Piłkarz Anton Walkes zginął w samolocie

Piłkarz ekstraklasy Anton Charles Walkes zmarł w szpitalu po tym, jak odrzutowiec, którym jechał, zderzył się z łodzią w pobliżu Miami Marine Stadium, zgodnie ze wstępnym raportem śledczym uzyskanym w piątek przez Miami Herald.

Oba statki zderzyły się w środę po południu, gdy łódź, 46-metrowy Skarabeusz, kierowała się na północ w zatoce Biscayne, a 11-metrowy odrzutowiec Yamaha podróżował z zachodu na wschód. Szczegóły zawarte są we wstępnym raporcie z wypadku, sporządzonym przez Florida Fish and Wildlife Conservation Commission, agencję policji stanowej, która bada większość wypadków na łodziach.

Według raportu uderzenie spowodowało, że 25-letni Walkes wpadł do wody. Sanitariusze zabrali go na brzeg, a następnie do Ryder Trauma Center w Jackson Memorial Hospital, gdzie zmarł o 3:25 rano w czwartek, powiedzieli śledczy.

PRZECZYTAJ RAPORT POLICYJNY: Co się stało w zatoce Biscayne, co zabiło młodego piłkarza?

Według raportu, kierowca Skarabeusza, 70-letni Eric Olsonn z Pompano Beach, nie został ranny w wypadku. Operator Yamaha, 32-letnia Niemka Marie-Luise Taubert, również nie odniosła obrażeń.

„W tym trudnym czasie nasze myśli są z rodziną, przyjaciółmi i fanami pana Walkesa” – powiedziała w oświadczeniu rzeczniczka FWC, Arielle Callender. „To jest aktywne dochodzenie i w tej chwili nie ma dostępnych dalszych informacji”.

Według śledczych nadal nie wiadomo, czy przyczyną wypadku był alkohol.

Jety to łodzie typu tandem, często określane jako Jet Skis, nazwa popularnego modelu produkowanego przez firmę Kawasaki.

Pieszy grał obrońca dla Charlotte FC w Północnej Karolinie.

Jest to rozwijająca się historia i zostanie zaktualizowana, gdy pojawi się więcej informacji.

Ta historia została pierwotnie opublikowana 20 stycznia 2023 10:46.

David Goodhue obejmuje Florida Keys i South Florida dla FLKeysNews.com i Miami Herald. Zanim dołączył do Herald, zajmował się Kongresem, Agencją Ochrony Środowiska i Departamentem Energii w Waszyngtonie. Jest absolwentem Uniwersytetu Delaware.

Leave a Comment