Prawdopodobieństwo PS5 Pro jest wątpliwe, Insider słyszał więcej o PS6 niż o aktualizacji średniej generacji

W tym samym czasie co PlayStation 5 Wygląda na to, że dopiero zaczyna się podnosić po problemach z wysyłką i rozwojem crossgen, konsola ma już ponad dwa lata. Czy nadszedł czas, aby zacząć myśleć o PS5 Pro? W końcu PS4 Pro wystartowało dopiero trzy lata po systemie podstawowym.

Dobrze, zgodnie z wątkiem na Twitterze Toma Hendersona, który miał w przeszłości kilka kontaktów ze sprzętem Sony, PS5 Pro wydaje się mało prawdopodobną perspektywą. Chociaż Henderson nie wyjdzie od razu i nie powie, że aktualizacja PS5 średniej generacji się nie dzieje, mówi, że tak naprawdę jest słyszałem więcej o PlayStation 6 niż o jakimkolwiek PS5 Pro. Henderson dalej wyjaśnia, co jego zdaniem jest celem Sony zmniejszyć liczbę modeli PS5 w celu zmniejszenia kosztów produkcji i komplikacji. Wypuszczenie konsoli „Pro” mogło być dobrym biznesem w przeszłości, ale w dobie niedoboru krzemu i komponentów nie ma to już sensu.

Teraz, Hendersonie jest było napisane tak jak jest napisane Sony wypuści w tym roku nowy model PS5. Ten model ma wymienny dysk, dzięki czemu Sony może skupić się na jednym SKU, a nie na swoich obecnych modelach z dwoma dyskami i bez napędu. Według bieżnika Hendersona, tego nowego PS5 nie należy traktować jako PS5 Pro, a nawet PS5 Slim. Chociaż może być lżejszy i mieć wymienny dysk, ogólna estetyka i rozmiar maszyny prawdopodobnie niewiele się zmieni. Na dobre i na złe wygląda na to, że PS5 pozostanie wierne sobie dzięki… wyjątkowemu wyglądowi.

Oczywiście, weź to wszystko teraz z odrobiną soli, ale Henderson miał już wcześniej produkty Sony i wiele z tego, co mówi, ma sens.

Jakie są Twoje przemyślenia na ten temat? Czy PS5 Pro może Cię zainteresować? A może Sony lepiej skupić się na maksymalizacji obecnego PS5 i dalszym usprawnianiu produkcji, aby mieć pewność, że regularnie pojawiają się na półkach sklepowych?

Udostępnij tę historię

Facebook

Świergot

Leave a Comment