandalu związanego z kradzieżą żetonów.

Ankieta pokazuje, że ma około 15 procent przewagi nad A-Rod, 55,7 do 40,4, więc to prawdopodobnie dobry znak dla Beltrána. Niektórzy wyborcy napisali, że nie głosowali na niego w tym roku, ale rozważą to ponownie w przyszłym roku. Jeśli zdobędzie około 50 procent głosów, myślę, że ma szansę przejść. Jeśli zbliży się do A-Rod, powiedzmy po czterdziestce, prawdopodobnie czeka go długie 10 lat.

Oprócz sprawdzenia, czy Rolen dostanie się, czy nie, ta historia najbardziej przyciągnie moją uwagę we wtorkowy wieczór.

4. Helton w ruchu

Ale co, jeśli Rolen nie jest jedynym graczem, który ma taką szansę?

W zeszłym roku Helton otrzymał 52 procent głosów w porównaniu do 63,2 procent Rolena, ale Helton osiągnął znaczne zyski. Ma już 32 głosy i faktycznie wyprzedził Rolena z wynikiem 79,8 procent. Byłby to niesamowity krok naprzód, ale wygląda na to, że głosowanie jako całość rozgrzało się do kandydatury Heltona.

Jego sprawa jest nieco polaryzująca, ale nie z powodu skandalu. Grał całą swoją karierę z Coors Field jako swoim domem. Zajrzałem do tego tutaj.

Jeśli we wtorek wieczorem dojdzie do wielkiego zamieszania, Helton znajdzie się w Hall of Fame.

5. Śledź korzyści

Oprócz tych wymienionych powyżej, obserwujemy następujących graczy:

 • Billy’ego Wagnera: Po skoku o prawie 30 punktów w ciągu dwóch lat do 46,4 punktów w głosowaniu w 2021 roku, Wagner odnotował w zeszłym roku niewielki wzrost, osiągając 51 procent. Jednak sondaże wskazują na niego z 29 głosami w tym cyklu głosowania. To jego ósmy rok i świetna okazja, biorąc pod uwagę całe głosowanie w poprzednim cyklu głosowania, aby dokonać skoku na realistyczne terytorium.
 • Gary’ego Sheffielda: Po ogromnym dwuletnim skoku do 40,6 w głosowaniu w 2021 r., Sheffield spadło do dokładnie 40,6 proc. To jego dziewiąty rok w głosowaniu i potrzebuje dużego skoku, aby pójść jeszcze dalej w przyszłym roku. Ankieta pokazuje jak dotąd 26 głosów, więc może jest na dobrej drodze, chociaż realistycznie rzecz biorąc, brak głosów w zeszłym roku go zgubił.
 • Andrzej Jones: Ze względu na refleksję, która była na karcie do głosowania przez pierwsze dwa lata, Jones uzyskał 19,4 procent w 2020 roku, 33,9 procent w 2021 roku i 41,1 procent w zeszłym roku. Teraz, w szóstej turze głosowania, obserwator zbiera 24 głosy więcej. Wygląda na to, że dobije 50 procent, a może nawet 55? Jeśli tak, jest na dobrej drodze do stałego osiedlenia się.
 • Bobby Abreu: W ubiegłym roku otrzymał zaledwie 8,6 proc. głosów, ale do tej pory zebrał 12 głosów. To jego czwarta próba.
 • Andy Pettitte: W swoim czwartym cyklu głosowania w zeszłym roku Pettitte otrzymał 10,7 procent głosów i tym razem zebrał 13 głosów.
 • Jimmy’ego Rollinsa: W zeszłorocznym debiucie otrzymał 9,4 proc. głosów, tym razem zebrał pięć głosów.
 • Marek Buehrle: W każdej z pierwszych dwóch prób przekraczał próg (5,8 proc. w zeszłym roku) i zebrał dziewięć głosów.

Wagner i Jones byliby wielcy do oglądania, choć możliwe, że Buehrle i Rollins ledwo przeżyją.

6. Kto upadnie?

 • Jeff Kent: To jest jego łabędzi śpiew; jego 10. i ostatni rok. Nawet jeśli sondaże są przyzwoite w ciągu ostatniego roku, jest mało prawdopodobne, że osiągnie nawet 60 proc. wyjaśniłem tutaj że jego sprawa prawdopodobnie wypadnie znacznie lepiej w komisji i że jest to dla niego błogosławieństwo w nieszczęściu.
 • Łowca Torii: Kiedy Hunter miał zaledwie 5,3 procent w swojej pierwszej próbie w zeszłym roku, ledwo przeżył. Jego publiczne zwroty są na tyle skromne, że można sądzić, że jest szansa, że ​​spadnie poniżej 5 procent.
 • Franciszek Rodriguez: To pierwszy rok dla K-Roda i wygląda na to, że przeżyje, ale prawdopodobnie będzie bardzo blisko. Sondaż pokazuje, że ma około dziewięciu procent, ale myślę, że trochę straci, zanim głosowanie się zakończy.
 • Omar Vizquel: Najprawdopodobniej przeżyje. Dobrze wybiera z K-Rodem, ale pozostałe typy Vizquela są prawie wszystkie prywatne. W zeszłym roku wygrał o prawie 14 procent między śledzeniem głosowania a rzeczywistymi wynikami głosowania. Nadal jest martwy w wodzie, jeśli chodzi o jego szanse na dostanie się do Sali, tutaj przy szóstej próbie.
 • Żaden z pozostałych uczestników pierwszego głosowania nie otrzymał jeszcze publicznego głosowania. To są Bronsona Arroyo, Matt Kain, RA Dickey, Jakuba Ellsbury’ego, Andrzej Ethier, J.J. Hardy’ego, Johna Lackeya, Mike Neapol, Johnny’ego Peralty, ulica Hustona, Jareda Weavera oraz Jaysona Wertha. Nawet jeśli niektórzy z nich dostaną głos lub dwa, wszystkie są gotowe.

Spośród tych, którzy stoją przed progiem 5 procent, przewiduję, że Hunter upadnie, podczas gdy K-Rod i Vizquel przeżyją.

Jedyną inną osobą na karcie do głosowania, której jeszcze nie wymieniłem, jest Manny’ego Ramireza. Prawdopodobnie skończy na ziemi niczyjej z Vizquelem, choć z różnych powodów. W zeszłym roku zdobył 28,9 proc. głosów, a jego sondaże pokazują stagnację.

7. Wróżenie

Powrót 22 listopada, przewidziałem, że tą klasą będą McGriff i Rolen. Doprowadziłem do głosowania komisji, aby McGriff poszedł sam, więc zróbmy to dwa na dwa, aby BBWAA również miał rację. Rolen wchodzi i to wszystko do głosowania.

Leave a Comment