Polestar 2 otrzymuje nowe silniki elektryczne w ramach aktualizacji średniej

Zbliżenie / Polestar dał Polestar 2 nową obróbkę nosa na rok modelowy 2024.

Polski

Obecny renesans pojazdów elektrycznych trwa już od kilku lat i dotarliśmy do punktu, w którym pierwsze z tych pojazdów elektrycznych przechodzą teraz odświeżenie wieku średniego. Zmieniono później w tym roku Gwiazda Polarna 2 wchodzi do produkcji z bardziej standardowym wyposażeniem, nowym przodem i całkowicie nowymi silnikami elektrycznymi.

„Zwykle w branży motoryzacyjnej lifting wprowadza powierzchowne zmiany wizualne, które często niweczą pierwotny zamysł motywu projektowego samochodu. W nowym roku modelowym Polestar 2 raczej zeszliśmy pod powierzchnię i zaktualizowaliśmy podstawowe techniczne i mechaniczne komponenty elektrycznego silniki, przenoszenie mocy” – powiedział dyrektor generalny Polestar, Thomas Ingenlath.

Największe zmiany są zastrzeżone jednosilnikowy Polestar 2. Ma teraz akumulator 82 kWh, w porównaniu do akumulatora 78 kWh w dwóch pojazdach, i powinien wystarczyć do 300 mil (483 km) na jednym ładowaniu, chociaż Polestar wciąż czeka na oficjalną EPA. oszacowanie zasięgu.

Jest nowy silnik z magnesami trwałymi i falownik z węglika krzemu, a silnik napędza teraz tylne koła zamiast przednich. Moc i moment obrotowy również wzrosły, z 231 KM (172 kW) do 295 KM (220 kW) i 243 lb-ft (330 Nm) do 361 lb-ft (490 Nm), spadając o ponad sekundę. 0-60 mph. Większy akumulator można również szybko ładować do 205 kW.

Równowaga mocy w dwusilnikowym Polestar 2 została przesunięta tak, że teraz pochyla się w kierunku tyłu, w przeciwieństwie do przedniego i tylnego silnika o tej samej mocy. Moc również nieznacznie wzrosła, z 402 KM (300 kW) do 416 KM (310 kW), a moment obrotowy nieznacznie wzrósł z 486 lb-ft (660 Nm) do 740 Nm. Poprawiono przyczepność, skracając czas od 0 do 100 km/h do 4,3 sekundy, a przedni silnik można teraz wyłączyć podczas jazdy, aby zwiększyć zasięg. Polestar mówi, że spodziewa się do 270 mil (435 km) dla tej wersji.

Jeśli widzisz Polestara 2 ze złotymi zaciskami hamulcowymi, oznacza to, że ma on pakiet Performance.
Zbliżenie / Jeśli widzisz Polestara 2 ze złotymi zaciskami hamulcowymi, oznacza to, że ma on pakiet Performance.

Opcjonalny pakiet Performance zwiększa tę moc do 449 KM (335 kW), dodając dwuzaworowe amortyzatory Öhlins, hamulce Brembo, 20-calowe kute felgi aluminiowe, kilka poprawek oprogramowania i charakterystyczne złote pasy bezpieczeństwa Polestar. Ale jeśli chcesz tylko zwiększyć moc, a nie inne szybkie smakołyki, to jest możliwe bezprzewodowo, otwierając oprogramowanie.

„Zmiana wersji jednosilnikowej z napędu na przednią oś na tylną oraz ponowna kalibracja przełożenia momentu obrotowego w wersji dwusilnikowej w celu zwiększenia wyczucia napędu na tylne koła przenosi wrażenia z jazdy Polestar 2 na zupełnie nowy poziom” — powiedział. . Joakim Rydholm, szef działu rozwoju podwozi w firmie Polestar. „Zaktualizowany Polestar 2 to jeszcze bardziej zabawny i zwinny samochód, który zachowuje swoją kompaktowość i doskonałe właściwości jezdne, a jednocześnie staje się bardziej dojrzały i zapewnia dodatkowy komfort”.

Według Polestar, nowa chemia akumulatorów oznacza, że ​​emisje dwutlenku węgla podczas budowy jednosilnikowej wersji dalekiego zasięgu spadły o 1,1 tony do 5,9 ton na samochód. Podnosi również stawkę w niektórych samochodach, dodając pakiet Pilot (który obejmuje pomoce dla kierowcy, takie jak adaptacyjny tempomat, monitorowanie martwego pola i ostrzeżenia o ruchu poprzecznym z tyłu) do północnoamerykańskiego dwusilnikowego Polestar 2 w standardzie.

Leave a Comment