Praktyczne doświadczenie z nowym HomePod pokazuje doskonałą jakość dźwięku

Jedno z pierwszych praktycznych doświadczeń z nowym HomePodem drugiej generacji dostarczyło nowych szczegółów na temat jakości i wydajności najnowszego inteligentnego głośnika w porównaniu z oryginalnym HomePodem wprowadzonym na rynek w 2018 roku.


TechRadarLance Ulanoff miał okazję posłuchać nowego HomePoda dla przedstawicieli mediów podczas przesłuchania Apple i podzielił się swoimi doświadczeniami z prelegentem.

Według Ulanoff, nowy HomePod radzi sobie z separacją wokali, instrumentów i ścieżek z „doskonałą” dokładnością podczas słuchania utworów takich jak „Everybody” Ingrid Michaelson. „To, co zauważyłem od razu po jednym HomePod 2, to doskonała separacja między instrumentami akustycznymi a jego głosem. Mogłem wyraźnie odróżnić tamburyn, gitarę i zestaw perkusyjny jako elementy w powietrzu” – powiedział Ulanoff.

Jednym z wyzwań, przed którymi często stają typowe głośniki, jest to, że im większa głośność, tym bardziej zniekształcony może być dźwięk. Ulanoff powiedział, że nawet przy 90% głośności nowy HomePod zapewnia „jasność” bez zniekształceń. Ulanoff mówi, że w nowy projekt HomePoda wbudowano czujnik, który może mierzyć wewnętrzną temperaturę systemu, aw idealnych warunkach może „jeszcze bardziej zwiększyć moc”.

Podobnie jak oryginalny HomePod, nowy model ma świadomość przestrzenną, ale lepszą wydajność dzięki ulepszonemu dźwiękowi obliczeniowemu i ulepszonemu sprzętowi, takiemu jak układ S7. Dzięki dźwiękowi przestrzennemu nowy HomePod może zapewnić wciągające wrażenia dźwiękowe w zakresie 360 ​​stopni, samodzielnie lub w parze stereo.

Jedną z interesujących rzeczy w nowym HomePod 2 jest jego świadomość przestrzenna. Kiedy słuchałem muzyki z jednego, a potem z pary stereofonicznych urządzeń HomePod 2, zauważyłem, że często dźwięki nie wydawały się pochodzić bezpośrednio z HomePods (dzięki Spatial Audio!). Niektórzy dochodzili z lewej strony, inni z prawej, a jeszcze inni (zwykle, choć nie zawsze, wokale) z martwego punktu. Najciekawsze były jednak te dźwięki, które prawie mnie omijały; odbiły się od tylnej ściany (może metr od HomePod 2), a następnie wzniosły się i, jak sądzę, odbiły się od ścian do sufitu tutaj do moich uszu.

Ulanoff nazwał parowanie stereo nowych HomePodów „imponującym”, dodając, że niektóre utwory brzmiały tak, jakby „dochodziły z tyłu i przede mną. Scena dźwiękowa była tak szeroka i głęboka, że ​​nie miało znaczenia, gdzie stoję Pokój.” Warto zaznaczyć, że pierwsza generacja HomePods nie można używać w parze stereo z nowszym modelemWedług Apple’a.

Elementy wewnętrzne HomePoda 2023

Elementy wewnętrzne nowego HomePoda drugiej generacji

Wizualnie nowy HomePod jest bardzo podobny do oryginalnego inteligentnego głośnika, ale ma większy podświetlany interfejs dotykowy i nieco krótszą konstrukcję. Wewnętrznie nowy model ma o dwa głośniki wysokotonowe i mikrofony mniej niż oryginalny HomePod, co prawdopodobnie było decyzją oszczędnościową. Według Ulanoffa głośniki wysokotonowe i mikrofony są „przechylone do góry, aby zapobiec zniekształceniom dźwięku spowodowanym odbiciami od dowolnej powierzchni, na której stoi głośnik”.

Podobnie jak oryginalny HomePod, nowy głośnik, dzięki połączeniu czterech mikrofonów i układu S7, może szybko przeanalizować swoje rozmieszczenie w pomieszczeniu i odpowiednio dostosować dźwięk w zaledwie 20 sekund. Wbudowany akcelerometr wykrywa również ruch, dzięki czemu głośnik może dostosować analizę pomieszczenia.

Nowy HomePod pojawia się około dwa lata po tym, jak Apple zaprzestał produkcji swojego oryginalnego inteligentnego głośnika. HomePod pierwszej generacji nie odniósł sukcesu rynkowego, na jaki liczył Apple, ze względu na wysoką cenę rynkową wynoszącą 349 USD i ograniczoną integrację z usługami stron trzecich. Przyjrzymy się bliżej nowemu HomePodowi, gdy zostaną opublikowane podglądy multimediów w piątek, 3 lutego, przed jego uruchomieniem.

Leave a Comment