Rada Carolyn Hax dla księcia Harry’ego i rodziny królewskiej

Komentarz

Felietonistka Washington Post, Carolyn Hax, nie śledzi dramatu brytyjskiej rodziny królewskiej. Unikał wywiadu z Oprah Serial dokumentalny Netflixa i najświeższe klipy informacyjne Nowa książka księcia Harry’ego. Jej wymówka: „Dla mnie to Kardashianki z koronami”.

Ale brak wiedzy Carolyn o nieszczęściach Windsoru sprawia, że ​​ona też jest nim idealny osoba do rozważenia.

To pozwala mu zobaczyć sagę taką, jaka jest: rodzinnym niepokojem, o którym codziennie słyszy od swoich czytelników. Jeśli usunąć tytuły, sławę i ogromne bogactwo, sedno całego tego dramatu jest bardzo zwyczajne. Napięcia między teściami. Długo ropiejąca dynamika mocy rodzeństwa. Nieznośny ciężar oczekiwań rodziny. Kto nie może się komunikować?

Nasz codzienny podcast Post Reports przyprowadził Carolyn, a prowadząca Martine Powers zadała kilka pytań (napisanych przez producentów Jordana-Marie Smitha i Sabby’ego Robinsona) w oparciu o niektóre boleśnie prawdziwe sytuacje, które obserwatorzy rodziny królewskiej z pewnością rozpoznają. A Carolyn zaoferowała rady dla każdego, które każdy – nie tylko Harry, Meghan, Charles i William – mógł uznać za przydatne.

Oto najlepsze części rozmowy, zredagowane pod kątem długości i przejrzystości:

Posłuchaj całego odcinka podcastu Post Reports: „Pomocy! Moja rodzina jest po królewsku schrzaniona!

Moce Martine: Carolyn, oto pierwsze pytanie: „Mój brat niedawno opublikował pamiętnik, w którym szczegółowo omawia nasze bardzo osobiste sprawy rodzinne. Ponadto on i jego żona wydali film dokumentalny Netflix o naszym życiu i rodzinie. Czuję, że między nami było już tyle toksycznej komunikacji. Co powinienem zrobić? Czy powinienem się odezwać, czy też powinienem spróbować z nim porozmawiać, aby zobaczyć, czy w końcu uda nam się zatrzymać ten okropny cykl publicznego zawstydzania?

Karolina Hax: Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest to, że musisz iść do tej osoby. Bo gdyby związek się nie rozpadł, nic z tego by się nie wydarzyło. I myślę, że sposobem na naprawienie czegoś takiego jest przyznanie się do zepsucia. Dlaczego się zepsuł? Co osobiście zrobiłeś, aby rozwiązać ten problem?

Umiejętności: Brzmi to tak, jakbyś mówił, że musisz zadzwonić do tej osoby i powiedzieć: „Hej, zrobiłem to źle. Przyznam ci, że niektóre z tych rzeczy bolały lub że nie powinienem był tego robić.

Umiejętności: To trudna rozmowa.

Hax: Oczywiście. To, co widzę w związkach, które rozpadają się do tego stopnia, na tak długo i tak źle, to zwykle jakaś trudna rozmowa, która nie odbyła się wtedy, kiedy powinna., ponieważ ludzie tego unikali lub wycofywali się i bronili. I zamiast po prostu powiedzieć: „Dobra, masz rację, jestem na ciebie zły. Sam zrobiłeś wiele złych rzeczy, ale nie przeboleję tego, dopóki nie przyznam się do tych złych rzeczy, które zrobiłem” – ludzie nie chcą tego robić.

Staje się to jeszcze trudniejsze, gdy ktoś odpowiada na twój błąd jeszcze większym błędem. I myślę, że wielu ludzi ma pokusę, by powiedzieć: „Teraz jest. To, co zrobiłeś, było o wiele gorsze, co mnie rozgrzeszyło. A to nieprawda. Nadal jesteś odpowiedzialny za swoją rolę, nawet jeśli jest znacznie mniejszy.

Związek może być nie do zbawienia. Jednak lepiej jest rozpoznać, przyznać się i przeprosić za to, co zrobiłeś źle, nawet jeśli to tylko dla ciebie, tylko dlatego, że jest to właściwe.

Werdykt książki księcia Harry’ego: soczysty, humorystyczny, oburzony i smutny

Umiejętności: Wydaje się, że mówisz, że jako osoba, która została skrzywdzona, wyjdź i opublikuj wspomnienia z osobą, która cię skrzywdziła, że ​​to też jest złe. Publikowanie wspomnień może nie jest czymś, co wszyscy robią, ale myślę, że jest wiele osób, które publikują coś na Facebooku w złości o tym, jak zostali skrzywdzeni przez członka rodziny.

Hax: Jeśli masz zastrzeżenia do czegoś, co ktoś robi, zwracasz się do tej osoby. Jeśli mówisz tylko o normalnych ludziach, których coś dzieje się w ich rodzinach, myślę, że próżnością jest nagłaśnianie tego na cały świat. Czemu? Dlaczego musiałeś wszystkim powiedzieć? Musi być jakiś powód, żeby coś upublicznić.

W przypadku domniemanego naruszenia [such as accusations of racism], które dotykają innych ludzi lub zagrażają instytucji, uważam, że ważne jest, aby zabrać głos. Nie sądzę, aby inni ludzie mogli powiedzieć: jeśli czujesz, że zostałeś skrzywdzony przez rasistowskie zachowanie, to tak obowiązek Rozmawiać o tym. Myślę, że to strona poszkodowana dokonuje kalkulacji. Ale myślę, że jeśli ktoś zdecyduje się wziąć to na siebie, jest to całkowicie do obrony. To jest ważne.

