Przy brzęczyku: Indiana 80, Illinois 65 — w pomieszczeniu

Szybkie przemyślenia na temat zwycięstwa Illinois 80-65:

Jak to się stało

Indiana wcześnie przegrała 4: 0, co zmusiło Mike’a Woodsona do ogłoszenia wcześniejszej przerwy. Hoosiers odpowiedzieli kolejnymi 12 punktami i wyszli na ośmiopunktową przewagę 14:38. Początkowo po raz pierwszy osiągnął wynik dwucyfrowy przy 18-7 po layupie Jordana Geronimo i rozciągnął go do 14 przy stanie 26-12 z 8:15 pozostawionym przez Jalen Hood-Schifino. Hoosiers zbudowali 19-punktową przewagę w ciągu pierwszych 20 minut, ale Illinois obniżyło ją do 10 w przerwie. Mimo to było to imponujące 20 minut dla Hoosiers, ponieważ Trayce Jackson-Davis i Geronimo zdobyli po 13 punktów, a Hood-Schifino zdobył 10 punktów w 20 minut pierwszej połowy.

Indiana przesunął prowadzenie z powrotem do 18 na wiadrze Jackson-Davis o godzinie 14:51 w drugiej połowie. Hoosiers powiększyli swoją przewagę do 21 po trafieniu za 3 punkty Millera Koppa na 12:19 przed końcem, ale Coleman Hawkins odpowiedział własnym trafieniem za 3 punkty zaledwie 11 sekund później i wyrównał wynik 62-44 po przerwie dla mediów do lat 12. Prowadzenie Indiany wróciło do 21 po tym, jak wiadro Jackson-Davis dało wynik 66-45 na 10:12 przed końcem. Indiana odwrócił mecz trzy razy w mniej niż dwie minuty, a Illini dotarli na 15, 66-51, na 8:27 przed końcem. Trzypunktowy Terrence Shannon z 7:48 do lewej dał Indianie prowadzenie 66-54. Hoosiers zatrzymali zryw 9-0 Illini wiadrem Treya Gallowaya na 7:17 przed końcem. Po nieudanym skoku Shannona, Galloway strzelił gola w następnym posiadaniu, zwiększając prowadzenie IU do 16 na 6:36 przed końcem. Przez resztę drogi Indiana nigdy nie była poważnie kwestionowana. Zwycięstwo, drugie zwycięstwo Indiany na wyjeździe w tym sezonie, poprawiło Hoosiers do 12-6 w klasyfikacji generalnej i 3-4 w grze Big Ten.

Wybitny wykonawca

Jackson-Davis dominował z 35 punktami w strzelaniu 15 na 19. All-American napastnik dodał dziewięć zbiórek, pięć asyst i trzy zablokowane strzały w 35 minut.

Statystyki, które się wyróżniają

Nie był tak mocny jak mecz z Wisconsin, ale Indiana zagrała mocno defensywnie w czwartkowym zwycięstwie. Hoosiers utrzymywali Illini zaledwie 0,95 punktu na posiadanie i strzelali zaledwie 38,7 procent z gry.