Potencjalni kandydaci do zastąpienia Grega Romana na stanowisku koordynatora ofensywy Ravens

Po czterech sezonach w Baltimore, Greg Roman nie powróci jako koordynator ofensywy Ravens.

Teraz z niepewnością kręci się wokół przyszłości rozgrywającego Lamara Jacksona w BaltimoreTrener John Harbaugh po raz pierwszy od stycznia 2019 roku będzie musiał znaleźć nowego rozmówcę.

„To będzie bardzo wymagająca praca”, powiedział w czwartek na konferencji prasowej na koniec sezonu. „To jedna z najlepszych prac piłkarskich na świecie. Każdy chce tej pracy, więc nie mogę się doczekać, aby zacząć. … Zarzucamy szeroką sieć i patrzymy daleko i blisko. Jesteśmy najlepiej dopasowani do co próbujemy osiągnąć, a to wysoko wykwalifikowany kandydat.

Oto ośmiu możliwych kandydatów do zastąpienia Romana, wymienionych w porządku alfabetycznym.

Joe Brady, trener rozgrywających Buffalo Bills

Brady był wschodzącą gwiazdą, kiedy dołączył do Carolina Panthers Matta Rhule’a jako koordynator ofensywy w 2020 roku. W zeszłym roku zdobył nagrodę Broylesa na LSU, został uhonorowany jako najlepszy asystent trenera w futbolu uniwersyteckim za swoją pracę jako koordynator gry podań Tygrysów i trener szerokich odbiorników. Prowadzeni przez rozgrywającego Joe Burrowa i skrzydłowych Ja’Marra Chase’a i Justina Jeffersona, LSU osiągnęło 15-0, zdobyło tytuł mistrza kraju i średnio 48,4 punktu na mecz, przewracając obronę z rozproszonym atakiem napędzanym koncepcjami ofensywnymi Zachodniego Wybrzeża.

W Karolinie Brady próbował powtórzyć swój sukces z Teddym Bridgewaterem, Camem Newtonem i Samem Darnoldem. Pokazał również jego brak doświadczenia w grze; Pantery zajęły 21. miejsce pod względem skuteczności ofensywnej w 2020 roku. Według Football Outsidersi byli 31., kiedy Brady został zwolniony w grudniu 2021 r. Bridgewater później skrytykował Brady’ego i franczyzę za to, jak mało ofensywa była przygotowana na pośpiech i sytuacje w czerwonej strefie.

Brady wylądował w Buffalo w zeszłym sezonie poza sezonem, gdzie pomógł Joshowi Allenowi i koordynatorowi ofensywy Kenowi Dorseyowi przezwyciężyć odejście Briana Dabolla. Według Football Outsiders, Bills zakończyli sezon zasadniczy za Kansas City Chiefs pod względem skuteczności podań, co jest ich najwyższym rankingiem od czasu przybycia Allena.

Brian Johnson, trener rozgrywających Philadelphia Eagles

W ciągu 13 lat pełnienia funkcji sędziego i trenera, Johnson pomógł rozwinąć dwóch najlepszych rozgrywających NFL: Jalena Hurtsa z Eagles i gwiazdę Dallas Cowboys, Daka Prescotta. Hurts został najbardziej wartościowym zawodnikiem ligi w drugim roku pracy z Johnsonem, podczas gdy Prescott, trzygwiazdkowy rekrut z liceum, zdobył wyróżnienie All-Southeastern Conference przez ostatnie dwa lata w Mississippi State.

Johnson ma również doświadczenie jako koordynator; Przestępstwo rozprzestrzeniania się Florydy w 2020 r., Które koordynował, zajęło czwarte miejsce w kraju pod względem skuteczności, Według indeksu siły piłki nożnej ESPN.

Johnson odbył już rozmowy kwalifikacyjne na stanowiska koordynatora ofensywy. Był brany pod uwagę przez Green Bay Packers w zeszłym sezonie i podobno ubiega się o wakat w New York Jets. Jeśli koordynator ofensywy Eagles, Shane Steichen, obejmie stanowisko głównego trenera poza sezonem, Johnson również może być na jego miejscu.

Tee Martin lub George Godsey, asystenci trenerów Ravens

Obaj znają ofensywę Ravens, a także mają doświadczenie w grze – Martin w Południowej Kalifornii i Godsey w NFL, będąc koordynatorem ofensywy Houston Texans (2015-16) i współkoordynatorem ofensywy Miami Dolphins. (2021).

Zapisz się na alerty

Dowiedz się o potrzebie zgłoszenia
Informacje o Baner

Martin, który dołączył do zespołu Ravens w 2021 roku jako trener szerokich odbiorników, walczył o utrzymanie swojego wczesnego sukcesu w USC podczas swoich trzech sezonów jako koordynator. Atak trojanów spadł z 12. na 24. na 67. miejsce pod względem skuteczności ofensywnej w 2016 r., Według FPI ESPN.

Zatrudniony jako trener poza sezonem, Godsey nadzorował przewinienia Teksańczyków, które według Football Outsiders zajęły 25. i 30. miejsce pod względem ogólnej skuteczności w sezonie 2015-16. Delfiny zajęły 24. miejsce podczas jego jednego roku u steru.

Todd Monken, koordynator ofensywy w Georgii

Monken ma za sobą jeden z najbardziej dominujących występów w historii bowlingu: zwycięstwo 65-7 nad Texas Christian w krajowym tytule College Football Playoff, w którym Georgia miała 589 jardów, 32 pierwsze upadki i dziewięć przyłożeń. Według FPI ESPN, Bulldogs drugi rok z rzędu zakończyli sezon na drugim miejscu pod względem skuteczności ofensywnej.

