Pigułki na seks, markowe ciuchy znalezione w kryjówce bossa mafii Messiny Denaro

  • Messina Denaro została złapana po 30 latach ucieczki
  • Mieszkanie zostało znalezione w mieście zachodniej Sycylii
  • Lekarz, który przepisał pacjentowi leczenie raka

PALERMO, Włochy, 17 stycznia (Reuters) – Perfumy, markowe ubrania i pigułki erotyczne znaleziono we wtorek w mieszkaniu, które według śledczych było ostatnią kryjówką szefa sycylijskiej mafii Matteo Messiny Denaro, jak podają źródła prawne, dzień po jego aresztowaniu. zbieg.

60-letni Messina Denaro, który został schwytany w poniedziałek w prywatnym szpitalu w Palermo po 30 latach ucieczki, jest przetrzymywany w areszcie w mieście L’Aquila w środkowych Włoszech, powiedział prokurator Palermo. W dniu aresztowania został przeniesiony z Sycylii.

Mieszkanie znajduje się w skromnym domu blisko centrum Campobello di Mazara. To miasto położone jest w prowincji Trapani na zachodniej Sycylii, zaledwie kilka kilometrów od Castelvetrano, rodzinnego miasta Messina Denaro.

Śledczy znaleźli ubrania, buty, dobrze zaopatrzoną lodówkę i paragony z restauracji, jak podają źródła w organach ścigania. Znaleźli też tabletki na potencję.

„Miał normalne życie, chodził do supermarketu” – powiedział sędzia Paolo Guido, jeden z urzędników prowadzących śledztwo w sprawie Messiny Denaro.

Sąsiedzi opisali go jako sympatyczną osobę.

„Mieszkam na pierwszym piętrze budynku, czasami widziałem tę osobę, witałem się z nią i nic więcej. Odpowiadał ciepło” – powiedział włoskim mediom Rosario Cognata.

SMAK LUKSUSU

Messina Denaro był znany ze swojego gustu w towarach luksusowych, w tym markowych ubraniach i drogich okularach przeciwsłonecznych. Policja powiedziała, że ​​w chwili aresztowania miał na sobie zegarek wart 35 000 euro (38 000 dolarów).

Uważa się, że Messina Denaro mieszkała w mieszkaniu przez ostatni rok, jak podają źródła sądowe, ale policja wciąż szuka innych miejsc, w których mógł przebywać.

Śledczy uważają, że Messina Denaro została przewieziona samolotem z Campobello di Mazara do szpitala La Maddalena w Palermo w poniedziałek na leczenie raka. Jego rzekomy asystent Giovanni Luppino mieszkał w mieście i został wraz z nim aresztowany.

Doktor Alfonso Tumbarello, podejrzany o pomoc i podżeganie do szefa mafii, jest badany przez policję, ponieważ opiekował się Messiną Denaro, który był leczony na raka pod fałszywym nazwiskiem.

Według źródeł podał nazwisko Andrea Bonafede, który był właścicielem mieszkania, w którym mieszkała Messina Denaro i wobec którego również toczy się śledztwo.

Messina Denaro, nazywany „U Siccu” (Chudy), został skazany zaocznie na 20 wyroków dożywocia za udział w wielu mafijnych morderstwach, w tym w zamachach bombowych, w których zginęli prokuratorzy antymafijni Giovanni Falcone i Paolo Borsellino. w 1992 roku

Pomimo choroby prokuratorzy stwierdzili, że Messina Denaro jest na tyle sprawny, że może odbyć karę więzienia, gdzie będzie kontynuował leczenie raka. (1 dolar = 0,9232 euro)

Dodatkowe relacje Angelo Amante i Alvisa Armelliniego w Rzymie Scenariusz: Angelo Amante Pod redakcją Keitha Weira i Tomasza Janowskiego

Nasze standardy: Polityka zaufania Thomson Reuters.

Leave a Comment