Pingwiny PO Joseph i Sens Mathieu Joseph razem opuszczają lód

Obrońca pingwinów PO Józef i starszy brat Mateusz JózefSenatorowie do przodu, spełnili marzenie z dzieciństwa, grając ze sobą po raz pierwszy w NHL w piątkowy wieczór w Pittsburghu.

Żaden z graczy nie zdobył punktu w wygranym 4:1 meczu Pittsburgha, ale weszli razem, losując rzuty karne, podczas gdy ich rodzice, Frantzi Joseph i France Taillon, patrzyli z trybun.

PO Joseph nieśmiało przyznał, że jego brat prawdopodobnie nie zasłużył na karę, przyznając, że mógł przez przypadek uderzyć się wysoko.

„Nie wiem, czy myśleli, że to będzie zabawne, czy coś, że oboje zostaniemy ukarani w tym samym czasie” – powiedział Mathieu Joseph. „Ale rzeczy się zdarzają. Jestem pewien, że moi rodzice nieźle się z tego śmiali, ale nie uważałem tego za zabawne”.

Ich rodzice musieli nieźle się pośmiać, co zostało zarejestrowane na wideo po incydencie.

To nie pierwszy raz, kiedy dwaj bracia otrzymali rzuty karne w tym samym meczu.

W 1997 roku Keith i Wayne Primeau wdali się w bójkę i podeszli do pudła podczas meczu Buffalo Sabres – Hartford Whalers w Connecticut.

A w 1992 roku Brent i Rich Sutter otrzymali kary za niesportowe zachowanie w drugiej tercji, a następnie pobili się nawzajem w trzeciej tercji w Chicago Blackhawks-St. Mecz Louis Blues.

W tym raporcie wykorzystano informacje z ESPN Stats & Information oraz Associated Press.

Leave a Comment