Pasy bezpieczeństwa, odrzutowce i koks: rosnąca lista pasów Rishiego Sunaka | Ryszi Sunak

Rishi Sunak zakwalifikował się na 10. miejscu, obiecując „szacunek”, ale w tym tygodniu został zmuszony do przeprosin za niezapięcie pasów bezpieczeństwa w jadącym samochodzie.

Jest to najnowsza z serii wskazówek, które skłoniły krytyków do oskarżenia go o „takie samo lekceważenie zasad”, jak jego poprzednik, premier Boris Johnson.

Oto niektóre z bardziej (i mniej) ostatnich błędów byłego kanclerza:

Nie zapięty pas bezpieczeństwa

Rishi Sunak opublikował film na swoim koncie na Instagramie, na którym podróżuje swoim samochodem z szoferem, aby promować wyrównanie rządu podczas wizyty w Lancashire.

Internauci zauważyli jednak, że premier nie miał zapiętych pasów i potwierdził to złożył zawiadomienie o nałożeniu kary umownej przez konstabla z Lancashire za przestępstwo.

Rishi Sunak przesyła wideo na Instagram, siedząc w jadącym samochodzie bez pasów bezpieczeństwa – Wideo

Tym samym Sunak jest drugim w historii premierem ukaranym grzywną przez policję najwyższego urzędu.

Pierwszym był Johnson, który został ukarany grzywną za udział w imprezach Downing Street podczas blokady Covid w tak zwanym skandalu Partygate.

Jest to również drugi mandat karny, który Sunak otrzymał w ciągu mniej niż roku. Zapłacił za jednego jako kanclerz udział w obchodach urodzin Johnsona podczas blokady.

Samoloty do północnej Anglii

Partia Pracy oskarżyła Sunak o „latanie po kraju jak gwiazda z listy A za pieniądze podatników” po tym, jak skorzystała z samolotu, by podróżować do Blackpool.

Poseł torysów zdecydował się nie jechać pociągiem i zamiast tego poleciał odrzutowcem RAF z Northolt do Blackpool w ramach wizyt na północy Anglii w celu promowania wyrównania rządu.

Postępuje według wzoru Sunak unika podróży pociągiem i woli korzystać z samolotów na wizyty na północy. Użył odrzutowca RAF-u do podróży do Szkocji, aby ogłosić dwa nowe „zielone wolne porty”, a także udał się do Leeds.

Poseł Zielonych, Caroline Lucas, powiedziała, że ​​ministrowie torysów „całkowicie nie do obrony” odbywają krótkie podróże odrzutowcem.

„Nie tylko dla własnej zabawy”: Sunak broni lotu odrzutowcem RAF do Blackpool – wideo

Uznanie braku przyjmowania pieniędzy z obszarów zagrożonych

Wyciekły materiał filmowy pokazujący, jak Sunak chwalił się członkom partii torysów w Tunbridge Wells, że on skierował fundusze publiczne z zacofanych obszarów miejskich do dobrze prosperujących miast.

W materiale uzyskanym przez New Statesman były kanclerz powiedział podczas swojej kampanii przywódczej: „Udało mi się zacząć zmieniać formuły finansowania, aby upewnić się, że obszary takie jak ten otrzymają pieniądze, na które zasługują.

„Odziedziczyliśmy po Partii Pracy szereg formuł, które przesunęły całe fundusze na ubogie obszary miejskie i musiały zostać cofnięte. Zacząłem pracować, aby to cofnąć”.

Rishi Sunak przyznaje się do brania pieniędzy z pozostawionych obszarów w ujawnionym nagraniu – wideo

W akcie PR mającym na celu obniżenie opłaty paliwowej o 5 pensów Sunak niezgrabnie próbował zapłacić za puszkę napoju bezalkoholowego, skanując swoją kartę bankową skanerem kodów kreskowych.

To all the bitcoin hype merchants celebrating Rishi Sunak becoming U.K. PM

… let’s not forget he can barely use a contactless card. pic.twitter.com/8Vy87jcPG0

— Joe Nakamoto (@JoeNakamoto) October 24, 2022

\n”,”url”:”https://twitter.com/JoeNakamoto/status/1584565942599970816″,”id”:”1584565942599970816″,”hasMedia”:false,”role”:”inline”,”isThirdPartyTracking”:false,”source”:”Twitter”,”elementId”:”5bb6e7de-f2d7-4e0c-a145-93071f128407″}}”/>

Sunak był szeroko wyśmiewany w mediach społecznościowych, a później przyznał, że ktoś musiał go nauczyć obsługi karty zbliżeniowej.

„Od tego czasu ktoś nauczył mnie, jak korzystać z tej bezdotykowej maszyny. I powiem wam, że ta technologia jest dziś niesamowitym współczesnym cudem!

„Uzależniony od koksu”

„Jestem uzależniony od kokainy, jestem totalnie uzależniony od kokainy” – powiedział w rozmowie z dwoma chichoczącymi uczniamiprzed szybkim wyjaśnieniem i wyjaśnieniem, na wypadek jakichkolwiek nieporozumień, że jest „uzależnionym od Coca-Coli”.

Następnie powiedział, że jego ulubionym jest „meksykańska cola”. Jeden z widzów opisał to jako „scenę prosto z biura”.

Kiedyś powiedział, że nie ma przyjaciół z klasy robotniczej

Rishi Sunak spotyka się z krytyką po tym, jak pojawiło się nagranie, na którym mówi, że nie ma przyjaciół z klasy robotniczej – wideo

W filmie dokumentalnym BBC z 2001 roku, zatytułowanym Middle Classes: Their Rise and Sprawl, młody Sunak opowiadał o swoich arystokratycznych przyjaciołach i uprzywilejowanej edukacji.

„Mam przyjaciół, którzy są arystokratami, mam przyjaciół z klasy wyższej, mam przyjaciół z klasy robotniczej… Cóż, nie z klasy robotniczej” – powiedział.

Mieszam i dopasowuję, a potem pójdę zobaczyć się z dzieciakami ze szkoły stanowej w śródmieściu i powiem im, żeby złożyły podanie do Oksfordu i porozmawiały z nimi o ludziach takich jak ja, a potem zaszokuję ich pod koniec półgodzinnej porozmawiać i powiedzieć im, że byłem w Winchester i jeden z moich najlepszych przyjaciół jest z From Eton i gdziekolwiek, a oni na to: „Och, okej”.

„Wszyscy mówimy głupie rzeczy, kiedy jesteśmy studentami” – powiedział później Andrew Neilowi.

Rishi Sunak mówi, że był głupi, mówiąc, że nie ma przyjaciół z klasy robotniczej – wideo

Leave a Comment