Prezesi stąpają ostrożnie po tegorocznym globalnym zgromadzeniu

Ten artykuł pojawił się po raz pierwszy w Rano. Otrzymuj poranne recenzje bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą od poniedziałku do piątku do 6:30 czasu wschodniego. zamówienie

wtorek, 24 stycznia 2023 r

Dzisiejszy biuletyn jest tutaj Julia Hyman, prezenter i korespondent Yahoo Finance. Śledź Julię na Twitterze @juleshyman. Przeczytaj tę i inne wiadomości rynkowe, gdziekolwiek jesteś Aplikacja Yahoo Finance.

Jedno z częstych oskarżeń pod adresem uczestników Światowe Forum Ekonomiczne W Davos rozmawiają o zmianach klimatycznych, a potem lecą prywatnym odrzutowcem do Zurychu.

WEF powiedział, że zrekompensuje wszystkie te podróże, kupując kredyty węglowe. Niektórzy dyrektorzy generalni zareagowali, reklamując mniejszy ślad węglowy.

Ale dyrektorzy i światowi liderzy, z którymi rozmawialiśmy w zeszłym tygodniu, wydawali się coraz bardziej świadomi tego, jak są postrzegani poza swoją bańką w Alpach Szwajcarskich i próbują odnieść się do tego postrzegania.

Jak napisał mój kolega Brian Sozzi we wczorajszym Morning Brief, uczestnicy Światowego Forum Ekonomicznego nie zwracał zbytniej uwagi na Elona MuskaChociaż Musk znów strzelał na spotkaniu roku.

Ignorowanie antagonistycznego miliardera nie oznacza jednak, że postępowanie w Davos nie zyskało nowej samoświadomości na temat tego dorocznego zgromadzenia światowej elity.

„Jest to coś, czego ludzie są teraz bardzo świadomi i stają się coraz bardziej świadomi”, dyrektor generalny S&P Global Doug Peterson powiedział nam w Davos. Peterson powiedział, że lata w reklamach podróży międzynarodowych. Zespół Yahoo Finance leciał samolotem komercyjnym z innym czołowym dyrektorem w USA w drodze powrotnej do Stanów w ten weekend.

Widok lotniska Kloten w Zurychu, gdy prywatne i VIP odrzutowce przylatują na doroczne spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w Davos, 17 stycznia 2023 r., w Zurychu, Szwajcaria. (Zdjęcie: Michele Cramer/Agencja Anadolu za pośrednictwem Getty Images)

Ale to nie tak jak internetowe trolle czy aktywiści klimatyczni Gretę Thunberg których głos wzniósł się tak wysoko tam, gdzie mieszkają dyrektorzy generalni. Kierownictwo powiedziało, że Yahoo Finance słyszało od lokalnych społeczności i pracowników, że oczekują od firm dobrych partnerów.

„Żyjemy dziś w świecie, w którym nasi pracownicy chcą nas poznać jako ludzi” — powiedział dyrektor generalny Cisco, Chuck Robbins. „Nasi pracownicy naprawdę dbają o kulturę. Dbają o Twój cel. W rzeczywistości, jeśli spojrzysz na niektóre z najnowszych ankiet, pracownicy powiedzą Ci, że wynagrodzenie nie jest już numerem jeden”.

W szczególności dyrektorzy ds. technologii są w pełni świadomi optyki urządzania wystawnych przyjęć w Davos przy jednoczesnym ograniczaniu wydatków w domu. Dyrektor generalny Cloudflare, Matthew Prince, postanowił to stonować w tym roku, decydując się nie organizować typowej dla firmy imprezy z gorącymi biletami. (Cloudflare sponsorował wciąż popularny Piano Bar.)

„To po prostu nie wydawało się odpowiednim rokiem do świętowania” powiedział książę. „Kiedy widzimy, jak wiele firm zwalnia ludzi, kiedy widzimy, jak ludzie w branży technologicznej naprawdę walczą, latanie dużym głośnikiem i wydawanie mnóstwa pieniędzy na fantazyjne przyjęcie nie było dobrym pomysłem”.

