Policja szuka pali przeznaczonych do odcięcia głowy fotela LG

Policja w stanie Imo potwierdziła w poniedziałek ścięcie Chrisa Ohizu, jedynego administratora obszaru samorządu lokalnego Ideato North w stanie.

Ohizu został uprowadzony w piątek wraz z dwoma innymi osobami po spaleniu jego wiejskiego domu w Arondizuog w społeczności Imoko.

Został zabity po tym, jak jego porywacze rzekomo otrzymali N6m jako okup.

W niedzielę w sieci pojawił się materiał wideo z jego ścięcia głowy, a jego zabójcy twierdzili, że w kraju nie będzie wyborów.

Źródło w radzie powiedziało, że zabójcy opublikowali klipy z telefonu ofiary na jego statusie WhatsApp.

„Filmy były przerażające. Był związany i półnagi, zanim odcięto mu głowę. To była bolesna śmierć. Zabili go po zebraniu 6 milionów dolarów okupu” – dodało źródło.

Rzecznik policji stanowej Henry Okoye powiedział w poniedziałkowym oświadczeniu, że dowództwo zebrało zespół policjantów w celu wyśledzenia podejrzanych.

Oświadczenie brzmiało częściowo: „Dowództwo policji stanowej Imo jest świadome nieprzyzwoitego i obscenicznego wideo, które stało się wirusowe w mediach społecznościowych, gdzie mężczyzna podejrzany o bycie jedynym administratorem uprowadzonego Ideato North LGA klęczy ze związanymi rękami. dokonuje nieludzkiego czynu. Następnie został zabity przez podejrzanych członków wyjętej spod prawa rdzennej ludności Biafry i jej zbrojnej filii, Eastern Security Network.

Jak poinformował rzecznik policji, wszczęto śledztwo w sprawie rozboju i zabójstwa ofiary.

Zaznaczył, że komenda była na tropie stosów, zanim w internecie pojawił się „obsceniczny film”.

Okoye wezwał członków społeczeństwa do udzielania policji wiarygodnych informacji i zgłaszania wszelkich tajnych działań lub podejrzanych osób na najbliższy posterunek policji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał i inne treści cyfrowe na tej stronie internetowej nie mogą być powielane, publikowane, rozpowszechniane, przepisywane lub rozpowszechniane w całości lub w części bez uprzedniej pisemnej zgody firmy PUNCH.

Kontakt: [email protected]

Leave a Comment