Rafael Nadal: kontuzjowany, co dalej z 22-krotnym zwycięzcą Wielkiego Szlema po wyjściu z Australian Open?CNN

Zdjęcia o Rafael Nadal opuszczenie kortu z kontuzją stało się niestety zbyt znajome dla fanów tenisa.

Obrona Nadala przed jego własnym Australian Open tytuł zakończył się przedwcześnie w środę, podobnie jak 22-krotny mistrz Wielkiego Szlema został wyeliminowany w drugiej rundzie przez Amerykanina Mackenzie McDonalda.

Nadal zmagał się z czymś, co wyglądało na kontuzję biodra przez cały mecz, aw pewnym momencie drugiego seta Nadal gwałtownie wstał z powodu silnego bólu, zanim ostatecznie wymagał leczenia.

Nadal powiedział w czwartek, że rezonans magnetyczny wykazał, że kontuzja biodra może wykluczyć go z rywalizacji nawet przez dwa miesiące.

„Wczoraj po porażce zrobiłem kilka badań medycznych” – Nadal powiedział tweet. „Rezonans magnetyczny wykazał, że mam uraz drugiego stopnia lewego jelita krętego. Teraz czas na odpoczynek od sportu i fizjoterapię przeciwzapalną. Normalny czas rekonwalescencji to 6-8 tygodni.

Jest to świadectwo niezwykłej wytrwałości i siły woli Nadala, że ​​nie poddał się w środowym meczu, zamiast tego zdecydował się utykać do końca.

Taka jest determinacja Hiszpana i pozorna tolerancja na ból, że w jakiś sposób sprawił, że mecz był trudny dla McDonalda, który ostatecznie wygrał 6-4 6-4 7-5 w dwie godziny i 32 minuty.

Kamery w tunelu uchwyciły, jak Nadal wygląda na wzruszonego, gdy wraca do szatni po meczu, później wyzywająco mówiąc, że wycofanie się nigdy nie przyszło mu do głowy.

„Nie chciałem przechodzić na emeryturę [as] tutaj obrońca tytułu. Nie chciałem opuszczać kortu na emeryturze – powiedział Nadal dziennikarzom.

„W końcu tak jest lepiej. Przegrałem, nie ma co mówić, gratulacje [my] przeciwnik. To jednocześnie sport – po prostu spróbuj do końca.

Ta nowa kontuzja jest ostatnią z długiej listy, która utrudniała Nadalowi karierę. Ponieważ Ojciec Czas stopniowo doganiał 36-latka, urazy Nadala wzrosły w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wygrał dwa pierwsze Wielkie Szlemy w 2022 roku – Australian Open i French Open – w oszałamiający sposób i zagrał świetny tenis na Wimbledonie, zanim kontuzja brzucha przerwała jego starania o trzecie z rzędu mistrzostwo.

Kontuzje kolan, łokci, lewej nogi i lewego nadgarstka nieustannie przeszkadzają Nadalowi, a jego niedawne kontuzje najwyraźniej wpłynęły na jego występy na korcie tenisowym, a numer 2 na świecie dzieli go tylko jedno zwycięstwo od jego poprzedniego zwycięstwa. sześć meczów.

Była brytyjska tenisistka Laura Robson, która wygrała juniorski Wimbledon w wieku 14 lat, miała obiecującą karierę zrujnowaną kontuzją i rozumie nie tylko fizyczne żniwo, ale także hart psychiczny potrzebny do odbicia się.

„Prawdopodobnie dla Rafy jest tak samo, jak dla mnie, po prostu ciągłe poczucie bycia na straconej pozycji, starania się ćwiczyć tak dużo, jak to możliwe, ale ciągłe zmaganie się z problemami z ciałem i niemożność trenowania na poziomie, na jakim chcesz się zobowiązać”, powiedział Robson, obecnie komentator tenisowy. CNN Sportjest Amanda Davies.

„W ciągu ostatnich 18 miesięcy wydarzyło się wiele rzeczy, nawet zeszłego lata wracasz na Wimbledon, gdzie grał świetnie w tenisa, mając niesamowity występ w Australii i Paryżu. [for the French Open] i jest głęboko w slam i abs[dominal] ustępuje miejsca.

