„Prędkość jest czynnikiem” w śmiertelnym wypadku z udziałem piłkarzy i personelu UGA

Według raportu policyjnego, dwaj pasażerowie na przednich siedzeniach, LeCroy i McClendon, mieli zapięte pasy biodrowe i naramienne. Dwaj pasażerowie na tylnym siedzeniu, Willock i Bowles, nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wszystkie poduszki powietrzne wystrzelone.

Raport policyjny wymienił właściciela jako Ean Holding z Belleville w stanie Illinois. Jest to podmiot stowarzyszony Enterprise Car Rental. W części dotyczącej ubezpieczenia w raporcie z wypadku jest on wymieniony jako osoba samoubezpieczająca się.

Dochodzenie wykazało, że nadmierna prędkość i początkowy kontakt z krawężnikiem i drzewem były „najbardziej szkodliwe” w powodowaniu śmiertelnych obrażeń. Na tym obszarze obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 mil na godzinę, ale policja nie podała, jak szybko mógł jechać SUV, kiedy rozbił się o 2:45 w niedzielę.

Ratownicy zostali wysłani o 2:48 i przybyli o 2:55. Według rzecznika policji hrabstwa Athens-Clarke, nic nie wskazywało na to, że w wypadku uczestniczył alkohol.

Koroner hrabstwa Clarke, Sonny Wilson, powiedział, że kierowca przeszedł rutynowe testy toksykologiczne. Taki jest protokół, gdy kierowca ginie w wypadku, powiedział Wilson. Oczekuje się, że te ustalenia toksykologiczne potrwają kilka tygodni.

Nie przeprowadzono sekcji zwłok dwóch osób, które zginęły w katastrofie, powiedział Wilson.

Ekspedycja uderzyła również w furgonetkę Forda Transita z 2017 roku na parkingu kompleksu mieszkalnego, gdzie została zatrzymana.

Wypadek jest nadal badany – poinformowała policja.

Trwają uroczystości pogrzebowe 24-letniego LeCroya odbył się w środę w Toccoa. Planowane jest nabożeństwo żałobne dla Willocka, ale szczegóły nie zostały ujawnione. Piłkarze Gruzji zostaną przewiezieni na pogrzeb autokarem drużyny.

Pisarz Alexis Stevens przyczynił się do powstania tego raportu.

Leave a Comment