Premier Japonii ostrzegł, że kraj przestanie „funkcjonować jako społeczeństwo”, jeśli spadek liczby ludności będzie się utrzymywał

[Source]

Japoński premier Fumio Kishida zadeklarował pilną potrzebę polityki przeciwdziałania spadającemu wskaźnikowi urodzeń w kraju, nazywając to „teraz albo nigdy”.

„Japonia stoi na krawędzi tego, czy możemy nadal funkcjonować jako społeczeństwo” Osobiście powiedział ustawodawcom na otwarciu tegorocznej sesji Sejmu w poniedziałek. „Skupienie się na zasadach dotyczących dzieci i rodzicielstwa to kwestia, która nie może czekać i nie może zostać opublikowana”.

W ostatnich latach, Japonia — ledwie populacja 125 milionów — przeżywa gwałtowny upadek wskaźnik urodzeń. W 2022 r. kraj odnotował rekordowo niską liczbę urodzeń poniżej 800 000. Według badań opublikowanych przez Lancet Oczekuje się, że w 2020 roku populacja Japonii spadnie poniżej 53 milionów ludzi do końca wieku w obecnym tempie.

Aby rozwiązać ten problem, Kishida twierdził, że do czerwca podwoi fundusze rządowe na programy dla dzieci i ujawnił plany utworzenia nowej agencji rządowej dla dzieci i rodzin, która ma rozpocząć działalność w kwietniu 2023 r.

Więcej od NextShark: Starsza Filipinka dochodzi do siebie po brutalnym ataku w Nowym Jorku

„Musimy zbudować ekonomię społeczną opartą na dzieciach, aby odwrócić sytuację [low] wskaźnik urodzeń” – powiedział premier wyjaśniono.

Chociaż rząd krajowy próbował w przeszłości wdrożyć podobne polityki i zachęty zachęcające do rodzenia dzieci, jak dotąd nie powiodły się.

Jako jedno z najdroższych na świecie miejsc do wychowywania dzieci, spadający wskaźnik urodzeń w Japonii przypisuje się rosnącym kosztom utrzymania, możliwościom pracy i edukacji kobiet, większemu dostępowi do antykoncepcji, brakowi integracji i wolności jednostki, kulturze korporacyjnej i trudnym warunkom ekonomicznym. warunki.

Więcej od NextShark: Tony Hinchcliffe dzieli się rasistowskimi komentarzami po tym, jak azjatycki komik przedstawia go w Teksasie

Oprócz trwającego kryzysu w kraju, średnia długość życia w Japonii znacznie wzrosła, osiągając medianę wieku 49 lat.

Z jedną z najstarszych populacji na świecie – drugą po Monako – rosnąca starsza populacja Japonii oznacza kurczącą się siłę roboczą i możliwość utraty jednej piątej populacji do 2050 r.

Ale pomimo kryzysu w Japonii, mieszkańcy i konserwatywni urzędnicy rządowi pozostają wrogo nastawieni do imigracji.

Więcej od NextShark: Chińscy studenci sfilmowali, jak krzyczą na japońskiego studenta, blokując jego prezentację na temat Tajwanu na brytyjskim uniwersytecie

Powiązane historie:

Podoba Ci się ta zawartość? Przeczytaj więcej o NextShark!

Nowa mobilna klinika oferuje teraz bezpłatne testy na COVID-19 w Chinatown w Los Angeles

Leave a Comment