Razzies przepraszają za nominację dziecięcego aktora, narzucają limit wiekowy

The Nagrody Razziego wprowadził limit wiekowy dla nominacji po sprzeciwie po 12-letnim Ryanie Kierze Armstrongu (na zdjęciu powyżej) nominacja do najgorszej aktorki.

Założyciel Razzies, John Wilson, przeprosił w oświadczeniu i potwierdził, że nazwisko Armstronga zostało usunięte z karty do głosowania. Powiedział również, że osoby poniżej 18 roku życia nie mogą ubiegać się o nagrody.

Po tym, jak Armstrong został nominowany do Razzies, celebrujących „najgorsze” programy i filmy roku, za rolę w „Firestarter” spotkała się z ostrą krytyką. Film, w którym występuje również Zac Efron, podąża za logiczną linią: „Młoda dziewczyna próbuje zrozumieć, w jaki sposób w tajemniczy sposób uzyskała moc podpalania wszystkiego swoim umysłem”. Efron nie był nominowany, chociaż sam film otrzymał uznanie za najgorszy remake/zdzierstwo/sequel.

Wśród krytykujących decyzję Armstronga o nominacji znalazł się były aktor dziecięcy Devon Sawa, który podobno napisał na Twitterze: „The Razzies są kierowane przez bezdusznych ludzi. Nominować 12-latka? Niech ich diabli. Ten dzieciak może wyrosnąć na niesamowitego, jeśli nie” t dostać się do jego głowy. (Sawa najwyraźniej usunął swój tweet.)

Inny aktor Julian Hilliard, który pojawił się w „WandaVision” i „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”, również wspierał Armstronga, pisząc: „Szczury są już wredne i mają klasę, ale nominowanie dziecka jest po prostu odpychające i źle. Po co narażać dziecko na większe lub gorsze prześladowania? Bądź lepszy”.

W oświadczeniu Wilson nazwał krytykę „uzasadnioną” i powiedział, że nazwisko Armstronga zostało usunięte z karty do głosowania. Dodał: „Uważamy również, że pani Armstrong musi publicznie przeprosić i chcemy powiedzieć, że żałujemy wszelkiej krzywdy, którą jej wyrządziliśmy z powodu naszych wyborów”.

Przeczytaj pełne oświadczenie poniżej:

Czasami robisz coś bez zastanowienia, a potem zostajesz do tego wezwany. Wtedy zrozumiesz. Dlatego powstały Razzie.

Niedawna uzasadniona krytyka nominacji 11-letniego Armstronga do jednej z naszych nagród zwróciła naszą uwagę na to, jak niewrażliwi byliśmy w tej sprawie. W rezultacie trwale usunęliśmy nazwisko Armstronga z karty do głosowania, nad którą nasi członkowie będą głosować w przyszłym miesiącu. Uważamy również, że pani Armstrong powinna publicznie przeprosić i powiedzieć, że jest nam przykro z powodu krzywdy, jaką wyrządziły jej nasze wybory.

Wyciągnąwszy wnioski z tej lekcji, chcielibyśmy również ogłosić, że od tego momentu będziemy przyjmować wytyczne dotyczące głosowania, które wykluczają wykonawców lub filmowców w wieku poniżej 18 lat z rozpatrywania naszych nagród.

Nigdy nie zamierzaliśmy pogrzebać niczyjej kariery. Dlatego powstała nasza Nagroda Odkupiciela. Wszyscy popełniamy błędy, wielu z nas też.

Ponieważ naszym mottem jest „Oma Oma Malba”, rozumiemy, że sami musimy nim żyć.

z szacunkiem
John Wilson, Razzie Awards

Leave a Comment