Patrick Mahomes jest kontuzjowany, ale pozostanie w grze

Getty Images

Rozgrywający Chiefs Patricka Mahomesa doznał kontuzji łydki pod koniec pierwszej kwarty dzisiaj przeciwko Jaguars.

Obrońca Jaguara podwinął nogę Mahomesowi Klucz Ardena i wstał z wielkim bólem. Utykał przez minutę, a Chiefs ogłosili przerwę, aby dać mu czas.

Następnie Mahomes zdecydował się pozostać w grze i miał dwie straty i podanie na koniec pierwszej kwarty. Trenerzy zakleili mu kostkę między kwartami, a Mahomes kontynuował grę w drugiej kwarcie, nie opuszczając ani jednego meczu. Ale było jasne, że kontuzja mu przeszkadzała.

Mahomes jest najlepszym graczem w NFL, a jeśli nie jest w 100 procentach zdrowy, to ogromny cios dla nadziei Chiefs na Super Bowl. Mahomes jest w grze, ale jego kontuzja będzie musiała być monitorowana przez resztę meczu i tak długo, jak długo potrwa posezonowa passa Chiefs.

Jazda, na której Mahomes został ranny, zakończyła się a Harrisona Butkera rzut z gry, który dał Chiefs prowadzenie 10:7.