Playoffy NFL 2023: Rankingi dla wszystkich ośmiu drużyn rundy dywizji, z Chiefs i Eagles na czele utalentowanej drużyny

The Divisional Runda NFL Playoffs jest prawdopodobnie najlepszym weekendem w sezonie. Wszelkie narracje oczerniające uczestników Super Bowl zostaną wyrzucone przez okno, gdy rywale wyrównają wynik na boisku.

Wyglądać Kowboje z Dallas oraz San Francisco 49ers kwadratura. To samo Rachunki Buffalo oraz Bengale z Cincinnati. Wszystkie cztery z tych drużyn należą do najlepszych w lidze, ale ten weekend udowodni, jak dobre są te drużyny, gdy zmierzą się z drużyną równie utalentowaną w wielu obszarach listy.

Tymczasem, Orły z Filadelfii oraz Szefowie Kansas City chcą udowodnić, że zasługują na pierwsze miejsce na swoich konferencjach. Po drugiej stronie słabszy Giganci z Nowego Jorku oraz Jaguary z Jacksonville będą starali się udowodnić, że ich wyjazd do rundy dywizji nie był przypadkiem.

Jeśli mecze są rozstrzygane na boisku, jak sklasyfikowalibyśmy każdą z ośmiu drużyn play-off? Niektóre z tych rankingów wyliczają drogę do Super Bowl, ale ogromną rolę odgrywa poziom talentów na listach.

Wszystko Kursy NFL Zakłady sportowe Via Caesars.

8. Giganci z Nowego Jorku

 • Szanse na Super Bowl: +3000
 • Szanse na wygraną NFC: +1300

Giants zasługują na wielkie uznanie za to, że tu byli i pokonali ich Wikingowie z Minnesoty na drodze, aby mieć szansę na mecz z Filadelfią w rundzie dywizji. Nowy Jork nie przewraca futbolówki (7,3% rotacji w ataku jest najlepszą w NFL) i potrafi prowadzić piłkę, zajmując czwarte miejsce w lidze w biegu (148,2 YPG) i piąte w jardach na mecz (4,8).

Atak ma tylko dwa mecze z ponad 30 punktami w całym sezonie (chociaż te miały miejsce w ostatnich trzech meczach) i zajmuje zaledwie 15. miejsce pod względem punktów na mecz (21,5) i 18. pod względem jardów na mecz (333,9). Obrona zajmuje 17. miejsce pod względem liczby jardów na mecz (21,8) i 25. pod względem liczby jardów na mecz (358,2), podczas gdy obrona biegowa zajmuje 27. miejsce pod względem liczby jardów na mecz (144,2) i 31. pod względem liczby jardów na mecz (5,2). .

Nowy Jork potrzebował Daniela Jonesa, aby rozegrał swój najlepszy mecz w roku przeciwko obrońcy z dolnej trójki, aby pokonać Minnesotę. Giants mają bilans 3-6-1 w ostatnich dziewięciu meczach, ale dotarli do finałowej ósemki.

Dysproporcja talentów jest ewidentna w porównaniu z resztą pola Gigantów. Ale Brian Daboll i sztab szkoleniowy wydają się wiedzieć, co robią i grać w piłkę nożną w stylu, który pozwala im pokonywać lepszych przeciwników. Dzięki tym czynnikom Nowy Jork ma szansę.

7. Jaguary z Jacksonville

 • Kursy na Super Bowl: +3500
 • Szansa na wygraną AFC: +1300

Mistrzowie AFC Południe nie mieli tu być sześć tygodni temu z bilansem 4-8 i niewielką szansą na wygranie ligi. Jacksonville nie przegrało od tamtej pory dzięki grze Trevora Lawrence’a i obronie, która pozwalała na zaledwie 90,5 jarda na mecz w ostatnich czterech konkursach. Jest też Doug Pederson, którego poprawki w grze i kreatywne wezwania do czwartej przegranej pomogły Jacksonville wygrywać mecze, nie wspominając już o tym, co zrobił z kulturą szatni.

