Ohio State wyrównało najdłuższą passę ery Chrisa Holtmanna z porażką 63-60 z Nebraską

Dziura staje się coraz głębsza dla Buckeyes.

Dobra passa Ohio State rozciągnęła się teraz do pięciu meczów z rzędu po środowej porażce 63-60 na wyjeździe w Nebrasce. Strata nastąpiła zaledwie sześć dni po tym, jak Buckeyes spadli na ostatnie miejsce w Minnesocie w domu, a stan Ohio wyrównał teraz swój najdłuższy poślizg ery Chrisa Holtmanna.

NEBRASKA 21 42 63

Punkty były trudne do zdobycia w pierwszej połowie, kiedy obie drużyny strzelały po 30% lub mniej. Grając z tyłu przez większość czasu, Buckeyes wykonali szybki zryw w ostatnich minutach połowy, aby przejąć prowadzenie przed przerwą.

To jednak nie trwało długo, ponieważ częste obroty Ohio State i dominująca przewaga punktowa Nebraski pomogły Huskers przejąć kontrolę pod koniec drugiej połowy. Buckeyes przegrywali zaledwie dwoma punktami na 10 sekund przed końcem i wciąż mieli szansę na dogrywkę.

Gdy Brice Sensabaugh był już sfaulowany, zabrzmiała próba remisu Seana McNeila.

Pierwsza połowa

Ofensywne zmagania, które nękały Buckeyes w ostatnich grach, podążyły za nimi w tym. Ohio State trafiło tylko jedną z pierwszych 11 z podłogi, chociaż Huskers trafili tylko dwie z ich otwarcia 10 po drugiej stronie.

Ale Nebraska uzyskała wczesną przewagę, prowadząc 18:06 do 1:47, podczas gdy Buckeyes kontynuowali walkę. Sensabaugh i Justice Sueing spudłowali swoje pierwsze 11 strzałów z podłogi, podczas gdy Huskers byli nieco bardziej skuteczni w ataku.

11

Pomimo braku ofensywy ze strony Ohio State, własne zmagania Nebraski pozostawiły otwarte drzwi dla Buckeyes, aby objąć jednopunktowe prowadzenie, 7-0, na mniej niż dwie minuty do końca połowy. Buckeyes prowadzili po sygnale 22:21 i schodzili do szatni, prowadząc pomimo przegrywania 16:20 w tercji.

Ohio State strzelił zaledwie 26,7% z gry i 14,3% z linii za 3 punkty, ale siedem strat w Nebrasce i susza 3-12 pod koniec połowy pomogły Buckeyes ponownie wycofać się. Huskers trafili zaledwie 30% swoich rzutów w pierwszej połowie i spudłowali trzy z czterech rzutów wolnych.

Druga połowa

Ohio State zdobyło 10 z pierwszych 16 punktów drugiej połowy, aby zyskać więcej oddechu z pięciopunktową przewagą, 16-10. Ale Huskers odpowiedzieli rzutami za 3 punkty w ciągu następnych 58 sekund i objęli prowadzenie poniżej 16 minuty przed przerwą dla mediów.

Zed Key zdobył pięć punktów z rzędu między 14:22 a 12:45, co dało Ohio State trzy i dwa, a Buckeyes mieli kolejną szansę na objęcie dwubiegowego prowadzenia po tym, jak trener Husker Fred Hoiberg został wezwany za faul techniczny. . Ale McNeil, który nie trafił rzutu wolnego przez cały sezon wchodząc do gry, spudłował obie próby.

Następnie obie drużyny wymieniały się punktami i prowadzeniem, gdy każda ze stron znacznie przyspieszyła swoją pierwszą połowę w ataku. Sensabaugh zdobył siedem punktów z rzędu w ciągu dwóch minut dla Ohio State, dając Buckeyes dwupunktowe prowadzenie z 8:55 do rozegrania, ale Nebraska miała odpowiedź, gdy biegła 8-0, aby wziąć 55-49 ołów. . Trzy obroty w stanie Ohio w mniej niż cztery minuty napędzały zryw Huskera.

Na 3:41 przed końcem Ohio State nie oddało strzału od ponad pięciu minut, a Nebraska prowadziła dwoma punktami posiadania.

Buckeyes przeszli do gry za trzy punkty na 2:20 przed końcem, a stan Ohio zbliżył się o dwa punkty do Huskers na 1:48 przed końcem. Ohio State wciąż miało szansę w ostatnich 40 sekundach, gdy Sensabaugh strącił trójkę, co spowodowało stratę trzech punktów.

Ohio State miało ostatnią szansę na remis w słabnących momentach, ale trójka McNeila była poza boiskiem.

Notatki z gry

• Po zejściu z ławki w niedzielę, zarówno Brice Sensabaugh, jak i Zed Key wrócili do wyjściowego składu przeciwko Nebrasce. Bruce Thornton, Sean McNeil i Justice Sueing byli trzema pozostałymi starterami Buckeyes.

• Ohio State przegrało jedyne spotkanie z Cornhuskers w zeszłym sezonie, przegrywając 78-70 w Schottenstein Center, utrzymując Buckeyes na 23. miejscu w ankiecie AP.

• Przed zeszłoroczną porażką, Ohio State wygrało sześć z rzędu i 10 z poprzednich 11 spotkań przeciwko Nebrasce.

• Fred Hoiberg przegrał cztery z pierwszych pięciu meczów przeciwko Ohio State od czasu objęcia funkcji głównego trenera Nebraski w sezonie 2019-20.

• Nebraska rozpoczynający napastnik Juwan Gary (ramię) został wykluczony dla Huskers.