Okazało się, że jest to najpotężniejsze miasto turystyczne na świecie

Uwaga redaktora: Zapisz się Otwarcie świata, Cotygodniowy biuletyn CNN Travel. Otrzymuj wiadomości o nowych miejscach docelowych, inspirację do przyszłych przygód, a także najnowsze informacje na temat lotnictwa, jedzenia i napojów, zakwaterowania i innych wydarzeń związanych z podróżowaniem.CNN

Paryż to miasto kochane za wyśmienitą kuchnię, dzieła sztuki i modę.

Ale nowy indeks Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC) mówi również, że Paryż jest najpotężniejszym miastem turystycznym na świecie.

Brytyjska organizacja non-profit z branży turystycznej WTTC przeanalizowała dane turystyczne z 2022 r., aby zobaczyć, gdzie podróżni wydają najwięcej pieniędzy.

W zestawieniu najpotężniejszych miast turystycznych uwzględniono nie tylko bilety do muzeów i pokoje hotelowe. Innym czynnikiem było to, ile samorządów lokalnych i krajowych oraz przedsiębiorstw inwestuje w te miasta jako destynacje turystyczne.

Weźmy na przykład Paryż, który znajduje się na szczycie listy: miasto przygotowuje się do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024. Mimo że mniej niż 5% obiektów nowo zbudowane na potrzeby igrzysk, miasto inwestuje środki w infrastrukturę, bezpieczeństwo i inne środki, aby pomóc im ugościć świat.

Według tych obliczeń łączna kwota turystyki w stolicy Francji wyniosła 35,6 miliarda dolarów.

Kto jeszcze znalazł się na liście?

Oba kraje miały po trzy miasta na liście WTTC. Jednym z nich były Stany Zjednoczone, gdzie kraj ten reprezentowały Orlando, Nowy Jork i Las Vegas.

Chociaż każde miasto generuje znaczną część swoich dochodów z turystyki, zaspokaja potrzeby różnych typów podróżnych — Orlando jest popularne wśród rodzin odwiedzających miejskie parki rozrywki, Las Vegas to znane na całym świecie centrum hazardu i życia nocnego, a Nowy Jork przyciąga jedzenie i miłośnicy sztuki. pośród innych.

Z tej grupy najwięcej zarobił Orlando, który w 2022 roku zarobił 31 miliardów dolarów. To cała masa uszu Myszki Miki.

Trzy chińskie miasta – Pekin, Szanghaj i Kanton – znalazły się w pierwszej dziesiątce w 2022 roku.

Inne chińskie destynacje przesuwają się w górę indeksu. W szczególności Sanya – wakacje na plaży na słonecznej wyspie Hainan w południowych Chinach – oraz Makao zostały wymienione jako miejsca, na które warto zwrócić uwagę w przyszłości.

Chiny dużo zainwestowały w turystykę i obecnie promują międzynarodowych podróżnych na swoich granicach został ponownie otwarty. Makao jest jedynym miastem w Chinach, w którym hazard jest legalny i większości turystów łatwiej jest się tam dostać bez wizy – w przeciwieństwie do kontynentu.

WTTC przewiduje, że do 2032 roku Chiny zdominują jego ranking.

„Duże miasta, takie jak Londyn, Paryż i Nowy Jork, pozostaną globalnymi potęgami, ale w ciągu najbliższych kilku lat Pekin, Szanghaj i Makao przesuną się w górę listy najpopularniejszych miejsc miejskich” – powiedziała Julia Simpson, prezes i dyrektor generalny WTTC. pozycja.

Oczywiście na liście WTTC są reprezentowane więcej niż dwa kraje. Tokio, Meksyk i Londyn zajęły odpowiednio siódme, ósme i dziewiąte miejsce.

W pewnym sensie równie interesujące było zobaczyć, kto nie znalazł się na liście.

Dwa zaskakujące pominięcia miały miejsce na Bliskim Wschodzie, który zyskał na popularności w ciągu ostatniej dekady.

Chociaż luksusowy Dubaj i Doha, gospodarz mistrzostw świata w piłce nożnej, znalazły się na szczycie listy przychodów z turystyki, nie osiągnęły tak wysokich wyników w innych kategoriach i wypadły z pierwszej dziesiątki.

Amsterdam, Barcelona i Singapur również padły ofiarą tego samego zjawiska, osiągając wysokie wyniki pod względem wydatków odwiedzających, ale nie lądując na ogólnej liście „najpotężniejszych”.

W rankingu WTTC Pekin zajął drugie miejsce po Paryżu.

1. Paryż, Francja

2. Pekin, Chiny

3. Orlando Floryda

4. Szanghai Chiny

5. Vegas, Nevada

6. Nowy Jork, Nowy Jork

7. Tokio, Japonia

8. Miasto Meksyk, Meksyk

9. Londyn, Wielka Brytania

10. Guangzhou, Chiny

Leave a Comment