Jacksonville jest w rundzie dywizji po raz pierwszy od 2017 roku, kiedy Pederson gra za pieniądze swojego byłego trenera, Andy’ego Reida. Jaguary wciąż mają się dobrze po przegranej 27-0 z Los Angeles Chargers w zeszły weekend.

strzał w głowę gracza

Jaguary mają 10 najlepszych ataków pod względem punktów (23,8) i jardów na mecz (357,4), podczas gdy obrona Mike’a Caldwella pozwoliła na zaledwie 13,0 punktów na mecz w ciągu ostatnich czterech. Jego 27 worków zajmuje również piąte miejsce w NFL.

Nie śpij w Jacksonville, ale Jaguary mają poważne zadanie przeciwko Kansas City.

Polecana gra | Szefowie Kansas City kontra Jaguary z Jacksonville

6. Bengale z Cincinnati

 • Kurs na Super Bowl: +800
 • Szanse na wygraną AFC: +400

Bengals przystępują do tej rundy playoffów, wygrywając dziewięć z rzędu i zdobywając AFC North – pokonując Chiefs i Kruki z Baltimore (dwa razy) podczas procesu. Broniący tytułu mistrza AFC zasługuje na uznanie, ponieważ Joe Burrow rzucił rozgrywającym na rozgrywających, takich jak Ja’Marr Chase i Tee Higgins. Cincinnati pokazało, że mogą pojechać do Kansas City i wygrać play-offy w zeszłym roku, więc nie należy kwestionować zdolności Bengals do wygrywania ważnych meczów.

strzał w głowę gracza

Bengalczycy nie mają dobrego ataku, zajmując 29. miejsce w jardach na grę (92,9) i 29. w jardach na próbę (3,8). Słabością może być również obrona podania, zajmująca 23. miejsce pod względem podań na mecz (227,9), mimo że pozwoliła na zaledwie 17 podań przyłożenia (czwarte miejsce w NFL). Bengalczycy tracą jardy, ale zajmują szóste miejsce w zdobywaniu punktów w obronie.

Kontuzje w linii ofensywnej są powodem, dla którego Bengale są tak nisko. Utrata La’El Collinsa i Jonaha Williamsa to ogromny cios dla zespołu, który musi chronić Burrow, nie zapominając, że Alex Cappa również jest z tygodnia na tydzień. Te kontuzje mogą być zbyt duże dla Cincinnati, ale nie należy wykluczać drużyn z Burrowem.

5. Kowboje z Dallas

 • Kurs na Super Bowl: +850
 • Szanse na wygraną NFC: +350

Cowboys byli jedną z najlepszych drużyn w NFL przez cały sezon i są tak dobrzy, jak każda inna drużyna w lidze, jeśli Dak Prescott nie odwraca piłki, a ofensywa nie przechodzi przez przerwy tam, gdzie może. t. przenieść piłkę. Ta drużyna była czwarta pod względem punktacji (27,5 PPG), mimo że zajmowała 11. miejsce w jardach na mecz (354,9) i 19. w jardach na posiadanie. Gra biegowa Ezekiela Elliotta i Tony’ego Pollarda sprawia, że ​​Cowboys są niebezpieczni, mimo że Cowboys zajmują zaledwie 18. miejsce pod względem jardów na prowadzenie (4,3). Ich 24 przyłożenia w pośpiechu zajęły drugie miejsce w NFL, podczas gdy odsetek zdobytych punktów w czerwonej strefie wynoszący 71,4 był najlepszy w lidze.

strzał w głowę gracza

Dallas miał najwięcej worków w lidze (33) i jest jednym z pięciu najlepszych obrońców w grze Micaha Parsonsa. W lidze remisują pod względem liczby zdobytych punktów (20,1 PPG) i zajmują ósme miejsce w lidze (200,9 PPG). Wyraźną słabością jest obrona biegowa, która zajmuje 22. miejsce pod względem liczby jardów na mecz (129,3) i 17. pod względem liczby jardów na mecz (4,4). W ciągu ostatnich czterech meczów obrona biegowa pozwalała na zaledwie 96,8 jarda na mecz – to bardzo dużo jak na drużynę, która czasami miała problemy.

