Podsumowanie finału nowej serii Amsterdam – Freema Agyeman, fabuła Helen

Ostrzeżenie: poniższy tekst zawiera wtorkowe spoilery Nowy Amsterdam. Kontynuuj na własne ryzyko!

Był jeden lekarz, który był zauważalnie nieobecny Nowy AmsterdamFinał serii we wtorek: Dr Helen Sharpe, grana przez Freemę Agyeman, która opuściła dramat NBC pod koniec sezonu 4.

Pod koniec serii Max ogłosił, że przeprowadza się do Genewy w Szwajcarii, aby pracować w Światowej Organizacji Zdrowia. Ponieważ poświęcił się tworzeniu swojej córki Luny, która jako osoba dorosła została dyrektorem medycznym Nowego Amsterdamu! – centralny punkt jego życia z nową pracą, romans Maxa z dr Elizabeth Wilder dobiegł końca, chociaż ta dwójka wyraźnie nadal darzyła siebie silnymi uczuciami. Ale co z jej byłym narzeczonym, o którym była mowa w przedostatnim odcinku?

“[Freema] był absolutnie gotowy na powrót w finale sezonu” – powiedział TVLine showrunner/producent David Schulner. „Żałujemy tylko, że on i Anupam Kher są jego charakterem [Dr. Kapoor] Oczywiście zginęli w serialu – ale chcielibyśmy uhonorować te postacie i aktorów również w finale, ale po prostu nie mogliśmy sprawić, by to zadziałało.

Producent wykonawczy / reżyser Peter Horton wyjaśnia, że ​​to problemy z harmonogramem, a nie fabuła, uniemożliwiły Helen udział w łabędzim śpiewie serialu. „Naprawdę próbowaliśmy również z Freemą, aby zobaczyć, czy uda nam się go zdobyć, ale po prostu nie zdążyliśmy” – mówi Horton.

Pomimo tych niefortunnych okoliczności Schulner uważa, że ​​„wszystko poszło tak, jak powinno, ponieważ historia, którą opowiedzieliśmy Freemie w finale, nie była tak dobra, jak skończyła” — mówi. „Plusem jest to, że Freema byłaby w finale, ale minusem jest to, że nie było to tak satysfakcjonujące”.

Zapytany, czy będą musieli dostosować swoją wizję finału serialu po odejściu Agyemana pod koniec sezonu 4, Horton mówi: „Myślę, że do pewnego stopnia musieliśmy wiosłować, kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że nie wróci. Ale podobnie jak David powiedział, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, gdzie to się skończyło. Jest po prostu inne niż byłoby, gdyby nie odszedł.

„Nigdy nie chcieliśmy, żeby odszedł. Kochamy go i był bardzo, bardzo ważną częścią naszego serialu” — dodaje Horton. „Po prostu dokonał wyboru, który szanowaliśmy. Ale biorąc pod uwagę naszych bębniarzy, zwłaszcza w tamtym czasie, powiedzielibyśmy: „Nie, proszę, zostań”. Jest świetnym aktorem i cudownym człowiekiem. “

Chociaż Helen nie była ostatnio w New Amsterdam Hospital, jej obecność była odczuwalna przez cały sezon, zwłaszcza z Maxem.

“Kiedy [Max’s wife] Georgia zmarła w sezonie 1, była tam przez cały sezon 2” – mówi Schulner. „Więc wiedzieliśmy, że Helen opuściła Maxa pod koniec sezonu 4, Helen musiała tam być w sezonie 5, nawet gdy Max próbował przejść dalej. Nic się z tego nie dzieje. Helen musi być w serialu. Więc zrobiliśmy, co mogliśmy z naszym ograniczonym materiałem filmowym.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wielkich zmian w finale serii, sprawdź nasze pytania i odpowiedzi dla EP tutaj.


Leave a Comment