Płyty główne Intel z serii 700 dla procesorów 12. i 13. generacji z rzekomo wadliwym kontrolerem I226-V 2,5 GbE Ethernet

Plotki głoszą, że płyty główne Intela z serii 700 dla procesorów 12. i 13. generacji mają wadliwy kontroler I226-V Ethernet LAN TechPowerUp. Intel, Microsoft, ASUS i niektóre społeczności Reddit twierdzą, że doświadczają losowych rozłączeń, co prowadzi użytkowników i projektantów do zastanowienia się, czy kontroler ma wadę konstrukcyjną. Intel nie wydał oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ale nie jest to też nowy problem dla firmy.

Kontroler Ethernet I226-V 2,5 GbE firmy Intel może mieć ten sam błąd, co kontroler Ethernet I225-V, czasami zrywając połączenia użytkowników

The Sterownik I225-V, poprzednik I226-V, znalazł również błędy, takie jak rozłączanie sieci i spadek wydajności. Łatki były związane ze sprzętem, co oznacza, że ​​sprzęt wymaga wymiany, a nie aktualizacji oprogramowania układowego. Intel wypuścił kontroler I225-V2, aby zaktualizować sprzęt i złagodzić problemy poprzedniej wersji. Jednak użytkownicy nie chcieli kupować ulepszonej płyty z powodu problemów i zmniejszyli połączenie do 1GbE zamiast całości.

Obecny spadek liczby połączeń I226-V jest krótkotrwały i szybko zanika, ale może być zauważalny podczas grania, pobierania dużych plików i niektórych połączeń konferencyjnych. Użytkownicy, którzy chcą zobaczyć rozłączenie w czasie rzeczywistym, mogą wyświetlić dzienniki systemu Windows w Podglądzie zdarzeń systemu Windows, a następnie kliknąć opcję System.

Ponadto możesz zajrzeć do pliku „e2fnexpress” i poszukać komunikatów o błędach zdarzenia 27 i zdarzenia 32. Obecnie nie ma aktualizacji sterowników, które rozwiązałyby ten problem, a TechPowerUp wypróbował rozwiązanie 1 GbE, jak wspomniano wcześniej, ale nie był w stanie w pełni rozwiązać problemu.

Niektóre z droższych płyt głównych z serii Raptor Lake 700 mają dwa kontrolery Ethernet na płycie głównej i można je wymienić na wybrane kontrolery innych firm Realtek i Marvell lub zamiast tego skorzystać z wbudowanej integracji Wi-Fi. Jeśli jednak masz tańszą płytę główną, użytkownicy będą musieli dodatkowo zapłacić, aby kupić kartę bezprzewodową lub kartę sieciową PCIe do swojego systemu komputerowego.

Źródła wiadomości: Sprzęt Toma, TechPowerUP

Udostępnij tę historię

Facebook

Świergot

Leave a Comment