Raport mówi, że zagrożenie AI ChatGPT wciąga współzałożycieli Google z powrotem do działania

ChatGPT, zaawansowany chatbot AI OpenAI jest tak poważnym zagrożeniem dla podstawowej działalności Google, że współzałożyciele firmy ponownie angażują się w giganta wyszukiwania, — poinformował New York Times w piątek.

Startup OpenAI zadebiutował w ChatGPT w listopadzie iw ciągu kilku dni ponad milion osób zaczęło zalewać go pytaniami i prośbami. System sztucznej inteligencji został wyszkolony do korzystania z ogromnej ilości tekstu znalezionego w Internecie i może odpowiadać na pytania, pisać eseje, pisać programy komputerowe i generować wszelkiego rodzaju informacje.

ChatGPT może wydawać się autorytatywny, ale nie zawsze ma rację i nie można stwierdzić, skąd bierze odpowiedzi. Mimo to jest wystarczająco imponujący, aby być popularnym w Internecie, i jest wystarczająco użyteczny Google podobno ogłosiło „kod czerwony” odpowiedz na ChatGPT.

Teraz współzałożyciele Google, Larry Page i Sergey Brin, badają problem na polecenie Sundara Pichai, dyrektora generalnego firmy macierzystej Google Alphabet, donosi Times. W 2019 roku w dużej mierze odeszli od codziennych ról.

Google ma konkurencyjna technologia sztucznej inteligencji o nazwie PaLM, ale nie udostępnił publicznie tego systemu AI. I to pionier AI wynalazł technologię „transformatora”, która jest sercem GPT-3, podstawą głównych modeli językowych, takich jak PaLM i ChatGPT OpenAI. W poście na blogu w tym tygodniu firma podsumowała kilka obszary, w których Google wykorzystuje sztuczną inteligencjęwszystko, od sugerowania odpowiedzi na e-maile po wyświetlanie reklam.

Google nie skomentowało posunięć współzałożycieli ani swojego stanowiska w ChatGPT. Ale rzeczniczka Lily Lin powiedziała, że ​​bezpieczne korzystanie ze sztucznej inteligencji jest ważne dla firmy.

„Wierzymy, że sztuczna inteligencja jest fundamentalną i rewolucyjną technologią, która będzie niezwykle korzystna dla jednostek, firm i społeczności. Zasady sztucznej inteligencji przegląd, musimy rozważyć szersze skutki społeczne te innowacje mogą być”, powiedział Lin. „Nadal testujemy naszą technologię AI wewnętrznie, aby upewnić się, że jest użyteczna i bezpieczna, i spodziewamy się wkrótce więcej doświadczeń zewnętrznych”.

Analityk Loup Ventures, Gene Munster, postrzega ChatGPT, GPT-3 i duże modele językowe jako konkurencyjne zagrożenie dla Google.

„Jedną z możliwych przyszłości jest to, że te LLM mogłyby zostać wbudowane w zaplecze wielu usług technicznych, z których korzystamy” – powiedział Munster w piątkowym raporcie. „To wynik, który może zaszkodzić Google na dłuższą metę”.

Przewidywał jednak, że ostatecznie Google powinno być w stanie przeciwdziałać zagrożeniu. Z czterema usługami, z których każda ma ponad miliard użytkowników i 60 miliardów dolarów rocznych przychodów operacyjnych z wyszukiwania, Google „ma więcej niż wystarczająco dużo pieniędzy, aby sfinansować inwestycje, które sprowadzą konkurenta do ChatGPT”.

Uwaga edytora: CNET wykorzystuje silnik sztucznej inteligencji do generowania historii finansów osobistych, które są redagowane i weryfikowane przez naszych redaktorów. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz ten post.

Leave a Comment