Umiejętności: Mamy jeszcze jedno pytanie: „Mój mąż i ja mamy dwójkę małych dzieci i bardzo chcemy, aby miały bliskie relacje z kuzynami. Ale w ciągu ostatnich kilku lat mój mąż i jego brat bardzo się pokłócili, więc nasze rodziny nigdy więcej się nie zobaczą. Nie pomaga fakt, że mieszkają w innym kraju. Jak mam wytłumaczyć moim dzieciom, dlaczego nie mogły widywać się z kuzynami i co mam zrobić, aby miały z nimi jakieś relacje w przyszłości?”

Hax: Otrzymałem wiele wersji tego pytania i uważam, że jest to jedno z najtrudniejszych pytań do udzielenia odpowiedzi. Dlatego. Jeśli odcinasz krewnego, musisz spojrzeć w przyszłość i zdać sobie sprawę, że to twoje dziecko może cię odciąć, jeśli zrobisz coś złego, jeśli nie zaoferujesz mu pewnego zrozumienia, kiedy ważna jest praca nad rzeczami. i kiedy ważne jest, aby się chronić i przeciąć krawat.

Próba dziecinnego wyjaśnienia tego dziecku to prawie zbyt wiele. Myślę więc, że w końcu powiesz: „To niefortunna sytuacja i nie możemy ich teraz zobaczyć. I wiem, że kochamy twoich kuzynów i wiem, że oni cię kochają”, a ty po prostu odrzucasz to jako nieszczęśliwy wypadek. Jeśli nie męczysz ich swoimi uprzedzeniami, mogą szukać siebie nawzajem na świecie.

Umiejętności: Rzecz, z którą boryka się wiele osób, brzmi: czy powinienem powiedzieć mojemu dziecku, dlaczego uważam, że jej ciotka zrobiła naprawdę złe rzeczy, z którymi się nie zgadzam i dlatego nie rozmawiamy? Czy powinni zachować to w wielkiej tajemnicy, a potem po prostu pozwolić, by pozostało to tajemnicą przez całe dzieciństwo tego dziecka?

Hax: Nie sądzę, aby tajemnica i tajemnica nauczyły twoje dzieci, jak radzić sobie z różnymi rzeczami, ponieważ w momencie, gdy odmawiasz ludziom informacji, zaczynają ich szukać. I tak zamierzają. Wszystko to ma poczucie nieuchronności. Ale myślę, że jeśli będziesz trzymał się prawdy, a potem będziesz trzymał się tego, co zrobiłeś z prawdą, myślę, że ogólnie wszystko będzie dobrze. Więc prawda jest taka, że ​​bracia się nie dogadują, dwie rodziny nie dogadują się i to jest naprawdę niefortunne, i chciałbym, żeby było inaczej, ale nie widzimy ich tak, jak kiedyś. I to jest podstawowy fakt. To nie jest rzucanie nikogo pod autobus.

Umiejętności: Dobra, teraz mamy ostatnie pytanie: „Więc ponad dwie dekady temu zostałam wdową. Kiedy chciałam ponownie wyjść za mąż za nową miłość mojego życia – a może miłość mojego życia od dawna – moi synowie błagali mnie, żebym nie do. W każdym razie tak. Ale ostatnio dowiedziałem się, jak bardzo nieszczęśliwy był jeden z moich synów z mojej decyzji o tym małżeństwie. Kocham moją żonę. Była dla mnie skałą i boli mnie, że mój syn nie Nie widzę, jak ważna jest dla mnie i naszej rodziny. Co mam teraz zrobić?

Hax: Żyj z tym. Nie możesz lobbować ludzi, aby zmienili zdanie na temat tego, jak się czują, a im więcej robisz, tym bardziej się zakorzeniają. W tej sytuacji ojciec musi przyznać, że źle to zrozumiał i kosztowało go to ich związek. I wracamy do pierwotnej odpowiedzi, o której mówiliśmy, gdzie po prostu posiadasz swoją część dla siebie, dla swojego sumienia. Powiedz: „Wiesz co? Źle to odczytałem i naprawdę przepraszam.

Możesz mówić całymi dniami o tym, jak to było moje życie, które musiałem przeżyć. Muszę dokonać własnego wyboru. Nie decyduję, kto będzie moim partnerem życiowym na podstawie mojego traumatycznego dziecka. Możesz powiedzieć te wszystkie rzeczy i oni wszystkie są prawdziwe, ale także prawda emocjonalna i prawda emocjonalna jest taka, że ​​to będzie bolesny punkt dla tego dziecka.

Umiejętności: Czy słyszysz ludzi przechodzących przez takie sytuacje?

Hax: Nie mogę wymyślić niczego, co byłoby bezpośrednio analogiczne, ale z pewnością ogólny pomysł, że ktoś ustawia warunek, który jest tak trudny i skomplikowany. I o to chodzi: gdyby synowie napisali do mnie, że chcą postawić taki warunek, powiedziałbym im nie, nie róbcie tego. Nie przygotowuj się na takie rozczarowanie. Nie polegaj na wyborach twojego ojca, jeśli chodzi o twoje zdrowie emocjonalne. Twoje zdrowie emocjonalne zależy od ciebie, a moment, w którym oddasz go w ręce kogoś innego, czeka cię komplikacje na całe życie.

Leave a Comment