Oto 10 stanów z najmniej zdrową populacją – The Hill

Fabuła w skrócie


  • Nowe badanie przeprowadzone przez Forbes Advisor uszeregowało wszystkie 50 stanów od najmniej zdrowych do najzdrowszych.

  • Zachodnia Wirginia, a następnie Mississippi i Kentucky, mają trzy najmniej zdrowe populacje w kraju, stwierdzili autorzy badania.

  • Tymczasem według badania Hawaje i Utah to dwa najzdrowsze stany.

Według nowego badania przeprowadzonego przez Forbes Health, Zachodnia Wirginia ma najmniej zdrową populację spośród 50 stanów, a Mississippi i Kentucky zajmują drugie i trzecie miejsce.

Aby dowiedzieć się, które stany mają najzdrowszych ludzi, Doradca Forbesa zespół przeanalizował dane z Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz Fundacji Rodziny Kaiser.


Ameryka zmienia się szybciej niż kiedykolwiek! Dodaj Zmieniającą się Amerykę do swojej Facebook lub Świergot feed, aby być na bieżąco z wiadomościami.


Autorzy ankiety następnie uszeregowali wszystkie 50 stanów na podstawie 21 wskaźników, które podzielono na trzy główne kategorie: nadużywanie substancji, nawyki związane ze stylem życia i perspektywy zdrowotne oraz występowanie chorób i śmiertelność.

Według badań Zachodnia Wirginia ma najwyższe wskaźniki zachorowalności i śmiertelności z powodu chorób przewlekłych w kraju.

Górski stan ma również najniższą oczekiwaną długość życia spośród 50 stanów, wynoszącą 73,9 lat.

Wirginia Zachodnia ma najwyższy wskaźnik zgonów spowodowanych przedawkowaniem narkotyków w hrabstwie – 57,13 na 100 000 mieszkańców stanu i najwyższy odsetek dorosłych palaczy – 22,8 procent.

Według badania stan ten ma również drugi najwyższy odsetek otyłych dorosłych na poziomie 39,8 procent.

Doradca Forbesa stwierdził, że dziewięć z 10 najmniej zdrowych stanów kraju znajduje się na południu, w tym Mississippi, Kentucky, Alabama, Tennessee, Luizjana i Karolina Południowa.

Jednocześnie analitycy Forbesa uznali Hawaje za najzdrowszy stan w kraju.

Najnowsze NiceRx Badanie wykazało, że Hawaje mają najdłuższą średnią długość życia ze wszystkich stanów USA, a mieszkańcy żyją do 80,7 lat.

Według Doradcy Forbesa, inne zdrowe stany to Utah, Kalifornia, Kolorado i Waszyngton.

Ale chociaż zachodnia część kraju jest domem dla kilku zdrowych stanów, jest także domem dla pięciu najgorszych stanów pod względem uzależnień: Oregon, Alaska, Kolorado, Nevada i stan Waszyngton.

Oto 10 najmniej zdrowych stanów w kraju:

1. Zachodnia Wirginia

2. Missisipi

3. Kentucky

4. Alabama

5. Arkansas

6. Tennessee

7. Luizjana

8. Oklahoma

9. Karolina Południowa

10. Ohio

Leave a Comment