Premiera dokumentu śledczego Bretta Kavanaugha „Sprawiedliwość” w Sundance – Deadline

Dyrektor Douga Limana mówi jego samofinansowanie Bretta Kavanaugha film dokumentalny Sprawiedliwośćktóry miał swoją premierę w piątek wieczorem w Sundance, może być daleki od zakończenia, ponieważ nowe wskazówki zaczęły pojawiać się w ciągu pół godziny od ogłoszenia ściśle tajnego projektu w czwartek.

„Myślałem, że film się skończył… Myślałem, że jestem na haczyku. Jestem na Sundance, myślałem, że mogę sprzedać film” – powiedział ze smutkiem Liman podczas pytań i odpowiedzi po światowej premierze swojego pierwszego filmu dokumentalnego, Rewatch przez zarzuty napaści na tle seksualnym przeciwko sędziemu Sądu Najwyższego Brettowi Kavanaughowi podniesione podczas przesłuchania potwierdzającego w 2018 r. Film podąża za wskazówkami, które FBI najwyraźniej zignorowało w dochodzeniu, które rozpoczęło się po tym, jak dr Christine Blasey Ford oskarżyła Kavanaugh o napaść na nią na przyjęciu w 1982 r., kiedy byli oboje licealiści w Maryland.

Sprawiedliwość zwraca baczną uwagę na twierdzenia innej kobiety, Deborah Ramirez, która również zgłosiła się w trakcie przesłuchań, że w 1983 roku pijany Kavanaugh, student pierwszego roku na Uniwersytecie Yale, obnażył się na zgromadzeniu kilku młodych ludzi. ludzie na kampusie.

“Sprawiedliwość”

Utwórz syndykat

CAA zajmuje się sprzedażą, która natychmiast stała się najgorętszym nabytkiem podczas pierwszego osobistego wydarzenia w Sundance od 2020 roku. Sprawiedliwość premiera w przepełnionym teatrze spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Dokument był trzymany w tajemnicy i został ogłoszony dopiero na otwierającej konferencję prasową dzień wcześniej.

Być może najbardziej wybuchowym odkryciem filmu jest to, że FBI nie zastosowało się do wskazówki Maxa Stiera, kolegi z Yale, kiedy Ramirez i Kavanaugh byli w szkole, który powiedział, że powiedziano mu o podobnym rzekomym incydencie, w którym Kavanaugh się naraził. do innej studentki. Film zawiera nagrane oświadczenie Stiera, jedną z 4500 wskazówek dla gorącej linii FBI utworzonej po ujawnieniu się Ramireza i Blaseya Forda.

Liman powiedział, że filmowcy nie spotkali się jeszcze z żadną reakcją, ale czuł się zagrożony przez filmowców i osoby, z którymi rozmawiano w filmie. Sprawiedliwość Stąd potrzeba zachowania najwyższej tajemnicy, która obejmowała poproszenie wszystkich osób zaangażowanych w film o podpisanie umowy o zachowaniu poufności.

„Maszyna użyta przeciwko każdemu, kto zabierze głos… wiedzieliśmy, że maszyny zostaną skierowane przeciwko nam” – powiedział Liman. „Film nie zostałby pokazany na Sundance, byłby nakaz”, gdyby wcześniej wyciekł.

Producent Amy Herdy, również w Q&A, zbadała inne celebrytki oskarżone o niewłaściwe zachowanie seksualne, w tym Woody’ego Allena, w serialu dokumentalnym z 2021 roku. Allen vs. Pomioti potentat przemysłu muzycznego Russell Simmons 2020 dok w nagraniu. Film został wyprodukowany wspólnie z Limanem przez zdobywcę Oscara Dana Cogana i nominowaną do Oscara reżyserkę Liz Garbus. Film został wyprodukowany przez firmę produkcyjną Cogana i Garbusa, Story Syndicate.

Herdy powiedział, że ma nadzieję, że film „wywoła oburzenie i wywoła dochodzenie z uprawnieniami do wezwania do sądu”.

Blasey Ford pojawia się na krótko w pierwszych kilku minutach filmu. Fragmenty jego dramatycznych zeznań przed Senacką Komisją Sądownictwa pomagają opowiedzieć jego historię. Liman powiedział, że nie zamieścił nowego wywiadu przed kamerą z Blaseyem Fordem, ponieważ „wykonał swoją część. Zrobił więcej niż tylko swoją część dla tego kraju. Zrobił wystarczająco dużo na 10 żyć.

Po ogłoszeniu przez festiwal premiery dokumentu Liman powiedział w oświadczeniu: „Nie powinno być trudno przeprowadzić otwartą i szczerą rozmowę na temat tego, czy sędzia Sądu Najwyższego jako młody mężczyzna napadł na wiele kobiet. Dzięki temu fantastycznej ekipie śledczej i odważnym duszom, które powierzyły nam swoje historie, Sprawiedliwość kontynuuje, gdzie śledztwo FBI w sprawie Bretta Kavanaugha zakończyło się żałośnie. Film analizuje nasz proces sądowniczy i stojące za nim instytucje, podkreślając błędy biurokratyczne i zagarnianie władzy politycznej, które nadal mają duży wpływ na nasz kraj.

Kavanaugh został nominowany przez prezydenta Trumpa na następcę odchodzącego na emeryturę sędziego Anthony’ego Kennedy’ego w lipcu 2018 r. Senacka Komisja Sądownicza przeprowadziła wstępne przesłuchania zatwierdzające Kavanaugha w dniach 4-7. do września. 16 września Washington Post ujawnił bombę, którą Blasey Ford oskarżył Kavanaugh o napaść seksualną na nią w 1982 roku, kiedy oboje byli nastolatkami w Bethesda w stanie Maryland.

We fragmencie zeznań kongresowych dyrektora FBI Christophera Wraya widocznym w filmie, G-man przyznaje, że wskazówki dotyczące Kavanaugha zostały przekazane Białemu Domowi Trumpa. Film kończy się, gdy wiceprezydent Mike Pence ogłasza, że ​​​​głosowanie Senatu 50-48 potwierdza dożywotnią nominację Kavanaugha do Sądu Najwyższego.

W dokumencie zauważono, że Kavanaugh odmówił komentarza filmowcom. W przeszłości kategorycznie zaprzeczał wszystkim zarzutom.

Jedną z najbardziej wpływowych decyzji Kavanaugha od czasu wniesienia sprawy do sądu było jego głosowanie w zeszłym roku za unieważnieniem sprawy Roe przeciwko Wade, decyzji Sądu Najwyższego z 1973 r., która zalegalizowała aborcję. W decyzji 6-3 dołączyli do niego inni konserwatyści, w tym Amy Coney Barrett, która została potwierdzona na korcie w 2020 roku.

Leave a Comment