Projekt raportu zwiadowczego jednego zespołu NFL na temat Brocka Purdy’ego ujawnia, w jaki sposób stał się „panem nieistotnym”

na NFL raport ze skautingu drużyny, był najbardziej rzucającą się w oczy informacją w rubryce ocen końcowych wszystkich kategorii. Czyta tylko dwa słowa wielkimi literami.

NIE ZAINTERESOWANY

Taki był opis jednej z drużyn NFL zeszłej wiosny, kiedy oceniano rozgrywającego ze stanu Iowa Brocka Purdy’ego. Szczerze mówiąc, ta organizacja NFL nie powinna czuć się źle z powodu oceny. Purdy prawie nie odpadł w 2022 roku, pozostając do ostatniego wyboru w drafcie, w sumie nr 262. Jednak była gwiazda stanu Iowa jest teraz tylko o jeden mecz od poprowadzenia zespołu San Francisco 49ers do Super Bowl. W ten weekend został dopiero piątym rozgrywającym debiutantem, który rozpoczął grę o tytuł konferencji, a żaden z poprzednich czterech nie był w stanie pomóc swojej drużynie w Super Bowl.

Awans Purdy’ego do „Mr. Bez znaczenia” była jedną z najbardziej niezwykłych historii sezonu NFL. Atletyczny przejrzał wstępny raport skautingu drużyny NFL, aby dowiedzieć się, dlaczego czteroletni rozgrywający startujący w college’u wytrzymał tak długo w drafcie, a następnie porozmawiał z trenerem, który napisał raport, i zapytał, pod warunkiem zachowania anonimowości ze względów konkurencyjnych, co widzi w Purdy, którego inne zespoły mogły przegapić i dlaczego 23-latek tak idealnie pasuje do 49ers.


Książka o Purdy zeszłej wiosny miała mniej niż idealny rozmiar przy 6-0 1/2 i 212 funtach. Rozmiar jego dłoni jest również mniejszy niż idealny: 9 1/4 cala. Nie był pod wrażeniem jego atletyzmu w 2022 NFL Scouting Combine. Pobiegł 4,84 40 i skoczył wzwyż 27 cali. Trener napisał w swoim raporcie: „Nie poszło dobrze, zawodnik z ograniczoną sylwetką. Bardzo dojrzały i doświadczony. Dobrze rzucony”.

Mocne strony Purdy’ego polegały na tym, że był „BARDZO” doświadczony w 48 startach w college’u i dobrze radzi sobie z grą, dzięki czemu rutynowe zagrania są spójne. Był kreatywny, gdy gra się rozwija i „naprawdę dobrze wykonuje swoje postępy”.

Słabe strony: „Piłowany… niezbyt dobry atleta… ograniczona ręka, zarówno w zakresie siły, jak i repertuaru rzutów”.

Purdy potrzebował serii kontuzji, aby dostać swoją szansę w San Francisco w tym sezonie. W drugim tygodniu 49ers stracili startera Treya Lanca złamana kostka. Potem na początku grudnia Jimmy’ego Garoppolo zranił się w nogę i San Francisco zwróciło się do Purdy’ego. Był doskonały, notując stosunek 13 do 4 TD-INT, wykonując 67 procent swoich podań, uzyskując ocenę 107,3, prawie dwa punkty wyższą niż jakikolwiek QB NFL z wystarczającą liczbą prób zakwalifikowania się. Jeszcze bardziej imponujące jest to, że Purdy ma bilans 7-0 jako początkowy rozgrywający 49ers.

Trener NFL, który napisał raport zwiadowczy, powiedział w poniedziałek: „Największą rzeczą, która wyróżniała się od jego filmu z college’u i (49ers GM) Johna Lyncha rzeczywiście powiedział to kilka tygodni temu, to jego atletyzm. Nie pamiętam, żeby poruszał się w ten sposób w stanie Iowa i nie radził sobie dobrze na testach. Skoczył 27 cali, co jest okropne. Pobiegł 4,85 (4,84). Ma krótkie ręce, naprawdę krótkie, i ma małe dłonie. Ma 6-1, a jego ręka jest w porządku. Tego kretyna po prostu nie było. Jego krótki wahadłowiec był OK – 4,45 – nie wybitny.

„Wygląda na to, że każdego roku jest dwóch lub trzech facetów, którzy dużo grali w college’u. Zbudowali i znają podręcznik gry na wylot, ale są po prostu fizycznie ograniczeni. Grają tak dużo, że dostajesz naprawdę dobry pomysł na to, czego nie mogą zrobić, a czasem pomaga to facetom, którzy nie grają tak dużo, ponieważ ich brodawki nie są tak widoczne.

