Premiera Fire Emblem Engage na Nintendo NYC wydawała się dość niezwykła

Pomijając czynnik ludzki, kolejka zaczęła się przesuwać, personel wpuszczał po około dziesięciu ludzi na raz. Byłem podekscytowany, nie mogłem się doczekać, aby zobaczyć, co sklep przygotował dla nieco rozbieżnych czerwonych i niebieskich projektów postaci Fire Emblem Engage. Kiedy więc od niechcenia przewijałem w kierunku wejścia, aby wejść do sklepu, byłem nieco zaskoczony całkowitym brakiem oznakowania Fire Emblem.

Zdjęcie: James Mielke/Nintendo Life

Po tym, jak został pobity na śmierć przez DLC z postacią z Fire Emblem Smash Bros. przez lata mogłeś pomyśleć, że premiera Engage będzie wymagała banera lub stojaka, ale piątkowa premiera była rozczarowująca. Jasne, całe logo Pokémon Scarlet/Violet kosztowało sporo grosza, więc nie trzeba go wyrzucać, ale nigdzie nie było wyświetlaczy Engage, z wyjątkiem samotnego kiosku wyświetlającego grę, a co, jeśli gra jest bezczynna na polu bitwy. mapa, nie jest zbyt ekscytującym zegarkiem. Ponadto, w przeciwieństwie do ostatnich pół tuzina wydarzeń, nie było plakatów, naklejek ani magnesów oferowanych wczesnym użytkownikom.

Premiera Fire Emblem Engage NYC
Zdjęcie: James Mielke/Nintendo Life

Tak więc, nie mając w ofercie żadnych gadżetów ani materiałów promocyjnych związanych z Engage dla naszej rozrywki, rozmawialiśmy z niektórymi fanami Fire Emblem w kolejce o tym, co sprawiło, że w zimowy piątkowy poranek w Nowym Jorku wstali z łóżka, aby ustawić się w kolejce po Fire Emblem.

NL: Cześć, jak masz na imię?

„Winstona”.

Co czekało w kolejce do Fire Emblem Engage dziś rano?

„Jestem fanem Fire Emblem od czasu Przebudzenia. Odwiedzam Nowy Jork – kiedyś tu mieszkałem – to mój pierwszy raz od [Nintendo NYC] było Nintendo World, więc pomyślałem, że to dobry moment na uruchomienie Fire Emblem Engage i słyszałem kilka ekscytujących rzeczy na temat tej gry.

Otrzymujesz wydanie regularne czy wydanie boskie?

„Dostaję Divine Edition”.

Czy jako fan Fire Emblem nie możesz się doczekać, ile wsparcia otrzymała ostatnio marka?

– Jestem, zwłaszcza odkąd to usłyszałem [at the time] Przebudzenie może być jego ostatnim huraganem. Myślę, że inteligentny [Systems] nie spodziewałem się, że wybuchnie po przebudzeniu – to mnie w to wciągnęło – więc cieszę się, że zyskało ekspozycję, jaką ma, nawet jeśli [Smash Bros. fans] ktoś mógłby pomyśleć, że to za dużo. Po to tutaj jestem.”


N.L.: Dzień dobry. Czy możesz nam powiedzieć, jak się nazywasz?

„Eli”.

Premiera Fire Emblem Engage NYC
Boskie zaprawdę – Zdjęcie: James Mielke/Nintendo Life

Co sprawiło, że wstałeś z łóżka o 8 rano, aby stanąć w kolejce do Nintendo NYC?

„Ponieważ zamówienia w przedsprzedaży są wyprzedane w sprzedaży detalicznej, jest to jedyna szansa na zdobycie konkretnie Boskiej Edycji. Oczywiście nowe amiibo też [holds up a Marth amiibo]”.

[points at Eli’s Amiibo] Czy to nie jest reedycja?

„Właściwie to pierwsze amiibo Fire Emblem”.

Co sądzisz o rozwoju Fire Emblem jako franczyzy Nintendo?

“Myślę [the franchise] Trochę poszło z Fire Emblem Radiant Dawn i Ike, ale myślę, że więcej graczy i nowych graczy przybyło do serii z Awakening, a następnie Fates and Echoes i Three Houses. Teraz Fire Emblem stał się bardziej popularny jak Mario i Pokémon. Oczywiście Pokémon jest bardziej popularny, ale z drugiej strony Fire Emblem zyskuje tę popularność dzięki DLC Smash Bros.


Tak więc, niezależnie od tego, czy Nintendo NYC przy każdej premierze równie dobrze prezentuje czerwony dywan, fani nadal bardzo kochają grę strategiczną Nintendo. Gdyby tylko Intelligent Systems i Nintendo mogły zainwestować tyle energii w swoją drugą franczyzę strategiczną, Postępowe wojnyfani gier strategicznych będą rozpieszczani.

Premiera Fire Emblem Engage NYC
Zapakuj je też do torby — Zdjęcie: James Mielke/Nintendo Life

Leave a Comment