Dallas ma najbardziej doświadczonego rozgrywającego z reszty NFC w Prescott, ale czy ten zespół może pokonać San Francisco? Czy może pokonać Filadelfię zdrowym Jalenem Hurtsem? To pretendent do Super Bowl, ale są pytania.

Polecana gra | San Francisco 49ers vs. Kowboje z Dallas

4. San Francisco 49ers

 • Kursy na Super Bowl: +380
 • Szanse na wygraną NFC: +160

Jak drużyna tak utalentowana jak 49ers może być w środku stawki? Wszystko, co San Francisco zrobiło, to wygrało 11 meczów z rzędu – sześć z nich z trzecim rozgrywającym, który ma 121,4 oceny podań w tych startach. Brock Purdy był świetny, ale musi jeszcze stawić czoła pośpiechowi, który może dostać się do rozgrywającego, takiego jak Dallas i Filadelfia. Niedziela będzie największym sprawdzianem sezonu dla Purdy’ego.

strzał w głowę gracza

Oprócz rezerwacji Purdy’ego, ta drużyna 49ers jest pełna. Mają Christiana McCaffreya, Deebo Samuela i George’a Kittle’a, z których wszyscy są uważani za pierwszą piątkę na swoich pozycjach. Brandon Aiyuk jest również bardzo dobrym odbiorcą, a Kyle Shanahan jest mistrzem w stawianiu tych gości w najlepszych sytuacjach, aby wygrywać mecze piłkarskie. San Francisco zajmuje szóste miejsce pod względem punktów na mecz (26,8) i piąte pod względem liczby jardów na mecz (365,6), podczas gdy pośpieszny atak osiągał średnio 175,3 jardów na mecz w ostatnich sześciu meczach.

Obrona 49ers zajmuje pierwsze miejsce pod względem punktów (16,3) i dozwolonych jardów (300,6), jednocześnie zdobywając najmniej punktów na posiadanie piłki w lidze. Obrona biegu zajmuje drugie miejsce pod względem dozwolonych jardów (77,7) i dozwolonych jardów (3,4), ale obrona podania zajmuje 20. miejsce pod względem dozwolonych jardów (223,2). Mimo to ta jednostka ma najwięcej przechwytów w NFL (20).

San Francisco to najgorętszy zespół w NFL, ale jego droga do Super Bowl jest bardzo trudna. To kolejny zespół, który ma uzasadniony argument, aby być numerem 1.

3. Buffalo Rachunki

 • Kurs na Super Bowl: +350
 • Szansa na wygraną AFC: +165

Buffalo może z łatwością być numerem 1 na tej liście z talentem na tej liście. The Bills są przygotowani do wygrania Super Bowl w tym sezonie, a Josh Allen jako rozgrywający prowadzi w ataku nr 2 pod względem punktów (28,8) i jardów (399,1) na mecz. Buffalo – nie znany jako zespół biegowy – również zajął siódme miejsce w podaniu jardów na mecz (137,6) i drugie w biegach jardów (5,2). Bills zajęli również drugie miejsce pod względem punktów i jardów na posiadanie, co czyni to przestępstwo jednym z najniebezpieczniejszych w NFL. Ich trzy porażki wyniosły łącznie dziewięć punktów.

strzał w głowę gracza

Obrona była druga pod względem liczby zdobytych punktów na mecz (18,6) i piąta pod względem liczby jardów na mecz (313,9). Mają pierwszą piątkę pod względem liczby jardów na mecz w obronie w biegu (100,9) i siódme miejsce w liczbie jardów w biegu (10). Obrona przed podaniami Buffalo nie jest tak silna jak w poprzednich latach (15. miejsce w dozwolonych jardach i 13. miejsce w podaniach), ale obrona generuje straty (27 worków to czwarte miejsce w NFL).