Prince wydawał się rzucać cień na Microsoft, który podobno gościł Stinga i 50 uczestników na imprezie na początku tygodnia przed wybuchem wiadomości. Firma zwolniła 10 000 osób.

Salesforce zorganizowało również przyjęcie z upragnionymi, trudnymi do zdobycia zaproszeniami, w którym wystąpiła frontmanka Chrissie Hynde z The Pretenders.

Ale ta uroczystość nie trwała długo między wiadomością o strzelaninie na początku tego miesiąca a poniedziałkowym objawieniem aktywiści Elliott Management i Jeff Ubben’s Private Equity przejęli udziały w gigantze oprogramowania. Inwestorzy również zauważyli rozdźwięk. I możesz poczuć otwarcie.

Tego typu imprezy – niektóre z założonymi tematami, takimi jak zrównoważony rozwój – mają na celu zilustrowanie, że Davos nie jest ponurym zgromadzeniem światowych przywódców, przywódców politycznych i organizacji pozarządowych, ale szansą dla tych, którzy osiągają wysokie wyniki. aby uzyskać dużo czasu na twarz ze współpracownikami podczas skoncentrowanego okresu.

Tegoroczna konferencja pokazała również, czasami niewygodnie, dyrektorów generalnych próbujących przekroczyć trudną granicę między biznesem a filantropią, co jest jednym z wyzwań tak zwanego kapitalizmu interesariuszy.

Dyrektor generalny BlackRock, Larry Fink, który opóźniał inwestowanie w ESG dla swojej gigantycznej firmy zarządzającej pieniędzmi, został zaatakowany przez aktywistów po obu stronach przejścia za posunięcie się za daleko i za mało.

„Ataki są teraz osobiste” powiedział Fink podczas panelu w zeszłym tygodniu.

Co ta cała samoświadomość i wrażliwość Davos oznacza dla inwestorów?

Chyba więcej ostrożności i czujności ze strony firm i ich menedżerów.

Wraz ze spowolnieniem globalnej gospodarki – i była to ożywiona debata wśród dyrektorów generalnych w Davos Jak dużo — oczekuj trochę więcej taktu od Corporate America 2023. I to nie tylko w bilansie, ale także w zarządzaniu publicznym wizerunkiem.

Co dziś obejrzeć

Gospodarka

  • 8:30 czasu wschodniego: Nieprodukcja Rezerwy Federalnej FiladelfiiStyczeń (-17 w zeszłym miesiącu, po korekcie -12,8)

  • 9:45 czasu wschodniego: S&P Globalny PMI dla przemysłu w USAStyczniowe wstępne (oczekiwane 46,0, 46,2 w zeszłym miesiącu)

  • 9:45 czasu wschodniego: S&P Global US Services PMIStyczniowe wstępne (oczekiwane 45,3, 44,7 w zeszłym miesiącu)

  • 9:45 czasu wschodniego: S&P Global US Composite PMIStyczniowe wstępne (oczekiwane 46,4, 45,0 w zeszłym miesiącu)

  • 10:00 czasu wschodniego: Indeks produkcji Richmond FedStyczeń (oczekiwany -5, ostatni miesiąc 1)

  • 10:00 czasu wschodniego: Warunki biznesowe Richmond Fedstyczeń (-14 w poprzednim miesiącu)

Przychody

  • Korporacja Microsoft (MSFT), 3M (MMM), Johnsona i Johnsona (JNJ), Hasbro (JEST), Halliburtona (HAL), Lockheed Martin (BMI), Komunikacja Verizona (VZ), Lockheed Martin (BMI), General Electric (GE), Firmy turystyczne (TRW), Capital One Financial (COF), Instrumenty z Teksasu (TXN)

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance Jabłko lub Android

Śledź Yahoo Finance Świergot, Facebook, Instagram, Flipboard, Linkedinoraz youtube

Leave a Comment