Co bardziej imponujące, Monken zmienił Georgię w ofensywną potęgę, nie dając się przytłoczyć. Bulldogs mieli dwóch ofensywnych liniowych, którzy znaleźli się w pierwszej setce w zeszłorocznym drafcie, a mają tylko trzech została uznana za jedną ze 100 najlepszych perspektyw ESPN wejście do tegorocznego draftu. Rozgrywający Stetson Bennett, najcenniejszy zawodnik CFP w kraju, jest byłym obrońcą, który ma zostać wzięty w późniejszych rundach.

Ofensywa Monkena w Georgii, podobnie jak Romana w Baltimore, opierała się na ich utalentowanych atakach tight i obezwładniających biegach. Ale zanim udał się do Gruzji w 2020 roku, Monken koordynował również produktywne ataki powietrzne NFL, w dużej mierze oparte na formacjach z trzema szerokimi odbiornikami. Według Football Outsiders, w latach 2016-2018, podczas trzech sezonów Monkena jako koordynatora ofensywy Tampa Bay, Buccaneers nigdy nie uplasowali się gorzej niż na 11. miejscu pod względem skuteczności podań. I to byli Jameis Winston i Ryan Fitzpatrick jako ich najlepsi rozgrywający.

Frank Reich, były trener Indianapolis Colts

Reich rozgląda się za wolnymi stanowiskami głównego trenera, mając już za sobą rozmowy z Arizona Cardinals i Carolina Panthers. Ale była gwiazda Maryland pojawiła się również jako potencjalny kandydat na koordynatora ofensywy dla Los Angeles Rams i Los Angeles Chargers.

Reich był koordynatorem ofensywy w San Diego Chargers w latach 2014-2015 i Philadelphia Eagles w latach 2016-2017. Pomógł rozgrywającemu Eagles, Carsonowi Wentzowi, zdobyć tytuł All-Pro drugiej drużyny już w swoim drugim sezonie NFL, a następnie poprowadził ofensywę Filadelfii. oglądaj z rezerwowym Nickiem Folesem podczas biegu na Super Bowl.

Reich osiągnął bilans 40-33 jako główny trener w Indianapolis, prowadząc Colts do dwóch występów w play-offach w ciągu czterech sezonów, ale miał problemy z wystawieniem elitarnego ataku po odejściu rozgrywającego Andrew Lucka. Ofensywa Indianapolis łączyła koncepcje systemów z całej ligi i opierała się na presji i tempie, aby zyskać przewagę nad przeciwnikami.

Bobby Słowik, koordynator podań San Francisco 49ers

Słowik może być kolejnym wielkim nazwiskiem, które odejdzie ze sztabu trenerskiego Kyle’a Shanahana. Shanahan nie ma w tym sezonie koordynatora ofensywy, więc polega na dwóch quasi-koordynatorach: Słowiku w grze podań i Chrisie Foersterze w grze biegowej.

Pomimo utraty trzech rozgrywających, w tym Brocka Purdy’ego z siódmej rundy, w drugiej połowie sezonu 49ers zakończyli rok na trzecim miejscu w NFL pod względem skuteczności podań, według Football Outsiders.

Ich atak podań, oparty na schemacie szerokich stref Shanahana i wspierany przez być może najbardziej utalentowanych graczy w NFL, pomaga rozgrywającym nabrać dystansu po snapie. Jimmy Garoppolo jest pierwszy w NFL pod względem liczby jardów na połów (7,0), według Pro Football Referencepodczas gdy Purdy zająłby trzecie miejsce (6,2).

Bobby Slowik jest synem byłego koordynatora obrony NFL, Boba Słowika. Przed dołączeniem do 49ers jako trener defensywnych obrońców w 2017 roku pracował jako analityk w Pro Football Focus.

Matt Weiss, koordynator ofensywy i trener rozgrywających w stanie Michigan

Program Jima Harbaugha w Michigan był poligonem doświadczalnym dla Mike’a Macdonalda, byłego asystenta trenera Ravens, który pomógł odwrócić obronę Wolverines w 2021 roku, zanim wrócił w zeszłym roku, aby zastąpić koordynatora Dona „Wink” Martindale’a. Teraz Weiss mógł również znaleźć drogę powrotną do Baltimore, gdzie przez ponad dekadę pracował jako personel pomocniczy i asystent trenera.

Weiss dzielił obowiązki z Sherrone Moore w zeszłym sezonie, pomagając prowadzić atak Wolverines, który zajął 12. miejsce w Football Bowl Subdivision, zgodnie z FPI ESPN. Gra naziemna Michigan zawierała elementy ataku rozgrywającego prowadzonego przez Ravens, w tym koncepcje opcji odczytu i schematu luk.

Weiss, który przez dwa sezony był asystentem trenera rezerwowych Ravens, również pomógł zabezpieczyć kwaterę rozgrywającego Wolverines. Cade McNamara zdobył tytuł All-Big Ten w trzeciej drużynie w 2021 roku, a JJ McCarthy zdobył tytuł drugiego zespołu jako student drugiego roku w zeszłym sezonie.

Ostatnie kłopoty prawne mogą skomplikować kandydaturę Weissa, jednakże. Został wysłany na urlop, ponieważ szkolna policja bada „raport o dostępie do komputera przez przestępców”, który miał miejsce w obiekcie piłkarskim drużyny w grudniu, według wydziału sportowego stanu Michigan.

jonas.shaffer@thebaltimorebanner.com

Leave a Comment