Pełnowymiarowy HomePod firmy Apple powraca z nowymi funkcjami

Jak wcześniej plotkiJabłko dzisiaj zgłoszone wypuszczenie nowej drugiej generacji, 299 $ Inteligentny głośnik HomePod podobny do HomePoda pierwszej generacji z 2018 roku.

Ten nowy model to powrót HomePoda, który był przerwany w 2021 roku po tym, jak walczył na rynku pomimo spadku cen.

Krytycy i konsumenci uważali, że chociaż HomePod oferuje wyjątkową jakość dźwięku i doskonałą łatwość użytkowania w ekosystemie Apple, brakuje mu możliwości eleganckiego odtwarzania treści innych niż Apple, ograniczeń Siri w porównaniu z Alexą lub Asystentem Google oraz wysokiej ceny głośnika . zrobiło się nieprzyjemnie w porównaniu do tańszych inteligentnych głośników Sonos, Amazon czy Google.

Apple sprzedał tańszego kuzyna HomePoda o nazwie HomePod miniktóry radził sobie lepiej, ale nadal nie zdominował rynku.

O ile możemy stwierdzić z tego, co Apple powiedział do tej pory, nowy pełnowymiarowy HomePod nie zrobi wiele, aby zmienić swoje miejsce na rynku nękanym poważnymi skargami na jego poprzednika. Dodaje jednak kilka funkcji. Niektóre z nich są znane z HomePoda mini, inne są nowością.

W szczególności obsługuje bezprzewodowy protokół Thread i standard inteligentnego domu Matter, który był prawdopodobnie gwiazdą pokazu na targach CES na początku tego miesiąca. Apple ostatnio rozszerzyło funkcje inteligentnego domu w swojej linii produktów. Aby to zrobić, HomePod ma czujniki wilgotności i temperatury, których można używać w naszych strumieniach automatyki inteligentnego domu. (HomePod mini technicznie zawsze miał tę możliwość, a teraz jest aktywowany również dla tego urządzenia). Później będzie również w stanie wykrywać tlenek węgla i czujniki dymu, ale ta funkcja będzie dostępna w przyszłej aktualizacji oprogramowania.

Film wprowadzający Apple do HomePod drugiej generacji.

Nowy głośnik zawiera układ Apple S7, który widzieliśmy wcześniej w Apple Watch Series 7. Jednak pod innymi względami jest to oczywista zniżka w stosunku do poprzednika. Ma pięć głośników wysokotonowych, w porównaniu z siedmioma w modelu 2018 i pięć mikrofonów, również w porównaniu z siedmioma. Nie jest jasne, jak duża to różnica, biorąc pod uwagę, że możliwości audio HomePod dotyczą w równym stopniu obliczeń, jak czegokolwiek innego.

HomePod drugiej generacji jest dostępny w kolorze białym i czarnym o nazwie Midnight. Kosztuje 299 USD i jest dostępne na zamówienie. Pierwsze egzemplarze zostaną wysłane do kupujących w piątek, 3 lutego. HomePod mini 2020 pozostaje w ofercie Apple 99 dolarów.

Leave a Comment