Porywacze Osuna żądają okupu w dolarach

Jedna z trzech osób uprowadzonych przez bandytów w osadach Fulani w pobliżu miasta Iwo w stanie Osun została uratowana.

Metro PUNCH ustalili, że uratowana ofiara, Adams Ojonla, została uwolniona po tym, jak porywacze w poniedziałek wpadli na myśliwych w rejonie Papa na Iwo.

Ojonla (38 l.), Fulani, został uprowadzony przez ośmiu uzbrojonych mężczyzn; Ofiary zidentyfikowano jako Hamzat Ibrahim i Deere Ibrahim, obaj z Bororo w Idi Araba i Laagi Fulani wzdłuż drogi Iwo/Aawe/Oyo w zeszły piątek.

Podczas spotkania Papy porywacze stoczyli z myśliwymi strzelaninę, podczas której Ojonla został w tyle.

Nasz korespondent dowiedział się również, że podczas negocjacji porywacze kazali reszcie rodzin ofiar zapłacić okup w dolarach.

Źródło powiedziało: “Skontaktowali się z rodzinami uprowadzonych późnym wieczorem w niedzielę. Początkowo prosili o 5 milionów funtów od każdego. Ale dzisiaj (poniedziałek) zmniejszyli kwotę do 4 milionów funtów dla dwóch osób w areszcie.

„Policjanci i myśliwi są na tropie przestępców. Jedna osoba została uratowana, ale dwie nadal są uwięzione.

Rzecznik Dowództwa Policji Stanowej w Osun, Yemisi Opalola, powiedział: „Jedna osoba została uratowana. Ale akcja poszukiwawczo-ratownicza jest kontynuowana, aby uwolnić pozostałych.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał i inne treści cyfrowe na tej stronie internetowej nie mogą być powielane, publikowane, rozpowszechniane, przepisywane lub rozpowszechniane w całości lub w części bez uprzedniej pisemnej zgody firmy PUNCH.

Kontakt: [email protected]

Leave a Comment