Ocena rozgrywających z college’u zawsze była szczególnie irytująca dla NFL. Trener powiedział, że jedna szkoła myślenia jest taka, że ​​jeśli wybierasz QB w pierwszej rundzie, musi on być elitarny w jednej rzeczy. „To była cała debata Maca Jonesa“, powiedział. “W czym jest jedna rzecz, w której jest naprawdę dobry? Cóż, bardzo dobrze przetwarza i jest bardzo dokładny, co trudno zobaczyć fizycznie. Chodziło o Joe Burrow (kiedy stamtąd wyszedł LSU), aż wszyscy do niego podeszli. Joe jest szybki, ale niezbyt szybki. Jego ramię jest dobre, nie świetne. Ale to było: Hej, on jest tylko zawodnikiem. Facet jest bardzo, bardzo dobry w rozgrywającym. Jeśli chodzi o ten czynnik, po prostu z niego wycieka.

Purdy był skutecznym biegaczem Stan Iowa, rzucił się na 19 przyłożeń i prawie 1200 jardów w swojej karierze, ale martwił się, jak dobrze jego koła przełożą się na następny poziom. „Na studiach ludzie mają znacznie niższy standard odtwarzania muzyki i przejeżdżania ludzi niż w NFL” – powiedział trener NFL. – Widzieliście to razem Zacha Wilsona, Johnny Manziel, Tim Tebow – faceci, którzy wyglądali na szybkich w college’u, ale po prostu nie są wystarczająco szybcy w NFL. Mogli przejechać ten D-end lub oderwać się od tego obrońcy na studiach, ale dostali się do NFL. Ale Purdy w pewnym sensie to utrzymał i prawie przekroczył swój poziom zwinności w NFL. Zastanawiam się, co robił poza sezonem (przygotowując się do NFL).


Purdy przebiegł 4,84 40 jardów w kombajnie 2022. (Kirby Lee/USA Today)

Trener powiedział, że ofensywa Purdy’ego w Iowa State obejmuje wiele biegów, Q-reads i RPO, ale nie było wielu prawdziwych zbiórek, które widzieli zwiadowcy Burrow czy Jones. przeciwko 49ers w grach Zatoka tampa, Waszyngton oraz Seattle W szczególności, jak powiedział trener, Purdy wykazał się pewnym polem manewru, boczną szybkością i zwinnością, których nie widział przed wejściem do NFL. The kowbojePowiedział, że który jest naprawdę atletyczny w obronie, uważa, że ​​Purdy był najlepszym, jakiego ktokolwiek miał do tej pory w NFL.

„Ale”, powiedział trener, „myślę, że to, co sprawia, że ​​naprawdę odnosi sukcesy, to to, że przetwarza wiele informacji, ponieważ dużo się ruszają, zmieniają, zabijają i ostrzegają przed tym atakiem. Może być trudno po prostu pstryknąć piłkę i wiedzieć jak oddać piłkę. Jego opanowanie późno — nie popełnił wielu głupich błędów — było naprawdę imponujące. Miał jeden (niedziela), kiedy wyrzucił piłkę i prawie zakończył połowę, i można było zobaczyć Kyle’a (Shanahan) zagraj go pod listą obecności przez 10 sekund. Te sztuki nie były zbyt często pokazywane.

Zapytany, gdzie jego zdaniem Purdy zostanie powołany w tym roku, trener powiedział, że prawdopodobnie w drugiej lub trzeciej rundzie.

„Nie doceniliśmy jego zwinności i prawdopodobnie jego strony mentalnej, a San Francisco jest do tego idealne, ponieważ bardzo cenią to w swojej ofensywie” – powiedział. „W San Francisco może działać, działać i prowadzić grę, wyświetlać ją i zarządzać nią. To nie tak, że gra w systemie takim jak Buffalo, gdzie Rachunki polegać na Josha Allena siadasz i po prostu uderzasz piłkę po całym boisku, gdzie myślisz: „O mój Boże, jak robisz te strzały?”

„W San Francisco nie polegają na produkcji rozgrywających tak bardzo, jak większość drużyn. Pomaga im również najlepszy lewy sprzęt, jeden z najlepszych ciasnych końcówek, jeden z najlepszych biegaczy, jeden z najlepszych rozkładających i bardzo dobra obrona – są załadowani wokół niego.

Trener nie może się doczekać, aby zobaczyć, jak Purdy zmierzy się Orły W mistrzostwach NFC. „Filadelfia robi wiele, by rzucić ci wyzwanie jeden na jednego,\ gdzie muszą wykonywać trudne rzuty – jest dużo pośpiechu w pięciu graczy, dużo relacji z pułapkami na czytanie – może to utrudnić rozgrywającemu … Ciekawie będzie zobaczyć, jak go zaatakują, zwłaszcza jeśli nie będą w stanie kontrolować go tak, jak chcą.

(Górne zdjęcie: Thearon W. Henderson/Getty Images)

Leave a Comment