Piosenka Arethy Franklin „Natural Woman” została stworzona przez grupę trans

Odmawiają krótką modlitwę.

Jedna z domniemanych grup aktywistów w Norwegii jest wymagająca Arethy Franklin przebój z 1968 roku „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman” został usunięty zarówno z Apple Music, jak i Spotify po tym, jak uznali, że jego tekst jest obraźliwy.

Transkulturowy Sojusz Uważności trafił na Twittera W zeszłym tygodniu ballada została potępiona, sugerując, że wyrządziła krzywdę kobietom transpłciowym.

„Piosenka Arethy Franklin „Natural Woman” z 1968 roku utrwala kilka szkodliwych anty-trans stereotypów” – napisała organizacja na Twitterze. „Nie ma czegoś takiego jak„ naturalna ”kobieta”.

Wiadomość była kontynuowana: „Piosenka pomogła zainspirować akty przemocy wobec kobiet transpłciowych. TCMA prosi o usunięcie jej ze Spotify i Apple Music.

The Post skontaktował się z przedstawicielem Franklin, Spotify i Apple Music w celu uzyskania komentarza.

Odpowiednio biografia organizacji na platformie mediów społecznościowych mają na celu promowanie „zmian kulturowych w celu zapewnienia integracji osób transpłciowych”.


Grupa o nazwie Trans Cultural Mindfulness Alliance wzywa do usunięcia piosenki Franklina ze wszystkich platform streamingowych po tym, jak uznano ją za obraźliwą.
Getty Images

Trans Cultural Mindfulness Alliance wzywa do usunięcia przeboju Franklina z 1968 roku z platform strumieniowego przesyłania muzyki.
Trans Cultural Mindfulness Alliance wzywa do usunięcia przeboju Franklina z 1968 roku z platform strumieniowego przesyłania muzyki.
Świadomość na Twitterze/Transkulturze

Wielu użytkowników Twittera było oburzonych opinią o twórczości Queen of Soul i kwestionowało zasadność twierdzeń.

„Więc ktoś usłyszał piosenkę i zaatakował osoby transpłciowe?” napisała w odpowiedzi jedna osoba. „Jakie są rzeczy, które nigdy się nie wydarzyły za 400 $”.

Inny napisał: „OMG, zdobądź życie i przestań wszystko niszczyć. Jak smutne i żałosne musi być życie człowieka, jeśli TO jest twój priorytet. To jest WSPANIAŁA piosenka! DAJ SIĘ DZIEWCZYNO! @ArethaFranklin.

Ktoś inny napisał: „To świetna piosenka i dzięki temu wpisowi zamierzam jej teraz posłuchać. Dzięki!”


Grupa rozważała przebój Arethy Franklin,
Grupa uznała przebój Franklina „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman” za obraźliwy.
Getty Images

Organizacja powiedziała, że ​​piosenka
Organizacja stwierdziła, że ​​piosenka „utrwala szereg szkodliwych stereotypów anty-trans”.
czerwone paprocie

Franklin zmarł w sierpniu 2018 roku po walce z rakiem trzustki.
Franklin zmarł w sierpniu 2018 roku po walce z rakiem trzustki.
Archiwum Michaela Ochsa

Inni byli tak zdumieni, że myśleli, że roszczenie pochodzi z konta parodii.

– To satyra, prawda? zapytał jeden z użytkowników.

„Oczywiście, że to parodia. Dobra robota, chłopaki! Prawie to mam” – dodał ktoś inny.

Organizacja wyjaśniła później a kolejny tweet że tak naprawdę nie były to parodie, ale raczej próbowali „uczynić kulturę bardziej sprawiedliwą dla osób transpłciowych”.

W tamtym czasie piosenka Franklina „A Natural Woman” była uważana za potężną piosenkę z inspirującym przesłaniem. Wykonał nawet ten przebój w Kennedy Center w Waszyngtonie w 2015 roku podczas ceremonii uhonorowania autorów piosenki, Gerry’ego Goffina i Carole King.

Ówczesny prezydent Obama był obecny na występie i uronić łzę.

Franklina zmarł w sierpniu 2018 roku w wieku 76 lat po walce z zaawansowanym rakiem trzustki.

Leave a Comment