Raper Flo Rida wygrał 82-milionowy proces sądowy przeciwko firmie produkującej napoje energetyczne Celsjusza

Ława przysięgłych z Florydy orzekła na korzyść pozwu rapera Flo Ridy Przeciwko napojom energetyzującym Celsjusza i uhonorował go szkody na łączną kwotę 82,6 miliona dolarów.

W środę jury uznało Celsjusza za winnego naruszenia umowy reklamowej z Flo Rida na lata 2014-2018. Jury stwierdziło również, że marka oszukańczo zataiła przed nim informacje.

Flo Rida, którego oficjalne nazwisko to Tramar Dillard, w oświadczeniu podziękował ławie przysięgłych, sędziemu i swoim adwokatom i powiedział, że zyskał „nowy szacunek dla wymiaru sprawiedliwości”.

Raper Tramar Dillard, znany jako Flo Rida, we wtorek w sądzie hrabstwa Broward w Fort Lauderdale na Florydzie.Joe Cavaretta/South Florida Sun-Sentinel przez AP

„To była długa podróż, ale wygraliśmy. Od samego początku chciałem tylko tego, na co pracowałem, nic więcej i nic mniej”, powiedział w oświadczeniu, dodając, że miał „znaczącą rolę w stopniach Celsjusza, które znasz i kochaj dziś.”

Raper, znany z piosenek takich jak „Right Round” i „Whistle”, złożył pozew w 2021 roku i twierdził, że Celsjusza jest mu winien miliony w akcjach i tantiemach w oparciu o te umowy.

Podczas końcowych argumentów adwokat Flo Ridy, John Uustal, powiedział, że jego klient nie domaga się określonej kwoty w pozwie, ale obiecanego mu 1% własności.

Uustal powiedział w osobnym oświadczeniu, że on i jego klient polegali na ławie przysięgłych w celu rozwiązania „złożonych kwestii prawnych” w tej sprawie.

„Powiedzieliśmy, że ufamy ławie przysięgłych, że postąpią właściwie, ufamy werdyktowi i akceptujemy decyzję ławy przysięgłych” – czytamy w oświadczeniu. „Cieszę się, że w tym przypadku jury zdecydowało, że Flo Rida powinna dostać to, na co pracowała”.

Leave a Comment