Ten zespół Bills jest wystarczająco dobry, aby wygrać Super Bowl, a jeśli to zrobi, zagrają z Chiefs w neutralnej grze o tytuł. Jeśli Josh Allen może zająć się piłką nożną, Buffalo będzie bardzo trudne do pokonania – nawet jeśli ich droga do Super Bowl obejmuje Cincinnati w tym tygodniu.

Polecana gra | Buffalo Bills kontra Cincinnati Bengals

2. Orły z Filadelfii

 • Kursy na Super Bowl: +525
 • Szanse na wygraną NFC: +165

W jakiś sposób Eagles nie doceniają tego, jak dobrzy byli przez cały sezon. Ta drużyna zajęła pierwsze miejsce w NFC i miała bilans 14-1 w meczach, które Jalen Hurts rozpoczął jako rozgrywający. Być może kontuzja barku Hurts wpłynie na Filadelfię, ale rzeczywistość jest taka, że ​​Eagles musieli wygrać tylko jeden z ostatnich trzech meczów, aby zdobyć przewagę na własnym boisku i zyskać dodatkowy tydzień wolnego, aby przygotować się do kolejnego przeciwnika, co jest ogromnym bólem i obraza.

Filadelfia była przestępstwem nr 3 pod względem punktów (28,1) i jardów (389,1), plasując się w pierwszej piątce pod względem jardów w biegu (147,6 YPG) i prowadząc w lidze pod względem podań (32). Uplasował się również w pierwszej piątce pod względem punktów i jardów na posiadanie.

strzał w głowę gracza

Obrona jest również jednostką w pierwszej piątce, zajmując ósme miejsce pod względem punktów na mecz (20,2) i drugie pod względem jardów na mecz (301,4). Filadelfia miała obronę przed podaniem nr 1 (179,8 YPG) z Jamesem Bradberrym i Dariusem Slayem, a także miała 70 worków w sezonie. Czterech graczy miało 10 worków dla Orłów, najwięcej w historii NFL.

Eagles to jedna z najbardziej kompletnych drużyn w NFL, a Hurts dużo odpoczywał, by poprawić swój bark. Ta drużyna wygrywa, gdy Hurts jest na boisku.

Polecana gra | Philadelphia Eagles kontra New York Giants

1. Szefowie Kansas City

 • Kursy na Super Bowl: +310
 • Szansa na wygraną AFC: +145

Chiefs nie tylko zajmują pierwsze miejsce w konferencji, ale Kansas City ma Andy’ego Reida jako głównego trenera i Patricka Mahomesa jako rozgrywającego. Tylko te dwa czynniki sprawiają, że Kansas City jest niebezpieczne o tej porze roku (pamiętaj, Mahomes nigdy nie grał w ulicznym meczu play-off i nigdy nie miał sezonu jako początkowy rozgrywający, który nie dotarłby do meczu o mistrzostwo konferencji).

strzał w głowę gracza

Chiefs mieli najwięcej punktów w ataku (29,2 PPG) i jardów na mecz (413,6). Mieli najwyższą ofensywę pod względem punktów i jardów na posiadanie, a gra biegowa znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziewięciu tygodni sezonu. Obrona wywiera presję na rozgrywającego (2. miejsce w lidze z 55 workami) i ma najlepiej ocenianą obronę punktową (11. miejsce) od czasu, gdy Steve Spagnuolo objął stanowisko koordynatora obrony w 2019 roku.

Kansas City przegrało w tym roku z Buffalo i Cincinnati, ale ta drużyna ma ostateczną przewagę w Reid i Mahomes. To sprawia, że ​​Chiefs są najlepszą drużyną, jaka pozostała w tych play-offach.

Leave a Comment