Rafael Nadal przyznał, że tak

„Sześć miesięcy później znów mamy do czynienia z innym problemem w tym samym obszarze. Myślałem, że to problem zginaczy stawu biodrowego, ale takie rzeczy się zdarzają i niestety niektórzy ludzie są bardziej podatni na kontuzje niż inni. To tylko pytanie o tym, jak sobie z tym poradzisz.

„Do tej pory w swojej karierze wykonał niesamowitą robotę, radząc sobie z tym, więc nie mam wątpliwości, że wróci lepszy niż kiedykolwiek. Potrzebuje tylko trochę czasu”.

Rzeczywiście, jak podkreśla Robson, przezwyciężenie tak wielu kontuzji w trakcie jego kariery sprawia, że ​​rekord wszechczasów Nadala, 22 Wielkie Szlemy, jest jeszcze bardziej niezwykły.

Jak w przypadku każdej starzejącej się gwiazdy sportu, kwestie przejścia na emeryturę nieuchronnie zaczynają się kręcić, gdy forma spada lub narastają kontuzje.

Ze swojej strony Nadal był nieugięty po porażce w drugiej rundzie i upierał się, że słowo na R nie przyszło mu do głowy.

Na razie upierał się, że jego ciągła miłość do sportu przeważa nad chęcią odłożenia rakiety.

„To bardzo proste: kocham to, co robię” – powiedział Nadal dziennikarzom za pośrednictwem ESPN. „Uwielbiam grać w tenisa i wiem, że to nie na zawsze. Uwielbiam czuć rywalizację. Uwielbiam walczyć o rzeczy, o które walczyłem przez prawie połowę mojego życia.

„Kiedy kochasz robić jedną rzecz, poświęcenie zawsze ma sens, ponieważ słowo„ poświęcenie ”tak nie brzmi. Kiedy robisz rzeczy, które kochasz, nie jest to poświęcenie na koniec dnia. Robisz rzeczy, które chcesz robić”.

Chociaż kontuzje są niewątpliwie frustrujące – Nadal przyznał, że czuł się psychicznie zniszczony po swojej ostatniej porażce – był tu już wiele razy i wie lepiej niż większość, co trzeba zrobić, aby wrócić.

Jako jego wieloletni przyjaciel i rywal Roger Federer spędził swoją karierę w półmroku, strategicznie wybierając i wybierając, które turnieje i Wielkie Szlemy, w których może wziąć udział, mogą być okazją do zwiększenia długowieczności Nadala.

French Open, ulubiony turniej Nadala i tytuł, który zdobył 14 razy, jest kolejnym ważnym wydarzeniem w tenisowym kalendarzu i jeśli uda mu się otrząsnąć z ostatnich kontuzji, Hiszpan prawdopodobnie pozostanie faworytem do wygrania Wielkiego Szlema. przyjdzie pod koniec maja.

Nadal od jakiegoś czasu odpowiada na pytania dotyczące swojej emerytury i zrobił to w środę, ale Robson uważa, że ​​gwiazdy takie jak 22-krotny mistrz Wielkiego Szlema powinny mieć możliwość rozwiązania problemu na własnych warunkach i we własnym czasie.

„Nie lubię rozmawiać o czyjejś emeryturze, dopóki sami o tym nie porozmawiają” – powiedział Robson.

„Jest pierwszym, który o tym wspomniał i myślę, że na to zasłużył. Przez lata poświęcił temu sportowi tak wiele i wciąż naciska, wciąż próbuje, wciąż rywalizuje na miarę swoich możliwości, mimo że fizycznie nie ma 100 lat %.

„Andy i ja przechodziliśmy przez to wiele razy [Murray]Z Rogerem [Federer]Z Wenus i Serena [Williams] po stronie kobiet, próbując wycofać te legendy, zanim będą gotowe do pracy. W końcu to zależy od niego. Jeśli czujesz się dobrze, to jest w porządku.

„Nie sądzę, abyśmy musieli spekulować, kiedy to się stanie. Jeśli dzisiaj był ostatni dzień w Australii, kto wie, a jeśli tak, to mamy szczęście, że znów tu jest, a jeśli nie, to fantastycznie , zobaczymy go za rok.

Leave a Comment